Προς το περιεχόμενο

JMJARRE (Oxygene 7,Ableton dub)


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τίτλος τα λέει όλα,πείτε μου την γνώμη σας..Το στήσιμο των λουπών το είχα στο μυαλό μου κ πριν μια ώρα το ξεκίνησα...

 

;D

 

Στο 1:01 κόβεις απότομα, χρείαζεται μια μετάβαση έστω μικρή. Δεν προσθέτεις μελωδικά στο κομμάτι , πιστεύω ότι θα μπορούσες να βάλεις κάτι παραπάνω , δηλαδή κάτι που να εντάσεται μεσα στο κομμάτι αλλά απο την άλλη να το επεκτείνει μελωδικά. Κατα τα άλλα είναι ένα πολυ αξιοπρεπές κομμάτι για την 1 ωρα που αφιέρωσες.

 

6/10

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως αυτο το "κοψ-ραψ" δεν ειναι αυτο που θα λεγαμε ως...remix. Ειναι μια καλη ιδεα βεβαια, αλλα εχεις στα χερια σου ενα πανισχυρο εργαλειο και στην ουσια μια καλη συνθεση με ηδη υπαρχον tempo. Δεν προσεθεσες κατι καινουριο στην ολη παραγωγη, περα απο το χρονο να κανεις τα reversed μερη και το δεσιμο ολων των στοιχειων μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έθεσα τον ορο dub freemind,κάποια plugins όπως το z3ta δεν μπορείς να τα καταλάβεις,("arpsolina")γιατί είναι ήδη ήδη ταυτισμένα με τα preset του jarre...

 

καλα μονο to reverse κατάλαβες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που δεν εκανα καλη κριτικη για το κομματι, αλλα δεν το θεωρησα τοσο καλο.

 

Οχι δεν προσεξα μονο το reverse, αλλα αυτο δεν θα το ονομαζα remix ουτε θα μπορουσα να το εμφανισω προσωπικα πουθενα ως ολοκληρωμενη δουλεια. Ξερω πως απασχοληθηκες αρκετες ωρες ( ισως και μερες ) για να το κανεις, ομως σαν ακροατη εμενα δεν με κερδισες ωστε να πω πως εχει κατι το ιδιαιτερο :/

 

No bad feeling. ειναι μονο η αποψη μου αυτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρόθεση μου είναι εντελώς καλοπροαίρετη,είναι κομμάτι που αγαπάω και εκτιμώ,όπως εκτιμώ και την γνώμη σου,μην ζητάς συγγνώμη...δεν το ειπα με αρνητισμο το τι καταλαβες και τι όχι...

ούτε μια ώρα δεν το δούλεψα..Απλά είχα ήδη στημένο το project,ανατεθειμένες κομμένες οι λούπες στo πληκτρολόγιο..οποτε κ μου ήρθε να παίξω σήμερα στην δουλειά...

προχειροδουλειά ..

απλα βλέπεις αυτος ο kilon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν ολίγοις είναι ένα παίξιμο,αν ήταν καμια σοβαρή δουλειά που την είχα δουλέψει μήνες θα την πήγαινα σε δισκογραφική,αυτά που ανεβάζω περιορίζονται σε λίγες ώρες,το συναίσθημα προσεγγίζω..

 

:D :D :D

 

ωραίος trigga,πάντα γλυκύτατος  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου