Προς το περιεχόμενο

Aκύρωση Συναυλιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις διάβασα οτι ακυρώθηκε και η συναυλία του Ricky Martin!

 

Τι γίνεται ρε γμτ? Αυτά τα βλέπουν και τα managment των υπόλοιπων καλλιτεχνών και μετά διαγράφουν 100% την Ελλάδα από τον χάρτη!

 

 

Δεν υπήρχε ζήτηση εισητηρίων λέει! Μα πως να υπάρχει όταν το 80% των fun του Ricky Μartin είναι σε μικρή ηλικία και η συναυλία γίνεται σε περίοδο εξετάσεων!

 

Παέι η Lopez, αναβλήθηκαν οι Stones δηλαδή οι "και καλά" μεγάλες συναυλίες ακυρώνονται!

Μήπως δείχνει κάτι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δείχνει ότι ο κόσμος δεν έχει λεφτά. Θα κάνει λοιπόν αυστηρότερη επιλογή. Θα δεις ότι η συναυλία του Waters δεν θα ακυρωθεί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει ότι ο κόσμος δεν έχει λεφτά. Θα κάνει λοιπόν αυστηρότερη επιλογή. Θα δεις ότι η συναυλία του Waters δεν θα ακυρωθεί.

 

Καλά αυτό εννοείται! Εδώ ο Sting στη Θεσσαλονίκη είναι sold out και άλλαξε μέρος για μεγαλύτερη χωρητικότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εννοείται, καλλιτέχνες με αφοσιωμένο κοινό (Waters), δεν θα ακυρωθούν. Το θέμα είναι τι γίνεται με όσους ανήκουν σε πιο pop φάσεις, που περιμένουν τον περιστασιακό του ραδιοφώνου. Εγώ πάντως λυπάμαι πολύ που ακυρόνωνται, όχι μόνο γιατί μεγάλα groups που με ενδιαφέρουν δε θα έρθουν ποτέ αν συνεχίσουμε έτσι, αλλά και διότι όσο κι αν δε με ενδιαφέρουν αυτοί οι καλλιτέχνες, υπάρχει κόσμος που θα ήθελε πολύ να τους δει, και είναι κρίμα να μην τους βλέπουν.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εννοείται' date=' καλλιτέχνες με αφοσιωμένο κοινό (Waters), δεν θα ακυρωθούν. Το θέμα είναι τι γίνεται με όσους ανήκουν σε πιο pop φάσεις, που περιμένουν τον περιστασιακό του ραδιοφώνου. Εγώ πάντως λυπάμαι πολύ που ακυρόνωνται, όχι μόνο γιατί μεγάλα groups που με ενδιαφέρουν δε θα έρθουν ποτέ αν συνεχίσουμε έτσι, αλλά και διότι όσο κι αν δε με ενδιαφέρουν αυτοί οι καλλιτέχνες, υπάρχει κόσμος που θα ήθελε πολύ να τους δει, και είναι κρίμα να μην τους βλέπουν.........[/quote']

 

Μα αυτό είναι το θέμα, ο κόσμος που λες ότι υπάρχει... δεν υπάρχει.

Κοίτα, αν ξέρω 100 ανθρώπους, μόνο 1 (στους 100) πληρώνει για τη μουσική που ακούει, δηλαδή αγοράζει κανά δίσκο ή πηγαίνει σε καμιά συναυλία. Οι υπόλοιποι έλληνες, αν αύριο το πρωί σταμάταγε να παίζει το ραδιόφωνο και η τηλεόραση, θα περιμένανε να πάνε σε κάνα πανηγύρι για να ξανακούσουν μουσική.

 

Και έρχεται λοιπόν ο διοργανωτής συναυλιών και λέει ότι "εσείς που ακούτε μουσική μόνο αν είναι τζάμπα, δώστε μου ΧΧ ευρώ για να δείτε τον αγαπημένο σας καλλιτέχνη ζωντανά" και τότε συνειδητοποιούν ότι δεν είναι τελικά και τόσο αγαπημένος ο καλλιτέχνης.

 

Για μένα, το μεγαλύτερο δίδαγμα που προκύπτει από αυτές τις ακυρώσεις πρέπει να το εισπράξουν (μη σου φανει περίεργο) οι ελληνικές μπάντες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κατά 80% με τον Wow!, απλά πρέπει να σημειώσω ότι οι μόνοι καλλιτέχνες για τους οποίους δίνει χρήμα ο πολύς κόσμος είναι η συνομοταξία Βίσση, Βανδή, Τσαλίκης και λοιποί που δραστηριοποιούνται στα πάσης φύσεως μπουζουξίδικα και που σπανιότατα κάνουν συναυλίες. Εκεί ο κόσμος σκάει τρελό χρήμα κι ας τους ακούει 30 φορές τη μέρα από τα ΜΜΕ!

 

Εγώ απλά θεωρώ ότι η ξένη pop σκηνή δεν σημαίνει τίποτα για την ελληνική πραγματικότητα, γι' αυτό και υπάρχει η έλλεψη ζήτησης. Σιγά μη δώσει ο άλλος 40 ευρώ για να δει Ricky Martin όταν με τα ίδια λεφτά χτυπάει τραπέζι σε μεγάλη πίστα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς και δε μπορούσες να το θέσεις καλύτερα. Το θέμα είναι ακριβώς αυτό, απλά το θέτεις καλύτερα απ'ότι εγώ προηγουμένως. Ο κόσμος που έχει συνηθήσει (σε έναν βαθμό τουλάχιστον) να πληρώνει για μουσική (πχ. ροκάδες, μεταλλάδες που αυτά που θέλουν δεν τα βρίσκουν στα ραδιόφωνα) θα καλύψει τις αντίστοιχες συναυλίες. Οι fan της britney, της lopez και του ricky όμως είναι κυρίως άτομα που θα ακούσουν το τραγούδι αν τύχει να το παίξει στο ραδιόφωνο, άντε και να κατεβάσουν κανένα mp3. Αυτοί λοιπόν θα είναι δύσκολο να πιστούν να δώσουν τα λεφτά τους για ένα live. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε και για πιτσιρίκια, που α) έχουν λίγα λεφτά να δώσουν, β) μπορεί να μην τα αφήσουν οι γονείς τους, γ) έχουν εξετάσεις.

 

Πολύ σωστά τα λες. (ωραίος είμαι, επειδή συμφωνούμε τα λες σωστά :lol: Τέλος πάντων :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά θεωρώ ότι η ξένη pop σκηνή δεν σημαίνει τίποτα για την ελληνική πραγματικότητα' date=' γι' αυτό και υπάρχει η έλλεψη ζήτησης. Σιγά μη δώσει ο άλλος 40 ευρώ για να δει Ricky Martin όταν με τα ίδια λεφτά χτυπάει τραπέζι σε μεγάλη πίστα...[/quote']

 

Σωστό, αλλά τραπέζι σε μεγάλη πίστα ΔΕ χτυπάει με αυτά τα λεφτά, γιατί κανείς δε θέλει να πάει "τσίπικα" εκεί πέρα, θέλουν να έχουν να χαλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά τα λες. (ωραίος είμαι' date=' επειδή συμφωνούμε τα λες σωστά :lol: Τέλος πάντων :))[/quote']

 

Εντάξει μωρέ, και που συμφωνούμε κάτι είναι! Φαντάζεσαι να διαφωνούσαμε και να γινόταν άλλος ένας από τους πανικούς που κατά καιρούς παίζονται σε διάφορα threads; :D :D :D

 

Όσο για το δεύτερο, συμφωνώ κι εγώ μαζί σου, το έθεσα ως παράδειγμα. Να μην πετάξεις και το λουλουδάκι σου σαν άνθρωπος αφού θα πάς; 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως συνφωνω και εγω πως ο κοσμος δεν εχει λεφτα κ ειδικα για ατομα σαν κ εμας για να κανουμε ολοκληρο ταξιδι για να δουμε ενα ωραιο live γαμησετα το βλεπουμε και σε DVD ειχα ανεβει αθηνα μονο για rockwave Sabbath , Velvet Revolver , BLS , Wastfall κ η ακριβως επομενη ηταν στον Vai αν τα βαλεις κατω....45E+18Ε+11Ε το ελαχιστο για να δω μια συναβλια ε ....γαμισετο.... :!: :!: :!: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου