Προς το περιεχόμενο

Αγορά αριστερόχειρης ακουστικής.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

 

θέλω να αγοράσω ακουστική κιθάρα και διαθέτω 450-550 Ευρώ.  Η αγορά (εφόσον υπάρχει η κιθάρα που θελήσω) θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα μέσω ιντερνετ,  δεδομένου ότι συνήθως είναι πιο φθηνά. 

 

Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά της κιθάρας,  την προτιμώ με λεπτό μπράτσο (κοντά στην ηλεκτρική) και cutaway (έχω σκοπό να παίζω ακουστικές διασκευές Maiden κλπ,  γι'αυτό).  Να τονίσω όμως ότι πρώτα έρχεται η ποιότητα για μένα και αυτά τα "θυσιάζω". 

 

Φυσικά το πρόβλημά μου είναι ότι δεν υπάρχουν πολλά μοντέλα για αριστερόχειρες.  Μετά από αρκετό ψάξιμο online (δεν έχω πάει ακόμα κιθαρότσαρκα,  αλλά θα το κάνω) έχω βρει την Seagull s6+ ως την πιο καλή λύση.  Παρόλα αυτά θα ήθελα και τα δικά σας φώτα  :).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στο συγκεκριμένο μαγαζί:

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/lefthand-folk-guitars-c-1401_1407.html?sort=4a&page=1

Θεωρώ ότι διαθέτει σεβαστή ποικιλία από αριστερόχειρες.

 

Πάντως ότι κ αν διαλέξεις, θα σου πρότεινα σε αυτά τα χρήματα να μην παρασυρθείς σε αγορά ηλεκτροακουστικής. Είναι χαμένα χρήματα, εκτός αν πραγματικά την χρειάζεσαι για live κτλ.

 

Καλό ψάξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου