Προς το περιεχόμενο

H πρώτη μου συνθεση στη τζαζ - trigga


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ο τρίκγας!

Δεν έχω καμία σχέση με το συγκεκριμένο είδος, αλλά αυτό που άκουσα μου άρεσε αρκετά.

Ενα δυο λαθάκια που πρόσεξα δεν με χάλασαν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίος ο τρίκγας!

Δεν έχω καμία σχέση με το συγκεκριμένο είδος, αλλά αυτό που άκουσα μου άρεσε αρκετά.

Ενα δυο λαθάκια που πρόσεξα δεν με χάλασαν καθόλου.

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και από εμένα Trigga!!πολύ ωραίο feeling και από τη μέση και μετά το phrasing γινεται πολύ ενδιαφέρον!αν μπορέσεις να "δέσεις" λίγο καλύτερα τις φράσεις σε ορισμένα σημεία θα είναι super(ουσιαστικά αυτό είναι το δύσκολο)...μου αρέσουν επίσης τα "παιχνίδια" που κάνεις με το χρόνο...δωστου να καταλάβει  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και από εμένα Trigga!!πολύ ωραίο feeling και από τη μέση και μετά το phrasing γινεται πολύ ενδιαφέρον!αν μπορέσεις να "δέσεις" λίγο καλύτερα τις φράσεις σε ορισμένα σημεία θα είναι super(ουσιαστικά αυτό είναι το δύσκολο)...μου αρέσουν επίσης τα "παιχνίδια" που κάνεις με το χρόνο...δωστου να καταλάβει  ;)

 

Το προσπαθω ρε μπλουζόλυκε.Θα δω οταν το γραψω πιο σοβαρα τι θα γίνει.

Αυτο με το χρονο που λες οταν με ακουω με χαλαει πολύ γιατι σε ποοοοολλες φρασεις ρυθμικα κ χρονικα ειναι το ιδιο πραμα.Σαν practice ενα πραμα ρε παιδι μου.Ογδοα συνεχεια χωρις πολλες παυσεις θα ηταν καλύτερα σε samba-bossa ή bebop γρηγορο.Τεσπα εδω ειμαστε να βελτιωθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τον Joe pass τωρα ρε.Τον ξεζουμιζω απο βιβλιο πλεον καλα ειναι.

Παριο το καλημερα τι κανεις να σαι παντα καλά ειναι καλό για τζαζ εμπειρια με αδερφο για μεταλ?

 

Νομίζω πως πρέπει απλώς να 'συμπτύξεις' τα σόλο σου (και κατ'επέκτασιν και τα κομμάτια γενικότερα),γιατί μετά από λίγο ακούγεται η έλλειψη έμπνευσης και παιξίματος λίιιιγο έξω απο τα βιβλία και τα έτοιμα patterns τους..Άσ' το λίγο να σου βγει και τίποτα με το αυτί ρε τριγκας. :D

Επίσης,άποψή μου,λιγότερες φράσεις,πιο ουσιαστικές,και μελωδίες που να είναι πιο "εύκολες".. :)

 

Κλεψιά καλή :

"μα το σημάαδι στο λαιμό μου απ'τα φιλιάααα σουυυυυ.Θα μαρτυράαααει πως με ειιιιχες ααααγκαλιάαααα" (σε be-bop ,είναι 5-1 και σολάρεις στο 2)

 

:-*

 

peace

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα μεγαλο "μπραβο" και απο μενα!!

 

να ξεκαθαρισω τωρα:

 

ΔΕΝ ειμαι ειδικος στο να κρινω τζαζ κομματια και παιξιματα αλλα εχω μερικα ακουσματα.

μ αρεσει πολυ πολυ το παιξιμο σου και νομιζω οτι "το'χεις" χαλαροτατα!!

 

ειναι το πρωτο κομματι που ακουω απο σενα και τωρα καταλαβα γιατι το ..."jazzikofagos"  :P :P

 

σε μερικα σημεια απλα μου ακουγεται η φραση σαν να την χανεις απο αγχος η κατι τετοιο. ισως ειναι και η ιδεα μου , αλλα το ξερω καλα αυτο διοτι φαινεται και στις δικες μου λιγοστες ηχογραφησεις.

παντως εισαι αυτο που λεω εγω..."τζαζομουτρο" με την ΚΑΛΗ και ΕΓΚΩΜΙΑΣΤΙΚΗ εννοια 8)

 

keep on playing man ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ντροπη και μετριφροσύνη" Mode

 

Παστέλι απ την πεντέλη :P :P το ψαχνω τωρα τελευταια κι αυτο που λες, αλλα δεν ειναι κ ευκολο.Το ξερεις κι απ τον εαυτο σου.Μαλλον θελει κ τη σωστη καθοδήγηση.Κατι παιζει για ντασκαλο σπουδαγμενο στα εξωτερικα φετος αλλα θα δειξει.

 

Σπυρομάβ_ζ φκαρστωωωω κ  σενααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Γράφε ότι θέλεις, την άλλη εβδομάδα σου έρχεται dvd Jeff Beck για να βάλεις λίγο μυαλό...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευγε τριγκαρε , πολυ ωραιο. δε ξερω απο τζαζ εγω , αλλα ειναι αρκετα πειστικο αυτο που ακουσα και εχεις και πολυ ωραιο ηχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κατάφερα να το ακούσω!..

 

Πολύ καλή προσπάθεια, όμορφη αρμονία και ωραία ατμόσφαιρα!... ;)

 

Τα σόλο όπως είπαν και άλλοι θέλουν λίγο ψαξιματάκι παραπάνω..(είναι το σημείο στο οποίο φαίνεται η σχετική απειρία σου, το improvisation δεν είναι και τόσο απλή υπόθεση, ούτε μαθαίνεται απο την μια στιγμή στην άλλη..) ;)

 

 

Βρε συ trigga, ο πιανίστας πολύ καλός ρε σύ!.......Λαρισαίος??... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου