Προς το περιεχόμενο

Μ.Β.Τ. (Mega Blind Test) : 3 stratocasters / clips & fotos.



Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα ηλεκτρικα ειναι point to point ολα κολλημενα απο μενα. ο 5 θεσιος ειναι fender και τα pots ,alpha 250k.

μια χαρα επαιζαν στις αλλες κιθαρες προτου κατασταλαξουν στην Plus...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 189
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα ηλεκτρικα ειναι point to point ολα κολλημενα απο μενα. ο 5 θεσιος ειναι fender και τα pots ,alpha 250k.

μια χαρα επαιζαν στις αλλες κιθαρες προτου κατασταλαξουν στην Plus...

 

ειναι 250Κ ακριβως?... 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα λεω εγω οτι καταλαβα απο την αρχη αυτη που ψηφισα (C)

τι βελτιωσεις μπορω να κανω στην πολυαγαπημενη μου strat plus

 

Βαλε της κανενα σετακι HOT μαγνητες (αν δεν κανω λαθος οι Tonerider που φοραει ειναι οι πιο "ανεμικοι") και θα γινει αεροπλανο. Για το 2βιδο μη σε απασχολει. Η ασπρη στρατ που με ρωτησες για το βιντεο οπως ΚΑΙ η 73 που βγαζει την "ηχαρα" που περιγραφεις 2βιδο φορανε. Μηπως δεν ειναι καλος ο ηχος εκει? ε?

 

Παντως 1000 μπραβο Σπυρε για την μανουρα και το ολο θεμα

 

Κι εγω εχω κιθαρες που δεν πειραζω ΤΙΠΟΤΑ πανω τους καθοτι εχουν αυτο το κατι που τις κανει... αγαπημενες και δεν το διακινδυνευω για ΤΙΠΟΤΑ (μια απο αυτες και η ασπρη στρατ)

 

Και ναι, κι εγω εχω δυο ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιες κιθαρες (ιδια μαρκα, ξυλα, μπρατσα, μαγνητες, τρεμολο, ΟΛΑ ΙΔΙΑ) και η μια ειναι αγαπημενη, αλλα η αλλη ειναι ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ (ισως επειδη ειναι ασπρη)  :D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα τακη. ;)

εισαι κι εσυ απο αυτους της "παλιας σχολης fenderαδες" γι αυτο μ αρεσεις πολυ ρε φιλε!!

φιλουρες 8) 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μπράβο για την υπομονή και τη μεθοδικότητα αλλά και συγχαρητήρια για τις κιθάρες σου.

Τελικά ο Superfunk που μου φώναζε να πάρω Tonerider... κάτι ήξερε! Για τα δικά μου γούστα η A που τους φοράει είναι winner! Αν και είναι το μοντέλο vintage.

Θα προτιμούσα κάτι πιό hot από την ίδια εταιρία. Αλλά εσύ διαλέγεις... αφού έχεις 3 Strat με διαφορετικό ήχο... καλό δεν είναι;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ master.  8)

 

το εχω σκεφτει για πιο hot , αλλα ειχα κακη εμπειρια παλιοτερα απο τους duncan ssl5 , με τους οποιους δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλω πεντακαθαρο ηχο. και το absolute clean ειναι το πρωτο και τελευταιο πραγμα που θελω απο μια στρατ.. ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την υπομονή και τη μεθοδικότητα αλλά και συγχαρητήρια για τις κιθάρες σου.

Τελικά ο Superfunk που μου φώναζε να πάρω Tonerider... κάτι ήξερε! Για τα δικά μου γούστα η A που τους φοράει είναι winner! Αν και είναι το μοντέλο vintage.

Θα προτιμούσα κάτι πιό hot από την ίδια εταιρία.

 

+10000000000!πάρε τους Classic Blues!!!απίστευτοι!!δεσμεύομαι να ανεβάσω clips αρχές της επόμενης εβδομάδας με αυτούς τους μαγνήτες για να καταλαβετε τι εννοώ...(τώρα δυστυχώς έχω εξεταστική)!πάντως μην αλλάξεις τίποτα στην Α!είναι αυτή που ξεχωρίζει η Β και η C μια χαρά,αλλά για μένα δεν έχουν τον αέρα της Α ;)!και παλι συγχαρητήρια ;)

 

 

Eπίσης μην ξεχνάμε ότι οι tonerider ειναι στο 1/3 της τιμής των άλλων 2!εύγε mr.Tonerider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

classic blues εε....μμμμ.... θα δειξει.

(αρχιζω και "φυτιλιαζομαι" αλλα προτιμω να αφοσιωθω στα υπολοιπα upgrades της "Α" πρoτου φτασω στους μαγνητες.

 

1.λετε να "σκασει" καλυτερα με tusq nut??

2.υπαρχει τρεμολο steel block που να ειναι 2βιδο?

3. αν δεν υπαρχει λυση στο "2" , υπαρχει περιπτωση να μπορεσει στη θεση του 2βιδου να μπει 6βιδο τυπου goeldo??

4.και εν τελει : τι ειναι αυτο που συμβαλλει στο "σκασιμο"/twang μιας κιθαρας?? 

 

επειδη ειχα υποσχεθει backing track , ερχεται κλιπακι (ερωτιαρικου υφους) . . .  :P 8) ;D :o :-* ;D ;)

 

με την "νικητρια" της ψηφοφοριας.

 

(...περασε και το καλοκαιρι....ηρθαν οι βροχες... αααχχχχ.... ;D ;D ;D)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια κι από 'μένα για το όλο εγχείρημα! Διασκεδαστικό και εποικοδομητικό! Είχα υποψιαστεί από την αρχή οτι η C είναι η partscaster και η Β η EJ και παρ'ότι ψήφισα την Β, ο neck της C μου φάνηκε λίγο καλύτερος. Πιστεύω οτι ο bridge αδικήθηκε λίγο από το splitάρισμα.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου