Προς το περιεχόμενο

Καινούργιοι Mesa Dual & Triple Rectifiers!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ δουλειά στην Mesa τελευταία: μετά την νέα γενιά των Mark Boogies και τους Electradyne, ήρθε η σειρά των περιώνυμων Rectifiers... Πάνω από ενάμισι χρόνο τους πάλευαν - behold the new beasts:

 

tRec-wCab-fnt.jpg

 

tRec-wCab-BV-fnt.jpg

 

https://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/Daily/News/Mesa_Boogie_to_Introduce_New_Dual_Triple_Rectifiers_in_2010.aspx

 

http://www.haggertysmusic.com/employee-blog/new-mesa-boogie-dual-and-triple-rectifiers-for-2010.html

 

New Improvements / Features:

 

  1. Patented Multi-Watt Channel Assignable Power – Allows you to assign either 2 or 4 Power Tubes to each Channel for Power Ratings of 50 or 100 Watts of Class A/B Power via independent 50/100 Watt Power Select Switches. The Triple Rectifier allows you to do the same however with either 2 or all 6 Power Tubes for Power Ratings of 50 or 150 Watts per channel via independent 50/150 Watt Power Select Switches.

 

  2. Patented Channel Assignable Dual Rectification with Recto Tracking – Allows you to assign either Tube Rectification or Silicon Diode Rectification to each Channel to fine tune the feel and character of each Channel.

 

  3. New Footswitchable, Tube-Driven SERIES FX Loop – Vastly improved performance and tone with Multi-Effects than Parallel Loop - Exceptionally transparent in preserving your tone while being easier to use with any type of effects. The original Rectifiers featured a Series Loop.

 

  4. New Tuner Output with Footswitchable Tuner Mute

 

  5. New Compact Footswitch – New 3x3 Stacked, 6 Button Footswitch – Top Row = Mute, FX Loop & Solo, Bottom Row = Channel 1, 2 & 3

 

  6. Improved Clean & Pushed Modes (Channel 1):

 

    * Clean Mode features improved headroom for amazing clarity and the most sparkling bell-tone cleans ever from a Recto, even with hotter humbuckers.

    * Pushed Mode features tighter, more focused and percussive low end with an amazing range of gain from Overdrive textures to full-on ripping Crunch.

 

  7. Improved Channel Cloning on Channels 2 & 3 – Raw, Vintage and Modern modes have been further optimized for more similar performance on either channels

 

  8. Improved Presence Control on Vintage Mode – Provides better high-end balance and control between Vintage and Modern Modes

 

  9. No Price Increase – All this for the same price as the current 3 Channel version

 

beer.gif

 

drool.gif

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεοι recto για καλυτερο γκραν-γκραν? Αυτο ειναι?

 

Δε φαινονται κακοι, ωραιες βελτιωσουλες. Το footswitch ισως θελει λιγο high level tap-dancing λογω μεγεθους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα ρωτήσω κάτι χαζό...Ο πάνω έχει ίδια εμφάνιση με τους παλιούς τρικάναλους Rectifier.Βγαίνουν καισε μαύρο οι του 2010;;  :P :P

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Same shit, different year  ;D ;D

 

Οσοι 2ης γενιας rectifier εχω ακουσει δεν μου εκαναν καθολου εντυπωση (ουτε εντελως τσιτωμενοι, ουτε μπουσταρισμενοι). Τωρα, και λογω της φιλολογιας για τους παλιους δικαναλους (δεν εχω ακουσει απο κοντα), αν ειναι παρομοιοι ισως αξιζει μια ακροαση. Παντως θυμαμαι που διαβαζα πως η μαγεια των δικαναλων ηταν στους μετασχηματιστες (τουλαχιστον οι pre-500) οι οποιοι δεν παραγονται ιδιοι σημερα. Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

 

σου υπόσχομαι οτι το 2010 θα είμαι καλό παιδί.

 

Σε παρακαλώ τα Χριστούγεννα να μου φέρεις ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Mesa θέλεις.

 

Μην ξεχάσεις να στείλεις τους γείτονες για 12μηνες διακοπές.

 

;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ κακο για το τπτ! σαν παιδικα παιχνιδια μοιαζουν μπροστα στους badcat και τους κλασσικους jmp!λολ

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ κακο για το τπτ! σαν παιδικα παιχνιδια μοιαζουν μπροστα στους badcat και τους κλασσικους jmp!λολ

 

Όχι μόνο δεν έχει απολύτως καμία βάση το λολ σου αλλά προσπαθείς να συγκρίνεις κι εντελώς ανόμοιους ενισχυτές...

 

 

Βγαίνουν καισε μαύρο οι του 2010;;  :P :P

 

Στο κάστομ σοπ, με το ανάλογο αντίτιμο, σου τον βγάζουν - όπως όλους - και σε μπιζάκι, σε σομόν, σε βεραμάν, σε μπορδοροδοκόκκινο...  ;D (http://www.mesaboogie.com/gallery/customops/CustomOptionsOverview.htm)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω ποτε μου δεν χωνεψα αυτο το diamond plate ποθ ειχαν μπροστα

επιτελους προσφερουν κατι πιο σοβαρο!!!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω ποτε μου δεν χωνεψα αυτο το diamond plate ποθ ειχαν μπροστα

επιτελους προσφερουν κατι πιο σοβαρο!!!!! ;D ;D ;D

Όπως είπε ο bloody, στο custom μπορούσες να κάνεις ότι θες  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοώ ότι οι καινούριοι βγαίνουν και σε Diamond plate και σε μαύρο που λέει το αρθράκι;;Για standard εκδοσεις λέω όχι custom ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου