Προς το περιεχόμενο

Το νεο Δολλαριο...


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...εσυ βλεπεις πολλες?

 

εθελοτυφλείς.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία επειδή και εγώ "εθελοτυφλώ" προφανώς,μήπως μπορείτε να διευκρινήσετε??

 

Ασχετο του δικαιώματος χρήσης του ονόματος Μακεδονία και από που πραγματικά κατάγεται ο Μεγαλέξανδρος και από που ο καταραμένος office, η περιοχή που ιστορικά ονομάζεται Μακεδονία απλώνεται γεωγραφικά σε περισότερες από τις μία χώρες. Αρέσει, δεν αρέσει. Και δεν νομίζω ότι αμφισβητείται αυτό. Ούτε και το ότι και οι "Σκοπιανοί" γεωγραφικά υφίστανται σε αυτή την περιοχή.

Το θέμα είναι η χρήση του ονόματος για ευνόητους λόγους.

Απλά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αν το παμε ετσι και η τουρκικη μειονοτητα ειναι "μουσουλμανικη"  ;D ;D ;D

 

 

Οι ανθρωποι εκει ειναι ακριβως αυτο που αισθανονται!Τωρα αν δικες μας συμπεριφορες και λαθη τους εκαναν να αισθανονται περισσοτερο Τουρκοι ειναι αλλο θεμα...Ηθελεστα και παθεστα

 

Τωρα θα μου πειτε...Οι Σκοπιανοι αισθανονται Μακεδονες ΑΡΑ ειναι Μακεδονες. Τωρα ποση προπαγανδα εχει πεσει στην μερια τους για να αισθανονται ετσι και επιπλεον να διεκδικουν και να σφετεριζονται μια ταυτοτητα ενος αλλου εθνους ειναι αλλο θεμα!  ;)

Εγιναν πολλα λαθη απ την μερια μας κυριως οταν η τοτε Ελληνικη Κυβερνηση αγνοησε τους Μακεδονομαχους χαρακτηριζοντας τους Βουλγαρους!! ::) Βουλγαρικη κατοχη υπηρχε τοτε, τι να μιλουσαν οι ανθρωποι?'Η μηπως μια γλωσσα κατοχης τους καθορισε τοσο?  ::) Η συνεχεια λιγο πολυ γνωστη..

 

Καποιο θα επιμεινουν οτι οντως ειναι οι Σκοπιανοι ειναι Μακεδονες θελοντας να το παιξουν και νεωτεριστες και δεν ξερω και γω τι...Αληθεια, ποσα αρχαια θεατρα-σημαδια του ελληνικου πολιτισμου υπαρχουν στη μερια τους?

'Η κατα ποσο Ελληνικη και Μακεδονικη ειναι η πλειονοτητα του πληθυσμου των Σκοπιων που αποτελειται κυριως απο Αλβανους και αλλες προσμιξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε απίστευτοι...από τα δολλάριά μου αρχίσαμε στη Μακεδονία καταλήξατε..LOL

Ανοίξτε άλλο post άρρωστοι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο του δικαιώματος χρήσης του ονόματος Μακεδονία και από που πραγματικά κατάγεται ο Μεγαλέξανδρος και από που ο καταραμένος office, η περιοχή που ιστορικά ονομάζεται Μακεδονία απλώνεται γεωγραφικά σε περισότερες από τις μία χώρες. Αρέσει, δεν αρέσει. Και δεν νομίζω ότι αμφισβητείται αυτό. Ούτε και το ότι και οι "Σκοπιανοί" γεωγραφικά υφίστανται σε αυτή την περιοχή.

Το θέμα είναι η χρήση του ονόματος για ευνόητους λόγους.

Απλά.

 

Δια στόματος SF:

 

Παντως αντε να το... "αφησω" ....σε... μεγαλο βαθμο...ΕΛΛΗΝΙΚΗ ειναι (ο Μεγαλεξανδρος ΕΛΛΗΝΙΚΑ μιλουσε και οχι σκοπιανα ενω σε χαρτες πριν το 1800 η σημερινη περιοχη των Σκοπιων ονομαζεται ΔΑΡΔΑΝΙΑ και οχι Μακεδονια.... ;)

 

Πάντως συμφωνούμε ότι οι ευνόητοι λόγοι είναι σημαντικότεροι από τους ιστορικούς!εξαλλού μην ξεχνάς ότι σε όλο τον κόσμο πολλές πόλεις φέρουν το όνομα "Αθήνα",αλλά δεν έχω δει κάποιον να δυσανασχετεί για αυτό! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε απίστευτοι...από τα δολλάριά μου αρχίσαμε στη Μακεδονία καταλήξατε..LOL

Ανοίξτε άλλο post άρρωστοι

 

Μα γιατι???

Αφου ειναι μεσα στα Ελληνικα αποφθεγματα για την αντιμετωπιση της κρισης!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το επαναλάβω και δεν συνεχίζω (πρέπει να φύγω).

 

Η περιοχή που κατά την περίοδο του 340πΧ επί Βασιλείας Φιλίππου του Β' ονομαζόταν Μακεδονία εκτείνεται σε περισσότερες από μίας χώρες, πέραν της Ελληνικής επικράτειας (όπως αυτή υφίσταται σήμερα) περιλαμβάνοντας και τα Σκόπια και την Βουλγαρία και δεν είμαι σίγουρος αν και έχει άλλο κρατίδιο. Αυτό είπα, λέω και ισχυρίζομαι. Ποιός είναι πραγματικό Μακεδόνας, Βούλγαρος, Ιλλύριος, Σκοπιανός ή Κινέζος δεν το άγγιξα και ποιός έχει δικαίωμα του ονόματος ή ποιός έχει τα περισσότερα θέατρα στην αυλή του δεν το συζήτησα.

 

Just my two cents , για να ξαναγυρίσουμε στο δολλάριο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το επαναλάβω και δεν συνεχίζω (πρέπει να φύγω).

 

Η περιοχή που κατά την περίοδο του 340πΧ επί Βασιλείας Φιλίππου του Β' ονομαζόταν Μακεδονία εκτείνεται σε περισσότερες από μίας χώρες, πέραν της Ελληνικής επικράτειας (όπως αυτή υφίσταται σήμερα) περιλαμβάνοντας και τα Σκόπια και την Βουλγαρία και δεν είμαι σίγουρος αν και έχει άλλο κρατίδιο. Αυτό είπα, λέω και ισχυρίζομαι. Ποιός είναι πραγματικό Μακεδόνας, Βούλγαρος, Ιλλύριος, Σκοπιανός ή Κινέζος δεν το άγγιξα και ποιός έχει δικαίωμα του ονόματος ή ποιός έχει τα περισσότερα θέατρα στην αυλή του δεν το συζήτησα.

 

Just my two cents , για να ξαναγυρίσουμε στο δολλάριο.

 

Δεν αναφερομουν σε σενα αν σε μενα αναφερεσε, το εθιξα γενικως και ειπα τι πιστευω.

Απλα με προλαβες στην δημοσιευση  ;)

Παμε κανα θεατρο απο βδομαδα αμα θες ομως!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μακεδονια ειναι ελληνικη. Πας μη Ελλην Βαρβαρος. Οχι στην εκχωρηση της Ιστοριας μας. Αυξηση της στρατιωτικης θητειας στα 2μιση χρονια. Κοινα συνορα με το Βελγιο. Οχι στα ναρκωτικα. Δεν φτανουν για ολους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου