Προς το περιεχόμενο

Μ.Β.Τ. (Mega Blind Test) : 3 stratocasters / clips & fotos.



Προτεινόμενες αναρτήσεις

alderbody ησουν ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟΣ μερικες σελιδες πριν....ξερεις να ακους το maple!! τα θερμα μου συγχαρητηρια :P

 

τα δικα μου θερμα συγχαρητηρια για το ολο εγχειρημα και για τη "μπριζα" που μας εβαλες ολους!  ;)

 

παντα τετοια!!!

 

Strats 4 eva'  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 189
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν το πιστευω οτι πετυχα το humbucker.....ouaou.

To Α-Β παιζοταν για μενα σε ολη τη διαρκεια του τεστ (τοσο για το ποιο μου αρεσε περισσοτερο, οσο και για το ποια κιθαρα ηταν).Το C ομως ηταν σταθερα πρωτο στην προτιμηση μου και απο το chorus και μετα ημουν σχεδον πεποισμενος οτι ανηκε στην partscaster!

Αν ξαναλλαξω μαγνητες θα σκεφτω πολυ σοβαρα τους Haussel !

 

 

Συγχαρητηρια και ευχαριστουμε παρα πολυ για το εμπεριστατωμενο συγκριτικο τεστ - Puzzle !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που ημουν σιγουρος οτι στην C δεν εχει διπλο μαγνητη.... Ευτυχώς τον χρησιμοποιησες ειπες σπληταρισμενο οποτε εσωσα την φημη μου... Μπραβο παντως εφτιαξες ενα απο τα πιο ενδαιφεροντα ποστ! Nα δεις μετα το τεστ ποσοι θα τρεξουν να φτιαξουν την δικια τους part(αλο)caster...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον κυρ αντρεα τον εκτιμω περισσοτερο οπως φαινεται.

 

Κοιτα ομως που κοντραρεις τα 500 με τα 2000 ευρω.Δεν ξερω αν ειναι τοσα αλλα φανταζομαι.

 

Γενικο συμπερασμα οτι με κομματακια κανεις ομορφο οργανο στα γουστα σου κ ειναι κ ακριβως οπως το θες.

 

Αυτο μου μενει απ το θεμα.Ο μουσικος θα κοιταξει το παιχτιρι κ με τα 1/4, 1/3 θα φτιασει οργανο ονειρεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η partscaster τασταρει Π Ο Λ Υ!!

 

αν της "σηκωσω" λιγο τις χορδουλες αποκτα "αλλο" ογκο και τις παταει ολες κατω κυριοι. αυτο ακουω εγω... :P

 

το ερωτημα ειναι . . . τι βελτιωσεις μπορω να κανω στην πολυαγαπημενη μου strat plus.

ειναι η πρωτη κιθαρα που επιασα στα χερια μου αφοτου εδωσα διπλωματικες στην κλασσικη το ΄97..

(για να μην αρχισω να λεω για το συναισθηματικο μου δεσιμο...ολα τα χω περασει μ αυτη τη κιθαρα. μεχρι και στο γαμο μου . μετα την εκκλησια , με την strat plus εβγαλα φωτο στο σπιτι ;D ;D)

 

εχουν περασει ενα σωρο μαγνητες απο πανω της , μονο οι tonerider εκατσαν καλα και ακουσα επιτελους λιγο σκασιματακι παραπανω.

 

φταει το σεταπ?

φταει το roller nut ?

φταιει το ξυλο ?

φταιει το οτι ειναι η πιο βαρια απ ολες και με διαφορα?

φταιει το οτι εχει ενα 2βιδο τρεμολο std "κραμα" και οχι steel block??

 

ειμαι αληθινα Π Ο Λ Υ   Π Ρ Ο Β Λ Η Μ Α Τ Ι Σ Μ Ε Ν Ο Σ  και χρειαζομαι τα "φωτα" και τις προτασεις σας .....θελετε εδω η να ανοιξω αλλο τοπικ?? ?? ??  

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Nα δεις μετα το τεστ ποσοι θα τρεξουν να φτιαξουν την δικια τους part(αλο)caster...

 

δε φτιαχνεις κι εσυ μια και να αφησεις τις CP, τις (ετοιμες)Rockinger και τις Jap κατα μερος?...  ;D ;D ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταει το σεταπ?

πιθανον

φταει το roller nut ?

ΝΑΙ

φταιει το ξυλο ?

ε, ετσι κι ετσι...  ;D

φταιει το οτι ειναι η πιο βαρια απ ολες και με διαφορα?

ε, ψιλοετσι κι ετσι ως καθολου

φταιει το οτι εχει ενα 2βιδο τρεμολο std "κραμα" και οχι steel block??

ΝΑΙ, και αλλαξε και τα saddles.

 

πανε Callaham

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δε φτιαχνεις κι εσυ μια και να αφησεις τις CP, τις (ετοιμες)Rockinger και τις Jap κατα μερος?...  ;D ;D ;D

 

 

Πωωωωωω τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προσθεσω, να κοιταξεις και τα ηλεκτρικα σου under the hood...

 

μπορει τα pots να ειναι τετοια που να "πνιγουν" τους μαγνητες.

 

Αν τα αλλαξεις ομως μπορει οι ΤR να σου φανουν "αλλιως"...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου