Προς το περιεχόμενο

H πρώτη μου συνθεση στη τζαζ - trigga


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To feeling to έχεις, θέμα δεν έχεις...μάθε να σκέφτεσαι μελωδία ακόμα κα ιη jazz έχει θέματα

 

Εχμ τι εννοείς?Αυτο δεν ειναι θεμα?Μήπως ακους κανενα αλλο εμπιθρί κ μπερδεύτηκες?

 

Απο θεμα καλα παμε απο σόλο θελει δουλεια το πραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχμ τι εννοείς?Αυτο δεν ειναι θεμα?Μήπως ακους κανενα αλλο εμπιθρί κ μπερδεύτηκες?

 

Απο θεμα καλα παμε απο σόλο θελει δουλεια το πραμα.

 

απλα θελει να πει ο Marathon οτι το σολο σου θελει περισσοτερο frazing!

δλδ περισοτερες φρασεις κ θεματα που να σου μενουνε στο αυτι

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α νταξ τωρα καταλαβα.....Εμ ναι αυτο γενικα ειναι το προβλημα ολων των κιθαριαρηδων στην αρχη.Εκτος της αντιγραφής των lick άλλων κ της θεωριας ολοι εχουμε το προβλημα του θεματος.

 

Ως ενα σημειο μ'αρεσω κ φαινεται να εχει επαφη με το ολο κομματι αλλα μετα αρχίζει κ γινεται πολεμος γενικοτερα.Το να ακους μελωδια πανω στα ακορντα ολα αυτα ειναι μακροχρόνια μελετη.Με δασκάλια που μιλάω μου λενε οτι καποια στιγμη θα καταλαβεις το "κολπο" κ θα ξεφύγεις απο την παρλαπιπίαση, ειναι το επομενο βήμα στον αυτοσχεδιασμο μουσικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως ενα σημειο μ'αρεσω κ φαινεται να εχει επαφη με το ολο κομματι αλλα μετα αρχίζει κ γινεται πολεμος γενικοτερα.Το να ακους μελωδια πανω στα ακορντα ολα αυτα ειναι μακροχρόνια μελετη.Με δασκάλια που μιλάω μου λενε οτι καποια στιγμη θα καταλαβεις το "κολπο" κ θα ξεφύγεις απο την παρλαπιπίαση, ειναι το επομενο βήμα στον αυτοσχεδιασμο μουσικης.

 

ειναι το μεγαλο βημα για να ξεχωρισεις!

γιατι ιδικα στιν Jazz υπαρχουν πολλοι κιθαριστες που παιζουνε τελεια αλλα λιγοι απο αυτους παιζουν συγχρονος κ ομορφα!

κ για αυτο γνωριζουμε καλυτερα τους τελευταιους!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το θέμα κάνει το κομάτι να έχει ενδιαφέρον, το δικό σου μετά από λίγο γίνεται βαρετό

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραψα κ στην αρχη κ το σχολιασαμε κ τωρα οτι το προβλημα μου ειναι αυτο.Δεν ακουω ακομα μελωδιες ή τουλαχιστον δεν συνεχιζω σε ολη τη διαρκεια του σολο να ακουω το κεφαλι μου.

 

Με τον καιρο θα δειξει.Το κομματι για το θεμα το βαλα περισσοτερο κ αφου σας αρεσε καλα παμε.Δόξα τον Joe Pass k τον Wes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μουσικά κομάτια είναι σαν την έκθεση. Πρόλογος, θέμα, επίλογος. Σκέψου έτσι και ξαναφτιάξτο...μέχρι την άλλη βδομάδα που θα ανέβω Λάρισα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τον Joe pass τωρα ρε.Τον ξεζουμιζω απο βιβλιο πλεον καλα ειναι.

 

Παριο το καλημερα τι κανεις να σαι παντα καλά ειναι καλό για τζαζ εμπειρια με αδερφο για μεταλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου