Προς το περιεχόμενο

9άρες χορδές να μην σπάνε...


kotsos_007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(ίσως λίγο off topic, αλλά πάλι για χορδές...)

 

εγώ ψάχνω χορδές που να αντέχουν στον ιδρώτα! Ιδρώνουν τα χέρια μου αφάνταστα....

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω κιόλας οτι διάβασα κάπου οτι οι elixir είναι ψιλοαισχρές στον ήχο... Και έμενα ρε φίλε... σφίγγω την παλάμη μου και γεμίζω κουβάδες... Απλά συμβιβάζεσαι... Αλλάζεις συχνά χορδές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ίσως λίγο off topic, αλλά πάλι για χορδές...)

 

εγώ ψάχνω χορδές που να αντέχουν στον ιδρώτα! Ιδρώνουν τα χέρια μου αφάνταστα....

 

βεβαιως και υπαρχουν:oi ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ χορδες που τις αλλαζεις καθε 6-8 ωρες παιξιματος,αλλη λυση ΔΕΝ υπαρχει (αν θες φυσικα αξιοπρεπη ηχο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ψάχνω χορδές που να αντέχουν στον ιδρώτα! Ιδρώνουν τα χέρια μου αφάνταστα....

 

Υπάρχει ο μονόδρομος των Elixir.

ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΑΤΕΣ και ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΑΤΕΣ.

 

Τέλος.

Mr idrotilas.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε χειμώνιασε..Τέρμα η πολύ ζέστη και η απίστευτη υγρασία..Λιγότερος ιδρώτας για όλους..Θα βγάζει βδομαδούλα το σετ..Ζήτω ο χειμώναςςςςςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα αγαπητέ είναι τα χεράκια δεν γνωρίζουν εποχές για να υδρώνουν ή να δροσίζονται... απλά ιδρώνουν... Εγώ προσωπικά είτε σε πρόβα, είτε σε λάιβ έχω ένα πανάκι στην κωλοτσέπη για να σκουπίζω τα χεράκια μου... γιατί μετά το μισάωρο είμαι λές και βγήκα απο πισίνα βρε παιδί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να ΞΑΝΑ-τονισουμε οτι οι χορδες δεν αχρηστευονται μονο απο τον ιδρωτα & τη βρωμα αλλα κυριως απο την ΜΗΧΑΝΙΚΗ καταπονηση τους που ουσιαστικα ριχνει την αποδοση τους (κυριως στο intonation & στο brightness) μετα απο το μικρο χρονικο διαστημα που αναφερω,οποτε και παλι για..... 100% αποδοση μονο οι πολυ συχνες αλλαγες εχουν αποτελεσμα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παπουφανκ αστα αυτα!

ο Johnny winter αλλαζε χορδες μονο οταν σπαγανε! :P

ο Τοmmy Bollin ειχε πολλα χρονια τις ιδιες χορδες πανω :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου