Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική κιθάρα για ηχογραφήσεις σε PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες θέλω τη βοήθειά και τις προτάσεις σας. Θέλω να κάνω ηχογραφήσεις ηλεκτρικής κιθάρας στον υπολογιστή μέσω μιας μικρής απλής κονσολίτσας. Ότι παραμόρφωση θα υπάρχει, θα γίνεται μέσω software. Δεν έχω ηλεκτρική κιθάρα και ψάχνω μια με μαλακό μπράτσο. Υπόψην πως ΔΕ με ενδιαφέρει να παίξω live, ούτε να τη συνδυάσω με ενισχυτή. Η αγορά θα γίνει μάλλον από thomman. Τα κριτήρια λοιπόν είναι πρώτα απ' όλα η τιμή, να μην έχει σκληρή ταστιέρα και (φαντάζομαι) τα ηλεκτρικά της μέρη... Η εμφάνισή της δε με πολύαπασχολεί. Καμοιά πρόταση - συμβουλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να μην έχει σκληρή ταστιέρα

 

ο ΜΟΝΟΣ τροπος να μην εχει σκληρη... :lol: ταστιερα ειναι ενα

 

καλο σετ απ

 

αλλος τροπος δεν υπαρχει.

 

οι περισσοτερες κιθαρες του εμποριου δεν πωλουνται σεταρισμενες...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, αλλά αυτό δεν πρόκειται να το επιχειρήσω μόνος μου, ειδικά για πρώτη φορά. (Όποιος το έχει ξανακάνει και θέλει να βοηθήσει, ευχαρίστως!) Καμοιά πρόταση για συγκεκριμένη κιθαρούλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες και τι μουσικη θες να παιξεις 8) 8)

 

Ορχηστρική μουσική κυρίως επικού χαρακτήρα. Αλλά θέλω μια κιθάρα γενικής χρήσης πάνω στα είδη μουσικής. Αυτό λογικά οι παραμορφώσεις δε θα το καθορίσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/jackson_js30dk_bk.htm

 

κατι με λιγοτερα φραγκα δεν νομιζω να βρεις αν εχεις παραπανω μπορω να σου πω και μερικες ακομα επιλογες

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς αρκετή παραμόρφωση, πάρε κάτι με διπλούς μαγνήτες, αν από την άλλη παίζεις κυρίως καθαρά, τότε πάρε μια με μονούς! Πάντως κάτι σε ibanezoειδές με 2 hum + 1 single είναι αρκετά ευέλικτο για σχεδόν όλα τα είδη μουσικής.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yameth έχω ήδη κονσόλα, τώρα για usb, ξέρω γώ; μεταφέρεται η ήχος ακριβώς με την ίδια ποιότητα; Τι παραπάνω εξυπηρετεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου