Προς το περιεχόμενο

φαντααααροι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε σεις εχουμε γραψει τοσα πολλα για μας αλλα οσο αναφορα τη μουσικη..τι λετε να ξεφυγουμε λιγακι?

 

Λοιπον εδω και τωρα ...τι σειρα εισαστε?

Ιστοριες απο τα στραταααααα

 

 

οχι τιποτα αλλο αλλα οπου να ναι τελειωνει η αναβολη μου και ειμαι ολιγον τι στο κλιμα...

τι θα κανω τοσο καιρο χωρις κιθαραααααααααααααααααααααααα>>>>>?????

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι μου θυμιζεις τωρα..

 

Μεγαλο Πεύκο (τελη δεκαετιας 80....) δευτερη μερα στο στρατο & εχω πηξει ξαφνικα περναει ενας λοχιας ουρλιάζοντας: "ρε ψαρούκλες παιζει κανενας σας ντραμς??!!"

"ΕΓΩ" πετάγομαι (τι σημασια είχε πως δεν ειχα ντραμς & πως απλα κοπαναγα το σετ του ντραμμερ μου στα διαλείματα των προβων του πρωην συγκροτηματος μου?? :wink: )

Για να μην τα πολυλογώ το ιδιο βραδυ επαιζα γνωστες σκυλοεπιτυχίες στο χορο των αξιωματικών & την επομενη ημερα ειχα 4ημερη τιμητικη αδεια (πριν να ορκιστω!!) ,οταν εφτασα στο σπιτι μου η μανα μου τρελλάθηκε!

"Γιαννη" (απευθυνομενη στον πατερα μου) "το παιδι λιποτάκτησε!!"

Για να μην τα πολυλογω για τους επομενους 2 μηνες αντι για πεζοναύτης εγινα ντράμμερ!!

Παντως μην ανησυχείς ο στρατός ήταν νηπιαγωγείο απο τοτε (& ημουν & ειδικες δυναμεις να φανταστεις...) φαντάζομαι πως θα εχει καταντήσει τώρα! (σαν πληρωμενες διακοπές θα ειναι :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σύντομα θα έχεις περισσότερα από τα έσω... καθώς ο Gerasimos την Πέμπτη συμπληρώνει το 40ήμερο, και σίγουρα κάτι θά'χει να πει! :lol:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα, ωραίο θέμα...

 

Λοιπόν παρουσιάστικα Καλαμάτα (Πεζικό) σειρά 253 Μάρτιο '98.

Τους υπόλοιπους 16 μήνες τους έβγαλα στο 263 ΤΕ (Πέτρα Μυτιλήνης).

Εκεί λοιπόν στο 2ο Λόχο είμασταν αρκετοί μουσικοί - 3 κιθάρες αν θυμάμαι καλά - και είχα την τύχη να γνωρίσω το φίλο μας Alex Flouros όπου έπαιζε σε μια κλασσική από Scorpions, Gallagher, Vai, και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Αξέχαστες πραγματικά στιγμές... :D

 

Α, σε ορχήστρα τελικά δεν μπήκα ποτέ στο στρατό σε αντίθεση με ενα κ...φαρδο φιλαράκι μπασσίστα που υπηρέτησε στο μουσικό στη Σάμο 8)

 

Ας έχει, πάντως ο στρατός είναι όντως νηπιαγωγείο :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ρε παιδια δεν ξερω αν ειμαι κουλος...αλλα ο alex flouros σκοτωνει με την κιθαρα ...εχω δει αρκετα βιντεακια και εχει μια απαθεια στο υφος του οταν παιζει κατι vai satriani malmsteen...ρε τον παιδαρο!!!!!!

 

οσο για τα στρατα ειναι το κολληταρι μου γιαννενα και τον πηρανε αξιωματικο...το μονο που μου λεει ειναι τσαμπα κουραση κ τρεξιμο...α και πολυ μπιχλααααααααααααααααααααα

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά σε αυτό: http://www.thiteia.org/ έχει πολύ γέλιο!!!

Ειδικά εκεί που γράφει την φανταρίστικη Αργκό!

ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩΩΩ :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ελπιζω οσοι δεν περασαν καλα στον στρατο να μην με βρισουν με αυτο που θα πω :lol:

εγω επειδη την περιοδο που πηγα να υπηρετησω ειχα υποχρεωσεις με την εθνικη ομαδα της ανδρων στο πολο εκανα μονο της πρωτες 18μερες και μετα ειχα ...αδεια μεχρι το τελος της θητειας μου... :P :lol:

το μονο που επρεπε να κανω ηταν να παραουσιαζομαι για 1ωρα καθε τριτη εδω κεντρο θεσσαλονικη που μενω με τα πολιτικα μου απλα για να δωσω την...παρουσια μου και πιναμε καφε με τον δοικητη μας και λεγαμε για αθλητικα :lol: απο το γραφειο του διοικητη δεν ελειπε καμια αθλητικη εφημεριδα...spοrtime,φως,metrosport κτλ... :lol:

επισης για ενα ολοκληρο εξαμηνο δεν χρειαστηκε να παω να δωσω ουτε και αυτην την γ$&^*%νη παρουσια :lol:

αρα οπως καταλαβαινετε δεν εχω να πω ιστοριες...

metalash ελπιζω να μην με βριζεις... :oops: :P :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μην ανησυχείς ο στρατός ήταν νηπιαγωγείο απο τοτε (& ημουν & ειδικες δυναμεις να φανταστεις...) φαντάζομαι πως θα εχει καταντήσει τώρα! (σαν πληρωμενες διακοπές θα ειναι )

 

Εγώ πήγα το 91 και θα το χαρακτήριζα κατασκήνωση ... (αν και δεν έχω πάει ποτέ σε κατασκήνωση) άρα σίγουρα σήμερα θα είναι νηπιαγωγείο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τακι την εβγαλες λαδι στην πισινα σου αγοραρεεεεεε? μην πας μεχρι το βιδο κολυμπι ματια μου προσεχε.

111

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου