Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική κιθάρα για ηχογραφήσεις σε PC


tassos1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέοντας την κιθάρα στο v-amp και αυτό στην κονσόλα δεν θα χρειαστείς di. Αλλά παίζει να ακούσεις θόρυβο ο οποίος όμως θα έχει να κάνει με το v-amp.

λαθος!!! με οποιαδηποτε πεταλιερα-προενισχυτη γραφεις κανονικα χωρις di

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά το σχόλιό μου είχε να κάνει με την ποιότητα του vamp που άλλα μοντέλλα είναι μια χαρά και άλλα φυσάνε και γιαυτό το ΠΑΙΖΕΙ στην πρόταση

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το συγκεκριμένο μοντέλο V-amp είναι για μπάσο και ακουστικά όργανα, το είχα αγοράσει για την ηλεκτροκλασσική κιθάρα μου... μήπως παίζει ρόλο κι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα χωρίς να είμαι σίγουρος ( το ξαναλέω χωρίς να είμαι σίγουρος) ως di δεν πρέπει να έχει διαφορές ως προς την έκδοση για κιθάρα. Απλά πιστεύω ότι οι διαφορές πρέπει να βρίσκονται στις εξομοιώσεις καμπινών , εφε και ενισχυτών, οι οποίες θα είναι και οι καταλληλότερες για μπάσο.

Από την άλλη το μπάσο δεν είναι τόσο απαιτητικό ως προς το di σε σχέση με την κιθάρα οπότε.... :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Πάιζει ρόλο αν το καλώδιο που συνδέει την κιθάρα με το DI είναι κοντά σε πολύμπριζο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με κλειστό το volume της κιθάρας συνεχίζει να βγάζει αυτό το θόρυβο?

 

 

Καλά...όχι ότι είναι και τραγικός θόρυβος έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κλειστό το volume της κιθάρας, οχι δε βγάζει θόρυβο.

Δεν ξέρω ρε παιδιά αν είναι τραγικός ή όχι, δεν είχα ποτέ ηλεκτρική κιθάρα. Απλά εκέι που έχει στήσει όλα τα VSTis που είναι πεντακάθαρα και θέλω να περάσω κιθαρούλα από πάνω, ε την ήθελα πιό καθαρή... Δε γράφω ροκ, είναι ατμοσφαιρική μουσική και αυτό το φύσημα μου τα χαλάει όλα... Με την ηλεκτροκλασσική και την ηλεκτρακουστική δεν το κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου