Προς το περιεχόμενο

Behringer VT999 Tube OD: my new toy...


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πεταλακι αυτο μου αρεσε κι εμενα πολυ, το ακουσα με τα δικα μου κιθαρο-ενισχυτο-ηχεια και ηταν απολαυστικο!

φυσικα το δοκιμασαμε μονο σε high gain κατασταση ως καφροι και τεμπεληδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tο κουφό είναι πως η γνήσια έχει μεν πιό "τραχύ" ήχο από την jj αλλά και περισσότερη ένταση Η jj από την άλλη είναι πιό "σφιχτή" και με περισσότερο definition.

 

Ετσι ειναι, τα κινεζια ειναι πιο τραχυα στα πριμα και με περισοτερη φασαρια εκει, αλλα μετα απο λιγη ωρα πονοκεφαλος  ;D

Εκτος βεβαια και αν τις χωσεις σε συγκεκριμενο σημειο σε ενισχυτη με αλλες λαμπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφεροντες ηχοι, Κ79!    ;)

 

Μια και η Behringer μας λεει οτι παει απο Blues μεχρι καφρο, κανα bluesoκλιπακι παιζει να δουμε τι πιανει κι απο κει?

 

Αααχ ανώμαλε έκφυλε άνδρα τι με βανείς και κάνω... Άντε για πάρτη σ' μόνο, gain στο 3 κι ολίγον ριβέρμπ, παραπάνω ώρα δεν με άντεξα να μ' ακούω...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτάνει ρε Κώστα! με έψησες! το παρήγγειλα ΗΔΗ!

 

οπότε να περιμένετε και το δικό μου ρηβιού σύντομα  8)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτάνει ρε Κώστα! με έψησες! το παρήγγειλα ΗΔΗ!

 

οπότε να περιμένετε και το δικό μου ρηβιού σύντομα  8)

 

ρε τι ζηλιάρης είσαι εσυ ????  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

8) πιστός στην υπόσχεση μου, ανεβάζω κλιπάκια απο το ΔΙΚΟ ΜΟΥ VT999!

 

εντος του επισυναπτώμενου ζιπ θα βρείτε τα:

1. samick_clean.mp3 << η κιθάρα στον bridge και καρφί στον ενισχυτή χωρίς κανένα εφέ

2. samick_vt999_gain1.wav << gain 1/10 δλδ στο παρα είκοσι ο κλοκ

3. samick_vt999_gain4.wav << gain 4/10 δλδ στο παρα πέντε

4. samick_vt999_gain8.wav << gain 8/10 δλδ στο και τέταρτο

5. samick_DF2.wav << αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ VT999 αλλά είναι με το DF2 της boss με το "dist" στο παρατέταρτο. Το έγραψα για να φανεί η διαφορά του γενικώτερου ηχοχρώματος μεταξύ των boss distortion και του VT999

6. μία φώτο μου με μαγιό σε παραλία

 

όλα τα κλιπς είναι γραμμένα με κλειστό το NoiseGate του VT999 και όλες τις υπόλοιπες ρυθμίσεις σταθερά στη μέση.

η κιθάρα είναι η SAMICK RL-4, { ;) EVRIS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!} ήταν η μόνη αξιοπρεπής που βρέθηκε στο σπίτι μου, αλλά είναι σίγουρα ακατάλληλη για hiGain καταστάσεις. Ποτέ δεν κουρδίζω.

Ο ενισχυτής μου είναι τρανζιστορ Hughes&Kettner triplex και τον έγραψα με SM57 on axis.

 

φυσικά το ό,τι ανέβασα, δεν θα στεκόταν από μόνο αλλά ως συμπληρωματικό στο μεγάλο+πλήρες ρηβιού του Kwstas79.

 

η άποψη μου για το πετάλι είναι:

ένα πολύ καλό και εβέλικτο ντιστόρσιον, δε θα το συνιστούσα σε κάποιον σαν εμένα που θέλει κάτι με ακόμα λιγότερη παραμόρφωση.

Στιβαρή κατασκευή αν και πολύ ογκώδες, χαμηλή τιμή, με δυνατό σημείο το πολύ χρήσιμο EQ

 

Στα κλιψ παίζω εγώ, :-[ δεν είμαι καθόλου καλός, μη σταθήτε στο παίξιμο. Επίσης δεσμεύομαι ότι θα φέρω φίλο καφρομεταλά με EMG να γράψουμε κλιπάκια σωστά που να αναδυκνύουν το πετάλι σε τιμές του gain άνω του 8. 8)

VT999milTest.zip

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα δείγματα που άκουσα ήταν πέρα απο κάθε προσδοκία, οφειλω να ομολογήσω για behringer, όχι οτι έχω κάτι με την εταιρία, αφού και εγώ έχω κάτι ψιλά ;D.

Το συγκεκριμένο πετάλι, το έχει δοκιμάσει κανείς σαν booster? Θα με ενδιέφερε να μάθω, αν και έχω ένα zakk mxr & DOD YJM 308 αλλά πάντα υπάρχει χώρος για ένα ακόμα ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου