Προς το περιεχόμενο

Concierto de Aranjuez


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ εισαι πιο ωραιος με το τριπτυχο τριχα-φανελα μινερβα-παντοφλα μιτσουκο?  :P

 

Η τριχωτή κοιλιά μου, αγόρι μου, είναι το όνειρο κάθε θηλυκού που περνάει από κοντά μου σε απόσταση 200 μέτρων... (πώς ήξερες για το φανελάκι;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το όνειρο κάθε θηλυκού που περνάει από κοντά μου σε απόσταση 200 μέτρων...

 

Σε... μυριζεται ε?  ;)

 

Τριγγα και παλι σου λεω δε μιλαω για το παιξιμο ΣΟΥ. Το γενικο feel δε μ αρεσει και προφανως ουτε απο Davis θα μου αρεσε.

 

Το απο πισω ομως ειναι απεχαλο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέλος, να υπενθυμίσω ότι κατά τη γνώμη μου, μια από τις καλύτερες διασκευές που έχουν γίνει στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι αυτή από Santana στο δίσκο "Santana Brothers".

Ακούστε το κομμάτι "En Aranjuez Con Tu Amor" και θα με θυμηθείτε ;)

 

+1 Oυδεμια συγκριση με αυτο το πραγμα του roth

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ trigga,δν λέω,μια χαρά παίζεις,αλλά με τόσα πολλά clips δεν προλαβαίνεις να ακούσεις την όποια βελτίωσή σου.Kαλή είναι η επιβεβαίωση απο άλλους μουσικούς αλλά με κάποιο μέτρο.Άραξε ένα διάστημα με τη μελέτη σου,και ανέβασε κάτι πιο ολοκληρωμένο να ακούσουμε.Για μια ακόμα φορά άκουσα έλλειψη έμπνευσης και επαναλαμβανόμενες ασκήσεις..Άααασ'το το ρημάδι να βγει από μόνο του!!!  8)

Nα με συμπαθάς αλλά κουράζεις πολύ..Όντως ψιλοάθλιο το backing track,δν βοήθησε καθόλου προφανώς.

listen listen,practice practice

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα λιγα κομματια που δογματικα δεν δεχομαι να τα ακουσω ''διασκευασμενα''

but its just me  ;)

 

Not just you!

+5646545468

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Roth είναι θεός και το παραδέχονται όλοι από τον Satriani και τον Hammet μέχρι τον Malmsteen, απλά έχει ένα πολύ ιδιαίτερο στυλ που δεν αρέσει σε όλους. Αδιαμφισβήτητα όμως, το μουσικό του αισθητήριο αλλά και η τεχνική του φτάνουν σε δυσθεώρητα ύψη. Ακούστε τους προσωπικούς του δίσκους Firewind και Earthquake αλλά και τον υπέροχο διπλό δίσκο του Transcendental Sky Guitar και θα πάθετε πλάκα. Δυστυχώς όμως επιμένει να τραγουδάει στους δίσκους του  :o και η φωνή του είναι τόσο απαίσια όσο υπέροχο είναι το παίξιμό του. Είναι επίσης ο μόνος κιθαρίστας που έπαιξε κιθάρα της προκοπής στους Scorpions (ακούστε το Tokyo Tapes, (από τα καλύτερα Live στο ροκ κατά τη γνώμη μου) να δείτε τι πράγματα παίζει), και επίσης έγραψε το καλύτερο για μένα κομμάτι τους, το Sails of Charon, με το "από άλλο πλανήτη" σόλο της εισαγωγής.

 

Πορώθηκα, πάω να ακούσω ROth  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Roth είναι θεός και το παραδέχονται όλοι από τον Satriani και τον Hammet μέχρι τον Malmsteen, απλά έχει ένα πολύ ιδιαίτερο στυλ που δεν αρέσει σε όλους. Αδιαμφισβήτητα όμως, το μουσικό του αισθητήριο αλλά και η τεχνική του φτάνουν σε δυσθεώρητα ύψη. Ακούστε τους προσωπικούς του δίσκους Firewind και Earthquake αλλά και τον υπέροχο διπλό δίσκο του Transcendental Sky Guitar και θα πάθετε πλάκα. Δυστυχώς όμως επιμένει να τραγουδάει στους δίσκους του  :o και η φωνή του είναι τόσο απαίσια όσο υπέροχο είναι το παίξιμό του. Είναι επίσης ο μόνος κιθαρίστας που έπαιξε κιθάρα της προκοπής στους Scorpions (ακούστε το Tokyo Tapes, (από τα καλύτερα Live στο ροκ κατά τη γνώμη μου) να δείτε τι πράγματα παίζει), και επίσης έγραψε το καλύτερο για μένα κομμάτι τους, το Sails of Charon, με το "από άλλο πλανήτη" σόλο της εισαγωγής.

 

Πορώθηκα, πάω να ακούσω ROth  ;D

 

Πες τα ρε, +1000.

Μόνη ένσταση στο <<ήταν ο μόνος κιθαρίστας της προκοπής στους Scorpions>>, εεε, εντάξει, πέρασαν και ένας Shenker (ο Michael πάντα), αλλά και ένας Jabs, ο οποίος μου είναι πολύ συμπαθής, τουλάχιστον σαν παίκτης, ειδικά αφού είδα το DVD με την φιλαρμονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνη ένσταση στο <<ήταν ο μόνος κιθαρίστας της προκοπής στους Scorpions>>, εεε, εντάξει, πέρασαν και ένας Shenker (ο Michael πάντα), αλλά και ένας Jabs, ο οποίος μου είναι πολύ συμπαθής, τουλάχιστον σαν παίκτης, ειδικά αφού είδα το DVD με την φιλαρμονική.

 

Ε, καλός και ο Jabs (στέκεται άνετα σε μια ροκ μπάντα), αλλά δεν μπόρεσε να ξεφύγει από τα τετριμένα και από τον '80s ήχο και παίξιμο που προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου. Ο Shenker είναι μια κλάση πάνω από τον Jabs φυσικά, αλλά και πάλι δεν είναι τόσο φευγάτος όσο ο Roth  :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trigga μου αρεσε το παιξιμο αλλα ο ηχος της κιθαρας ειναι ενα αισχος!  :P

αμα ηταν με μουντιλα θα ηταν πολυ πολυ καλυτερο κ ηχητικα αλλα κ σαν feel!

 

οφ τοπικ

δεν μπορω να μην μιλισω για τον ROTH μια που ειναι ενας απο τους πολυ αγαπημενους μου κιθαριστες!

ειτε σας αρεσει ειτε οχι ειναι ολοι η σχολη του νεοκλασσικου ροκ που λεμε! κ ο malmsteen τον roth ειχε προτιπω(ναι ναι ναι κ τον Blackmore)

δισκος σαν το earthquake δεν υπαρχει!

οι συγκρισεις με Jabs(κολομπαρας με δερματινα) ειναι για γελια!

ο ενας επαιξε Sails of Charon κ ο αλλος Black out.....

αυτοι η εφταχορδη παντως με χαλαει οπως κ ο ηχος της!

θελω παλι να τον δω με την strato του!  :'(

αλλα αγαπαμε Roth κ θα τον τιμησουμε κ για 4 φορα(κ οσες ακομα ερθει)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου