Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη "μουσικη" στιγμη σας?


marmelaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελείως άσχετο με το θέμα αλλά τα φινάλε του είδους εγώ τα ξέρω ως "σου-τιεν". Μ' αρέσει που υπάρχει και ποικιλία στη σκυλάδικη διάλεκτο! ;D

 

σωστα και τα δυο γιατι προερχονται απο το ιδιο σατιρικο δισκο του  χαρυ κλιν οπου τελειωνε τα κομματια ειτε με το εκ-μεκ ειτε με το σου-τιεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ανοιχτή συναυλία στον παλιό Ρώσικο ναύσταθμο στον Πόρο, όπου είχε αρκετή υγρασία και μάλλον ανύπαρκτη γείωση, με χτυπήσε το ρεύμα αρκετά δυνατά στο 3ο δάχτυλο από ενα δαχτυλίδι που φορούσα και ακούμπησε πάνω στη χορδη. Αποτέλεσμα πέραν του σόκ πού έπαθα ,ήταν ότι μουδιάσανε όλα τα δάχτυλα και το μόνο που κινούσα ήταν ο δείκτης. Δεν σταμάτησα να παίζω (μπάσο)  και μάλλον ο κόσμος δεν κατάλαβε κάτι. Μέχρι να επανέλθουν τα δάχτυλα πέρασαν άλλα δύο κομμάτια.

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ανοιχτή συναυλία στον παλιό Ρώσικο ναύσταθμο στον Πόρο, όπου είχε αρκετή υγρασία και μάλλον ανύπαρκτη γείωση, με χτυπήσε το ρεύμα αρκετά δυνατά στο 3ο δάχτυλο από ενα δαχτυλίδι που φορούσα και ακούμπησε πάνω στη χορδη. Αποτέλεσμα πέραν του σόκ πού έπαθα ,ήταν ότι μουδιάσανε όλα τα δάχτυλα και το μόνο που κινούσα ήταν ο δείκτης. Δεν σταμάτησα να παίζω (μπάσο)  και μάλλον ο κόσμος δεν κατάλαβε κάτι. Μέχρι να επανέλθουν τα δάχτυλα πέρασαν άλλα δύο κομμάτια.

 

O Πασχαλης εκανε την ηχοληψια? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε live στο Underworld με την παλιά μου μπάντα κόκαλο από τις μπύρες τραγούδησα ένα από τα καλύτερά μας τραγούδια στο πάτωμα και στο τέλος με πήραν τα κλάματα.

Σε live στο Αν, σ συγχρονισμένο άλμα, ο μπασίστας μου έφερε το κλειδί στο δόξα πατρί και έβγαλα το live ζαλισμένος και με τα αίματα να έχουν πασαλειφτεί σε όλο μου το πρόσωπο.

Σε live στο Gagarin ο άλλος κιθαρίστας πήδηξε για χιλιοστή φορά από τα ηχεία, σαβουρώθηκε και διέλυσε τη les paul του ενώ εγώ έσπασα τη μι μπάσο στο ίδιο τραγούδι.

Σε άλλο live στο Αν παραληρούσα τύφλα επί 5 λεπτά μέχρι να ξεκινήσουμε να παίζουμε. Για να το θυμηθώ έπρεπε να το δω στο βίντεο.

Σε live στο House of Art μου έφυγε το strap σε άλμα και έβγαλα το τραγούδι με τη    les paul στο πάτωμα.

Σε live στο Μικρό Μουσικό Θέατρο δε θυμόμουν κανένα στίχο (ευτυχώς παίζαμε μόνο δικά μας τραγούδια) και έλεγα ό,τι ήθελα.

Στο τελευταίο live της εν λόγω μπάντας ανακοίνωσα στην αρχή του Live στην μπάντα και το κοινό ότι διαλυόμαστε και ακυρώνουμε όλες τις συναυλίες που είχαμε κανονίσει.

Κοινώς η μουσική μου "καριέρα" είναι γεμάτη ρεζιλίκια, αλλά πέρναγαμε καλά και αυτό είναι το μόνο που μένει τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε live στο Underworld με την παλιά μου μπάντα κόκαλο από τις μπύρες τραγούδησα ένα από τα καλύτερά μας τραγούδια στο πάτωμα και στο τέλος με πήραν τα κλάματα.

Σε live στο Αν, σ συγχρονισμένο άλμα, ο μπασίστας μου έφερε το κλειδί στο δόξα πατρί και έβγαλα το live ζαλισμένος και με τα αίματα να έχουν πασαλειφτεί σε όλο μου το πρόσωπο.

Σε live στο Gagarin ο άλλος κιθαρίστας πήδηξε για χιλιοστή φορά από τα ηχεία, σαβουρώθηκε και διέλυσε τη les paul του ενώ εγώ έσπασα τη μι μπάσο στο ίδιο τραγούδι.

Σε άλλο live στο Αν παραληρούσα τύφλα επί 5 λεπτά μέχρι να ξεκινήσουμε να παίζουμε. Για να το θυμηθώ έπρεπε να το δω στο βίντεο.

Σε live στο House of Art μου έφυγε το strap σε άλμα και έβγαλα το τραγούδι με τη    les paul στο πάτωμα.

Σε live στο Μικρό Μουσικό Θέατρο δε θυμόμουν κανένα στίχο (ευτυχώς παίζαμε μόνο δικά μας τραγούδια) και έλεγα ό,τι ήθελα.

Στο τελευταίο live της εν λόγω μπάντας ανακοίνωσα στην αρχή του Live στην μπάντα και το κοινό ότι διαλυόμαστε και ακυρώνουμε όλες τις συναυλίες που είχαμε κανονίσει.

Κοινώς η μουσική μου "καριέρα" είναι γεμάτη ρεζιλίκια, αλλά πέρναγαμε καλά και αυτό είναι το μόνο που μένει τελικά...

 

Μεγαλε εισαι ΘΕΟΣ και το εννοω. Απο τους λιγους που εχουν πιασει το νοημα.

 

"Κοινώς η μουσική μου "καριέρα" είναι γεμάτη ρεζιλίκια, αλλά πέρναγαμε καλά και αυτό είναι το μόνο που μένει τελικά..."

Το σωστοτερο ολων

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η χειρότερη μουσική μου στιγμή εξελίχθηκε στις τουαλέτες του Jazz club στην Κυψέλη πριν το '90. Μετά το καθιερωμένο live κατέληξα αγκαλιά με την χέ... για πολλοστή φορά εκείνο το χειμώνα. Η διαφορά είναι ότι εκείνο το βράδι με πήγαν σπίτι κάποιοι ευγενικοί πελάτες κι εγώ το κατάλαβα την επομένη.

Είχα φτάσει στο σημείο να μην με σερβίρει το μαγαζί και να αναγκάζομαι να κουβαλάω ένα μπουκάλι μαζί μου για τη βραδιά. Πόσο χειρότερα...

Από τότε έπαψα να παίζω live σε μόνιμη βάση.

Δεν θα πεθάνουμε κιόλας!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε αφεντικο, πληγες που ανοιγεις.

Ενας καλος φιλος και "συμπαικτης" τραβαει κατι τετοια απο το '94 οταν του εκατσε μια απο τις ΜΕΓΑΛΛΙΤΕΡΕΣ στραβες που μπορει να συμβει σε ανθρωπο.

Αν σε ενδιαφερει το ζητημα στειλε ΠΜ να σου πω...

Γαμωτο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη μουσική μου στιγμή εξελίχθηκε στις τουαλέτες του Jazz club στην Κυψέλη πριν το '90. Μετά το καθιερωμένο live κατέληξα αγκαλιά με την χέ... για πολλοστή φορά εκείνο το χειμώνα. Η διαφορά είναι ότι εκείνο το βράδι με πήγαν σπίτι κάποιοι ευγενικοί πελάτες κι εγώ το κατάλαβα την επομένη.

Είχα φτάσει στο σημείο να μην με σερβίρει το μαγαζί και να αναγκάζομαι να κουβαλάω ένα μπουκάλι μαζί μου για τη βραδιά. Πόσο χειρότερα...

Από τότε έπαψα να παίζω live σε μόνιμη βάση.

Δεν θα πεθάνουμε κιόλας!

 

;D ;D ;D

 

Νομίζω οτι κάτι άλλο έπρεπε να κόψεις η τέλος πάντων ελαττώσεις κύριε Yameth..

 

Eσυ και ο Jim λοιπόν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Νομίζω οτι κάτι άλλο έπρεπε να κόψεις η τέλος πάντων ελαττώσεις κύριε Yameth..
Εχεις απόλυτο δίκιο!

Απλά ο κακός συνδιασμός του παταριού, της διασκέδασης και της τόνωσης με το αλκοόλ, είναι σχεδόν δεδομένος στην κωλοκουλτούρα του sex and drugs and rock 'n' roll. Για μένα ήταν ένας τρόπος να το πολεμήσω και πέτυχε. Από τότε ξαναβρήκα το μέτρο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε live στο Underworld με την παλιά μου μπάντα κόκαλο από τις μπύρες τραγούδησα ένα από τα καλύτερά μας τραγούδια στο πάτωμα και στο τέλος με πήραν τα κλάματα.

Σε live στο Αν, σ συγχρονισμένο άλμα, ο μπασίστας μου έφερε το κλειδί στο δόξα πατρί και έβγαλα το live ζαλισμένος και με τα αίματα να έχουν πασαλειφτεί σε όλο μου το πρόσωπο.

Σε live στο Gagarin ο άλλος κιθαρίστας πήδηξε για χιλιοστή φορά από τα ηχεία, σαβουρώθηκε και διέλυσε τη les paul του ενώ εγώ έσπασα τη μι μπάσο στο ίδιο τραγούδι.

Σε άλλο live στο Αν παραληρούσα τύφλα επί 5 λεπτά μέχρι να ξεκινήσουμε να παίζουμε. Για να το θυμηθώ έπρεπε να το δω στο βίντεο.

Σε live στο House of Art μου έφυγε το strap σε άλμα και έβγαλα το τραγούδι με τη    les paul στο πάτωμα.

Σε live στο Μικρό Μουσικό Θέατρο δε θυμόμουν κανένα στίχο (ευτυχώς παίζαμε μόνο δικά μας τραγούδια) και έλεγα ό,τι ήθελα.

Στο τελευταίο live της εν λόγω μπάντας ανακοίνωσα στην αρχή του Live στην μπάντα και το κοινό ότι διαλυόμαστε και ακυρώνουμε όλες τις συναυλίες που είχαμε κανονίσει.

Κοινώς η μουσική μου "καριέρα" είναι γεμάτη ρεζιλίκια, αλλά πέρναγαμε καλά και αυτό είναι το μόνο που μένει τελικά...

 

Θεος !!

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου