Προς το περιεχόμενο

dv247: Πρόβλημα με πιστωτική και επιστροφή χρημάτων


apos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αγόρασα με Alphabank Visa και δεν είχα πρόβλημα αλλά έβαλα και το πατρώνυμο στο όνομα της πιστωτικής δηλαδή έγραψα το όνομα μου όπως ακριβώς αναγράφεται στην κάρτα..Ίσως έπαιξε κάποιο ρόλο..

 

Όσο για τα email και εγώ που είχα στείλει ένα δε μου απαντήσανε..

Αν πάρεις όμως στο τηλέφωνο που έχει στο site είναι πολύ εξυπηρετικοί..

 

Πάντως το courier της ups είναι για κλάμματα.Σήμερα συμπληρώνω μια βδομάδα απο την παραγγελία και ακόμη περιμένω.Απ'ότι μου είπαν στην ups που ρώτησα το πακέτο έρχεται οδικώς και θέλει περίπου 7 μέρες.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ έγραψα τα στοιχεία μου όπως ακριβώς τα έχει η κάρτα.. Τα mail που περιμένω ακόμα να απαντηθούν. Συμφωνώ για την εξυπηρέτηση τους μέσω τηλεφώνου. Ο κύριος με τον οποίο μίλησα μου είπε να στείλω email σε συγκεκριμένο όνομα (Nick) αλλά τίποτα.. Κρίμα, υπάρχει το χρήμα και κολλάμε αλλού τώρα >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το courier της ups είναι για κλάμματα.Σήμερα συμπληρώνω μια βδομάδα απο την παραγγελία και ακόμη περιμένω.Απ'ότι μου είπαν στην ups που ρώτησα το πακέτο έρχεται οδικώς και θέλει περίπου 7 μέρες.  ::)

 

Δεν είναι για κλάμματα, είναι τυπική υπηρεσία που χρησιμοποιούν πολλά ευρωπαϊκά μαγαζιά (ειδικά από την Αγγλία) με την ups για να είναι φθηνά τα μεταφορικά. Από Αγγλία η συμφωνία που κάνουν οι εταιρίες είναι 30 λίρες μέχρι 65 κιλά και από 13 Ιανουαρίου θα αλλάξει για μέχρι 35 κιλά. Απλά πολλά μαγαζιά ενσωματώνουν τα μεταφορικά και έχουν προσφορές του τύπου πάνω από 299 ευρώ δωρεάν μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνούμε απλά θα έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή κάποιου πιο γρήγορου courier με κάποιο επιπλέον κόστος..

Το Dv247 δε σου δίνει αυτή τη δυνατότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνούμε απλά θα έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή κάποιου πιο γρήγορου courier με κάποιο επιπλέον κόστος..

Το Dv247 δε σου δίνει αυτή τη δυνατότητα..

 

Ναι γιατί το επιπλέον κόστος είναι άστα να πάνε! Αυτές οι τιμές είναι μετά από συμφωνίες για διακίνηση συγκεκριμένου όγκου μεταφορών τις οποίες θέτουν σαν στόχο οι εταιρίες courier για να δώσουν και τις χαμηλές τιμές. Αν ένα κατάστημα δεν πιάσει τον στόχο τότε πληρώνει και εξτρά στο τέλος του έτους.

 

Για μπες στο site της UPS και δες πόσο είναι τα έξοδα για να στείλεις μια κιθάρα με courier από Αγγλία - Ελλάδα με παράδοση την επόμενη ή σε 2-3 μέρες!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξέρω,οι τιμές είναι φωτιά..

Όμως θα μπορούσαν να κάνουν και μια αντίστοιχη συμφωνία για γρήγορη παράδοση..

Αν πχ αντί για 20 ευρώ έπρεπε να δώσω 70 για παράδοση μιας μέρας θα το σκεφτόμουν..

 

Πάντως με τους ρυθμούς που πέφτει η λίρα και μια βδομάδα αναμονής μπορεί να σου δώσει μεγάλο κέρδος..

Την προηγούμενη πέμπτη ήταν 0.88 η σχέση ευρώ λίρας και σήμερα είναι 0.94..

Έχει ενδιαφέρον να δούμε που θα φτάσει..

Εγώ θα γλίτωνα 40ευρώ μέσα σε μία μολις βδομάδα..  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου