Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη "μουσικη" στιγμη σας?


marmelaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Off topic:Πως τους γνώρισες? οι Rush είναι απο τις αγαπημένες μου μπάντες!

Off topic:

Ο Lifeson εχει ενα μαγαζι στο Τοροντο που παιζει live funk και r&b και συχνα-πυκνα ανεβαινει για τζαμαρισμα.

 

On topic:

Θυμηθηκα αλλη φαση δικια μου σε καποιο live, οπου ξεκινησα να παιζω ενα κομματι σε αλλη χορδη και αλλη τονικοτητα... ψαχνομουν για 4-5 μετρα μεχρι να βρω ακρη...

Ευτυχως η υπολοιπη μπαντα δεν πτοηθηκε και συνεχισε κανονικα.

Βεβαια εγω βρηκα δικαιολογια οτι δεν ειχε αρκετο φωτισμο στη σκηνη, αλλα δεν νομιζω να με πιστεψαν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ώρα για μεγάλη ρόμπα:

 

Γιάννενα, 1997 ή 1998. "Μπουάτ" (κάποια μπουάτ τέλος πάντων).

 

Παίζω πλήκτρα και βαριέμαι αφάνταστα. Δε γουστάρω λαϊκό που έχει υποστεί αναγκαστική αλλαγή γιατί η ορχήστρα είναι μάπα. Δε γουστάρω να παίζω με strings 101% στο δεξί χέρι και μπάσο στο αριστερό με κανένα γέμισμα... κλπ...

 

Μέσα στη βαρεμάρα μου, πιάνω μια τσοντοτράπουλα που έχει φέρει κάποιος και παίζοντας, τη χαζεύω κι όλας...

 

Το πρόβλημα;

 

Ο καθρέφτης πίσω μου! Ρόμπα έγινα... Έχει με κακό τρόπο, πλάκα είχε αλλά τότε δεν ήξερα πώς να κρυφτώ και τι να πώ... μπρρρ... τι θυμήθηκα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Σε live στο Μενίδι(κοντα στην Άρτα)!τελειώνουμε το πρόγραμμά μας κανονικά,μετά ανεβαίνει ένα συγκροτημα άλλο και μας ζητάνε να παίξουμε ένα τελευταίο κομμάτι!στην αρχή αρνηθήκαμε,αλλά μετά δεχθήκαμε(σε αυτό να οφείλεται και η vodka που πίναμε πριν)!το αποτέλεσμα:ΘΡΗΝΟΣ!η απόλυτη ξεφτιλα,παίξαμε κομμάτι που είχαμε να αγγίξουμε πάνω από χρόνο,μπαίναμε όπου να ναι και κοιταζόμασταν μεταξύ μας με βλέμματα απορίας και ντροπής!τα 4 λεπτά φάνηκαν αιώνας...θέλαμε να ανοίξει η γή να μας καταπιεί...μετά εξαφανιστήκαμε γρήγορα-γρήγορα...(και το χειρότερο ήταν ότι το κομμάτι ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!) ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα οχι η χειρότερη αλλα έχει γέλιο...

Παγκράτι 1993 ρεμπετάδικο, εγω κιθάρα τραγούδι, ενα μπουζούκι, 2 πλάσματα!!!(...),ενας κρουστός και ο αρμονίστας ένα φιλαρακι απο το ωδείο...

πανω στο χαμό (τσιφτετέλια στα τραπέζια, κ.τ.λ.), έρχεται η ώρα του σόλο για το αρμόνιο..

Ένα μέτρο....δύο...τρία..τίποτα, γυρνάω πίσω και βλέπω τον κολλητο , να έχει ανοίξει ένα ... ταπεράκι, και να ροκανίζει αταραχος τυροπιτάκια της μαμάς.....μόλις τον είδα μου λέει απαθως: ρε μαλκ παίξε κατι...πεινάω...περιτό να σας πω οτι το εκ-μεκ (φιναλε για τους μη γνωρίζοντες την σκυλε ορολογία) ήταν άμεσο,  και οι πελάτες έμειναν να κοιτάνε τους ψυχοπαθείς μουσικούς που είχαν πεσει στο πάτωμα και χτυπιοντουσαν απο τα γέλια....... ;D ;D ;D

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκ-μεκ (φιναλε για τους μη γνωρίζοντες την σκυλε ορολογία)

Τελείως άσχετο με το θέμα αλλά τα φινάλε του είδους εγώ τα ξέρω ως "σου-τιεν". Μ' αρέσει που υπάρχει και ποικιλία στη σκυλάδικη διάλεκτο! ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι "κακη" στιγμη αλλα ειχε πλακα.

Σε playback στην TV, καταφερα και εσπασα χορδη.  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι χρονια σε σχολικη γιορτη που παιζαμε για το πολυτεχνειο στην μεση ενος τραγουδιου σπαει η Σολ στην ηλεκτρικη (και να φανταστεις ακορντα κρατουσα ) ,ενας καθηγητης που επαιζε κατι μελωδιουλες στην κλασσικη με κοιταει καταλαβαινει τι εγινε , σταματαει να παιζει και γυρναει και μου δινει την κλασσικη να συνεχισω , μετα απο 8 μετρα το τραγουδι τελιωνει και εγω απο την φουρια μου συνεχιζω να παιζω μεχρι που με σταματησανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

live το '97 τωρα και επαιζα με ενα Marshall jcm Κατι + καμπινα 4χ12 ενα delay Και ενα Metalzone,στον soundcheck Ολα μα ολα κομπλε,ε οταν αρχισαμε δεν πατησα το κουμπακι standbye του ενισχυτη απο το αγχος μου και ξεκινησα να παιζω,ακουγομουν απο τα Monitor μου βεβαια καραdigital καθως και απο ενα αλλο ηχειο στο τερμα του μαγαζιου αλλα απο τον ενισχυτη ποτε, ουτε και μπροστα,τι split ειχε κανει ο ηχοληπτης ακομα απορω...1 ωρα την εβγαλα ετσι καλα που ειμασταν 2 κιθαριστες και δεν ''ελειπα'' απο το stage παρα πολυ..shit all over man..... :P

 

επισης σε σπιτι τωρα παρτυ να ειμαστε καλεσμενοι για να παιξουμε,γουστα τρελα απο το κοινο μας και να σου τελευταιο κοματι paranoid γινεται σχιζοφρενεια και πεφτει ενας στην jackson Μου και μου στραβωνει τον λεβγε απο το tremolo..σταματαω να παιζω και λεω οπως εισαι εφυγες,και πανε στο παιδι και του λενε μεγαλε φυγε τωρα γιατι νευριασε και ηταν και η πρωτη του κιθαρα και καταλαναινεις θα εχεις προβλημα..το παιδι εφυγε μαλλον χεστηκε επανω του.... :P

 

και τελευταιο σε ταρατσα τωρα Live metal κατασταση το 99 ηρθε αστυνομια να μας μαζεψει λογω ενοχλησης γειτονων και τελικα πηραν στο τμημα το παιδι που το οργανωσε και την μανα του επειδη ο ενας εβριζε τον αλλον...ηταν λιγο Psycho το family...κυρ Αγλαια και Μαμαλας(Punk mood το παιδι με σπασμενα μπροστινα δοντια σε ξυλο στα εξαρχεια) τι θυμηθηκα βραδυατικα καψιμο ενταξει....χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα........... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1988, Βαθύ Σάμου, Ταβέρνα Greenhill

 

Καραφτιαγμένος ζητώ σε ένα τσιφτετέλι μέρος για solo. Αφού τα δίνω όλα πάνω στη νιαβέντι, πετάγεται ένας τυπάς μπροστά μου, ροχαλιάζει ένα πεντοχίλιαρο, και μου το σκάει στο κούτελο. Παρατάω την ορχήστρα επί τόπου και ακόμα ψάχνω μπεταντίν...  ;D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Κακή" στιγμή ,live στην 2α λυκείου,σε κομμάτι μας με έχει πιάσει ζουμί απ το feel και ο Earendil μου βαράει κλωτσιές στον πωπό για να ξυπνήσω.Ευτυχώς δεν έχασα νότα.

Είμαι ευαισθητούτσικο το άτιμο  ;D  ;D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου