Προς το περιεχόμενο

Jackson kv1


powercaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

 

Δεν ξερω τον τελευταιο καιρό εχω φαει κολλημα με τις Jackson κιθαρες . Σκευτομαι να αγορασω μία, αλλα δεν ξερω τί μοντέλο. Μου είπαν πως  υπαρχει ενα μοντέλο που δεν προκειτε να βρεθει με τιποτα , αλλα μιας και μου αρεσουν τα δυσκολα θέλω να την βρω.

Ειναι η KV1 Dane Mustaine signature model . Εχει κανεις καμια ιδεα ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://en.wikipedia.org/wiki/King_V

 

 

KV1 (no longer in production)

The KV1 is a Dave Mustaine signature model and is the first commercially-sold model of the King V. The end-points were shortened from the prototype created for Robbin Crosby as it was created as a "Double-Rhoads" which has a longer point than this model (The "Double-Rhoads" has 2 equal length long points). All other variants below stemmed from this design. USA-made versions of this guitar are highly-coveted by metal guitarists and are typically difficult to locate for sale.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν πως  υπαρχει ενα μοντέλο που δεν προκειτε να βρεθει με τιποτα , αλλα μιας και μου αρεσουν τα δυσκολα θέλω να την βρω.

Ειναι η KV1 Dane Mustaine signature model . Εχει κανεις καμια ιδεα ?

 

Δεν θα τη βρεις καθώς δεν βγαίνει πλέον, μιας κι ο mustaine έφυγε για άλλες πολιτείες και δεν πουλιέται και στο ebay κιόλλας ρε μαμώτο... Την απλή V θα την βρεις πάντως εύκολα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά KV-1 ξεχασε το. Στο Ebay μια δυο φορές στη πενταετία. Πάντως όσο και αν σου φανεί περίεργο, ένας φίλος την είχε βιτρίνα στο μαγαζί του στα λαδάδικα, και την πούλησε. Είχαν βγει 200 κομματια signature models και αυτή είναι το Νο150. Απο 'κει και πέρα τι να σου πω....................... Παρηγορήσου με αυτό.

 

 

http://www.jacksonguitarpalace.com/J2713/index.htm

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βασικά στα ίδια χαρακτηριστικά (αλλά με άλλους μαγνήτες) είναι η τωρινή του mustaine της dean. Αλλά αν θες ντε και καλά jackson πάρε την απλή V. Η ίδια είναι χωρίς το όνομα του dave

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν θέλεις USA μοντέλο, ΜΟΝΟ απο εξωτερικό, για τί εδώ GOOD WINES (καλά κρασα).

 

Αν θέλεις έλα στο Τσέχο τη τετάρτη στη Τουμπα, που θα' μαστε μαζεμένοι, να σου δείξω (με όλα τα χαρτιά. τιμολόγιο, τελωνείο και τα ρέστα)πως αγόρασα για τη πάρτη μου μια USA Jackson ΚV2T απο 3300 euro (εγχώρια τιμή λιανικής χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα), 1360 euro με όλα πληρωμένα.

 

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες από ποιο μαγαζί, ή έστω δώσε καμιά πληροφορία

παιδια για πληροφοριες μονο μεσω πμ. "Καλοθελητες" υπαρχουν πολλοι.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου