Προς το περιεχόμενο

φαντααααροι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωρε παιδι μεχρι το βιδο να παω;;;;α εβουρλιστηκες ωρεεε;

μπα που να σε εχει καλα ο αγιος σπυριδωνας :lol: :lol:

(οσα ειπα εννοειται φαντασου να τα λεω...τραγουδιστα... :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χααχαχααχααχααχαχαχ

 

 

με τσις ευλογιες σου ματια μου...να σε κανακω λιγακι ακομη να μη σε λυμπισει ο αγερης ωρεεεε

 

 

φορα επιτελους τη γιακετα σου!!!!

 

αχαχαχαχαχα

 

τακις μια τσιτσιμπυρα και ενα εσπρεσακι στο 12 περικαλω...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χααχαχααχααχααχαχαχ

 

 

με τσις ευλογιες σου ματια μου...να σε κανακω λιγακι ακομη να μη σε λυμπισει ο αγερης ωρεεεε

 

 

φορα επιτελους τη γιακετα σου!!!!

 

αχαχαχαχαχα

 

τακις μια τσιτσιμπυρα και ενα εσπρεσακι στο 12 περικαλω...

 

χαχαχαχαχαχα

εισαι απιστευτος :lol: :lol: :lol:

αχχχχ...τι μου θυμισες την τσιτσιμπυρα τωρα ωρε παιδι....σε 20 μερες που την κανω για καλοκαιρι για κερκυρα θα πινω τρεις την ημερα... :P

αντε ελα και εσυ να τις πινουμε μαζι :wink:

sorry για το off topic... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ ήμουν 9 μήνες σε ένα χωριό (καβύλη) πάνω απο την Ορεστειάδα λίγα χιλιόμετρα απο την τουρκία και όταν πρωτοπήγα το τοπίο είχε ως εξής: Ο ορίζοντας ήταν εντελώς επίπεδος, δεν υπήρχε ούτε ένα βουνό, τα πάντα ήταν άσπρα απο το χιόνι και πάνω απο το στρατόπεδο πετούσαν σμήνη από μαύρα κοράκια. Υπήρχαν τεράστιοι ποντικοί (όχι οι νέοι) οι οποίοι κόβαν βόλτες κάτω απο τα κρεβάτια μας τα βράδυα. Επίσης εκεί έμαθα την κόντρα μεταξύ Θεσσαλονίκης-Αθήνας την οποία αγνοούσα εντελώς μέχρι τότε. Οι βοριοελλαδίτες μας σκίσαν κανονικά εμάς τους αθηναίους (τρελό κόλλημα) και γενικώς τα περάσαμε πολύ ωραία με σκοπιές στους -15 βαθμούς όπου μέσα σε 5 λεπτά δέν ένοιωθες τα δάκτυλα τον ποδιών σου, με κουβάλημα ξύλων για τις σόμπες στη βροχή και στο χιόνι με τρελή εμπλοκή στις υπηρεσίες με τρελά χωσίματα γενικώς, με τόνους πατάτες για καθάρισμα και φυσικά σε ένα μάχιμο τάγμα που συνεχώς έκανε ασκήσεις σχοινάκια/πλωτά κ.α.... α!! ξέχασα το καλοκαίρι τα σμήνη των κουνουπιών (κοινώς γκατζολόπτερα) τα οποία ήταν 5απλάσια απο τα κανονικά και σε τσιμπούσαν άνετα πάνω απο την παραλαγή...αχ τι ωραία που περνούσαμε...Και όταν ήρθε η ώρα για μετάθεση αντί να έρθω κοντά στην Αθήνα με στείλαν στη νέα σάντα στο κιλκίς (όποιος ξέρει καταλαβαίνει) ένα απο τα χειρότερα τάγματα γενικώς... όπου πέρασα χειρότερα... ποτέ δεν έχω ξαναδεί πιο κομπλεξικούς αξιωματικούς, δηλαδή λες και μισούσαν τους φαντάρους... σε αυτό το τάγμα που λέτε πήγα για 2 μήνες στα Ελληνοαλβανικά σύνορα σε κάτι χωριά που ζούσαν μόνο αλεπούδες (όπου μια μέρα ένας κεραυνός έσκασε 30 μέτρα μακρυά μου) και με πλήρη εξάρτηση και οπλισμένος κανονικά, έκανα περιπολίες μέσα στα χιονισμένα δάση και στις πλαγιές και συλλάμβανα αλβανούς που προσπαθούσαν να περάσουν παράνομα.... αχ αξέχαστες μέρες... εκτώς απο τα Ελληνοαλβανικά έχω πάει και στα Ελληνοβουλγαρικά σε κάτι ασκήσεις και δεν θυμάμαι και που αλλού αυτή τη στιγμή....επίσης έχω ρίξει σχεδόν με ότι όπλο υπήρχε στο τάγμα και έχω κάνει σχεδόν όλων των ειδών τις ασκήσεις...μου φάγαν 1 μήνα τιμητική άδεια, έγινα αναίσθητος, γνώρισα ανθρώπους όλων των ειδών, έμαθα τι άνθρωπος είμαι και πήρα και 10 κιλά...

ikon

ετών 27

σειρά 257

εσσό 98ΣΤ'

πεζικό

πολυβολητής

τα ρέστα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα αναφερθώ στο πού κ πως υπηρέτησα γιατί όλοι έχουμε απο μια γλυκόπικρη ιστορία αλλά στο οτι ήμουν κολλυώμενος στα κάλαντα!!!!

2 Χριστούγεννα ήμουν στρατό κ στα 2 πήρα άδεια τα φώτα γιατί έπρεπε να συνοδεύω την χορωδία με τους μαντράχαλους και τις αγριοφωνάρες τους στα κάλαντα κ στις ευχές των κ. κ. ανωτερών.

Αποτέλεσμα να δουλέψω αυτά τα τραγουδάκια κ να βγάλω με ένα φίλο μια πολύ garage διασκευή τις άγιας νύχτας....

Ασε που όλοι έκαναν εκπαίδευση κ εγώ πρόβες για κανα μηνα...(Επρεπε να τα βγάλουμε καλά τα κομμάτια μην γίνουμε ρεζίλι στον ύπουργο, στρατηγούς κ.λ.π.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να πω ότι έκανα διακοπές στο στρατό (παιδιά μη βαράτε όσοι υπηρετήσατε στα σύνορα). Στην Αεροπορία, Γ΄88 και στραβογαλάς (νέος), στην Τρίπολη όπου από την δεύτερη μέρα στην εκεί λέσχη αξιωματικών, και από εκεί κατευθείαν στο Ελληνικό στη Μουσική της Αεροπορίας, με ειδικότητα τι άλλο, μουσικός. Εκεί εκτός των άλλων συναδέλφων μουσικών, υπηρετούσαν και ηθοποιοί, (όσοι τουλάχιστον αποφάσιζαν να καταταγούν), και αθλητές. Το πως περνάγαμε; φτάνει να δείτε ένα επεισόδιο από την παλιά σειρά ''Της Ελλάδος τα παιδιά'', και λίγο είναι.

Ήμουν στην ΟΠΑ! (Ορχήστρα Πολεμικής Αεροπορίας :lol: ) με τους περισσότερους συναδέλφους γνωστά ονόματα του τότε και του τώρα. Το άλλο σκέλος της Μουσικής ήταν η μπάντα με σχεδόν αποκλειστικά παιδιά (μόνιμους) από Ζάκυνθο και Κέρκυρα. Οι σκοπιές ήταν σχετικά λίγες τουλάχιστον όσο ήμασταν στην μονάδα. Η ασχολία μας ήταν οι χοροί σε στρατιωτικές λέσχες, όπου υπήρχαν Πτέρυγες. Πλάκα πλάκα με την Αεροπορία γνώρισα σχεδόν όλη την Ελλάδα. 8)

Θυμάμαι μια περίοδο κοντά στα Χριστούγεννα που λείπαμε από την μονάδα είκοσι μέρες γιατί έτυχε να παίζουμε σχεδόν κάθε μέρα. Αξέχαστα θυμάμαι ότι παίζαμε, Ελευσίνα, την επόμενη Σαντορίνη, την επόμενη Καστέλι Κισσάμου (Κρήτη), και την επόμενη Σκύρο. Βέβαια οι μετακινήσεις γίνονταν με C-130. Το γέλιο ήταν όταν κουβαλάγαμε τον εξοπλισμό στο αεροπλάνο. (ηχεία, κονσόλες, μόνιτορ, ενισχυτές) το οποίο είχε ανοικτές τις μηχανές για να φύγει κατευθείαν λόγω στενότητας χρόνου. Εκεί διέπρεψαν πολλοί εκλεκτοί συνάδελφοι στα γαλλικά (μεταξύ των οποίων και εγώ) κουβαλώντας πανάλαφρα ηχειάκια 70 κιλών έκαστο, με πολλά μποφόρ από τις έλικες και παραμορφωμένα τα πρόσωπα, (όπως τα μάγουλα των αλεξιπτωτιστών πριν ανοίξει το αλεξίπτωτο) :D

¶λλη μια φορά θυμάμαι ήταν 25 Μαρτίου και κατά διαβολική σύμπτωση λόγω αναρρωτικών αδειών λείπανε από την μπάντα σχεδόν δύο επτάδες για την παρέλαση στο Σύνταγμα. Και φυσικά πήρανε εμάς της ορχήστρας. Εκεί μας λιώσανε στο βήμα για τις πρόβες :( Το κορυφαίο ήταν άλλο όμως. Οι επίσημες στολές της μπάντας ήταν αυτές με τα σιρίτια και τα στρογγυλά άσπρα καπέλα σε στυλ σαφάρι με μια μεταλλική κορυφή σαν λόγχη πάνω από το καπέλο. Κανείς όμως δεν σκέφτηκε ότι θα έπρεπε να είχαμε κουρευτεί σχεδόν γουλί για την σχετική επιθεώρηση πριν την παρέλαση, (ε! ναι είχαμε λίγο μαλλάκι παραπάνω). Τελικά την λύση την έδωσε ένα κουτί ζελέ :idea: Και το αποτέλεσμα ήταν τα κεφάλια μας να πάρουν την μορφή μιναρέ, σαν μεγάλες σταγόνες δηλαδή. Αυτό είχε το καλό εκτός των άλλων ότι εφάπτονταν τέλεια στο εσωτερικό του καπέλου και δεν υπήρχε φόβος να πέσει το καπέλο. Το γέλιο ήταν ακράτητο. :lol: :lol: Μάλιστα υπάρχουν και οι σχετικές φωτογραφίες όπου ποζάρουμε περήφανοι, με και χωρίς καπέλα. :lol: Για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να αναφέρω ονόματα. Όσοι συνάδελφοι υπηρετούσανε τότε στο σμήνος μουσικής καταλαβαίνουν για τι σκηνικά μιλάω.

Τώρα πιστεύω ότι ο στρατός, μιας και είναι δώδεκα μήνες μόνο, θα είναι πραγματικές διακοπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....2001 Κεντρο εκπαιδευσης υγειονομικου.......βαρε8ηκα να ασχολουμαι με αντιβιωσεις και παυσιπονα....οποτε λεω αw προσφερθω εθελοντης κιθαριστας για τη μπαντα (που παιζει τα παντα) για τη γιορτη που θα οργανωναμε για το πασχα........ΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ μπουζουκι και καρσιλαμα ρε παιδια(μεχρι και κατι κλαρινα ειχαν φερει απο τα γιαννενα) δεν αντεξα σε καποια στιγμη και αρχισα να παιζω το Run like hell και το purple haze........Μετα βρε8ηκα στην ΑΒΥΥ Αθηνα......χλιδη........αλλα καπου εδω με εκδικηθηκε ο καλος θεος για τη καλοπεραση.....εφτασα Μυτιληνη......και απο τοτε δυστυχως εχω παθολογικα αντιπαθησει καθε, μα καθε καραβανα..............τοσο κομπλεξ σε κανενα αλλο επαγγελμα δεν εχω δει...............Ευτυχως περασε ο καιρος και πηγα στην LAND OF ΠΑΓΟΥΡΑΔΕΣ(Γιαννενα 406 στρατιωτικο νοσοκομειο)..χλιδηηηηηηηηηηηηηηηηη και ατελειωτα τσιπουρα στη λιμνη.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πιστεύω ότι ο στρατός' date=' μιας και είναι δώδεκα μήνες μόνο, θα είναι πραγματικές διακοπές.[/quote']

 

Ρε παιδιά,πλάκα κάνετε;;;; 8O 8O

Τι θα πει ΜΟΝΟ 12 μήνες;;;;

1 χρόνος κλεισμένος μέσα σε βρωμερό στρατόπεδο,μαζί με κάθε καρυδιάς καρύδι,όπου ο παλιός είναι άρχοντας και ο νέος τρέχει και με κάθε μαλάκα αξιωματικό να βγάζει τα κόμπλεξ του πάνω μου;

Αυτά τα λέτε διακοπές και κατασκήνωση;;; 8O

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεεε κι εγώ ειμνουν Πετρα Μυτιληνης οπως κι εσυ ENEGRIN. Μόνο που ειμουν 267 σειρα και λοχίας ΛΔ. 161 μερες αδεια σε ολο το στρατιώτικο χωρίς βύσμα σας το ορκζομαι.

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου