Προς το περιεχόμενο

H πρώτη μου συνθεση στη τζαζ - trigga


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Loneliness drives to crazy

Ο τιτλος που του δωσα και νομιζω θα καταλαβαιτε τον λογο της.Ισως ειναι λιγο μουφα τιτλος αλλα το βλεπουμε.

 

Εδώ ειναι μια πρωτη εκδοση.Μακαρι να ειχα καποιον ενορχηστρωτή ή τπτ σωστα εργαλεία να το κανω εδώ ή το καλύτερο μια ζωντανή μπάντα γμτ.Εδω ειναι το band in a box με λιγο συμμαζεμένους ήχους αλλα πάλι στο γαμο του καραγκίοζη γινεται η φαση κ εκει που πρεπει να ανεβαινει λιγο σε δυναμικες κ αλλαγη παιξιματος απλα δεν το κανει.Γενικα το φανταζομαι διαφορετικα το κομματι κ με πνευστα(εδω γελάμε στη Λάρσα).Το σολο μου παλι δεν ειναι δουλεμενο καλα στην αλλαγη.Φτανει με τη δικαιολογια.....ορίστε

http://www.box.net/shared/f6e8ohfqvb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ κάλό είναι.Αμα σκεφτείς ότι είναι και με ΜπαντΙνΕΜπωξ.Σα σύνθεση πάντως δε γίνεται βαρετό.Η αλλαγές είναι ενδιαφέρουσες.Τα ντραμς σηκώνουν μάλλον λίίίίγο δούλεμα΄παραπάνω.

Α και αν θες κάτι για ενναλαγή, δοκίμασε να μην έχεις παντου ίδιο ήχο.Αλλαζε μαγνήτες, βάλε κανα ελαφρύ chorus,αναψε το ΜεταλΖώον (H oxi?)

 

Σα τίτλος ίσως το ''loneliness drives me crazy'' ή ''Insannely lonely'' ?

 

Α και το πιανο απο το ΜπαντΙνΕΜπωξ ακούγεται πολύ καλά για ΜπαντΙνΕΜπωξ.Ειναι stock ή έχεις κάνει καμια μόντα με plugins για να βελτιώσεις τον ήχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ντραμς ειναι αυτα που εχει στο biab σε export χωρις να πειραξω τπτ.Μετα πηρα τα παιχτιρια απο το biab σε midi και τα βαλα στο flstudio οπου κ εγραψα κ διορ8ωσα λιγο τους ηχους με edirol super quartet.

 

Δυναμικες θα θελα να αλλαζε κ να μην επαιζε τοσα πολλα αλλα μαρεσει το στύλ το πιανιστικο αυτο.Αμα βαλω να παιζει αλλο με πιο λίγα θα αλλαξει κ το στυλ του.Θες ζωντανο πραμα για να "μπιστάει" που το λες και συ το κομματ.Αυτο ειναι μια προχειρη version που μπορω να βλεπω πραματα προς βελτιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ντραμς ειναι αυτα που εχει στο biab σε export χωρις να πειραξω τπτ.Μετα πηρα τα παιχτιρια απο το biab σε midi και τα βαλα στο flstudio οπου κ εγραψα κ διορ8ωσα λιγο τους ηχους με edirol super quartet.

 

Δυναμικες θα θελα να αλλαζε κ να μην επαιζε τοσα πολλα αλλα μαρεσει το στύλ το πιανιστικο αυτο.Αμα βαλω να παιζει αλλο με πιο λίγα θα αλλαξει κ το στυλ του.Θες ζωντανο πραμα για να "μπιστάει" που το λες και συ το κομματ.Αυτο ειναι μια προχειρη version που μπορω να βλεπω πραματα προς βελτιωση.

 

 

Για προχειρη version είναι παραπάνω απο ok.

Αχ που θα βρούμε μια μπάντα να ηχογραφουμε το Εργο μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει φαίνεται οτι το σόλο χάνει κάπου (όχι σε λάθος νότες απλά χάνεις το ρυθμό ή δεν τις πατάς σωστά..) άλλα συνολικά πετυχαίνει πολύ να μπεί στο κλίμα.

 

Συγχαρητήρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωστα πες κ τπτ αλλο για το κομματι καμμια γνώμη πρόταση τπτ.

 

Την κουλτούρα κ το φευγίο δεν το πιανω.

 

 

Αν εχει κανεις καμμια ιδεα ή ευχέρια να το συμμαζέψουμε-προγραμματίσουμε-ξαναπαίξουμε εγώ ειμαι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση; Βάλε κανά πνευστό αλα Miles Davis στο Kind of Blue, να δέσει το γλυκό.

Είμαι σε άλλο επίπεδο τώρα, IQ>=669, ούτε γω προλαβαίνω να με νιώσω, μην προσπαθείς να με καταλάβεις, απλά απόλαυσέ με.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο συγχαρητήρια! :D

Πολλή καλή σύνθεση για αρχή...Δείχνει ότι πρώτον το έχεις και δεύτερον το έχεις σπουδάσει το ρημάδι! 8)

 

Μου άρεσε πολύ ο ήχος της κιθάρας σου. Διαυγής, καθαρός και με σωστό reverb.

Και από άλλα κλιπ που θυμάμαι πάντα μου άρεσε ο jazzικός σου ήχος. ;)

Αν το κομμάτι θέλεις να το ''συμμαζέψεις'' λίγο (δηλ drums, κανα hammond κλπ.), θεωρώ πως θα ήταν κάτι πανέμορφο. Αξίζει να ''γεμίσει'' φίλε trigga. ΟΧΙ η κιθάρα, αλλά τα drums και ό,τι άλλο εσυ θέλεις.

 

Καλή συνέχεια.

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ η κιθάρα, αλλά τα drums και ό,τι άλλο εσυ θέλεις.

 

Νομίζω οτι αυτό εννοεί ο ποιητής με τον τίτλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου