Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Fender Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/fender_std_stratocaster_hss_mnaw.htm

 

Καλημέρα. Η παραπάνω κιθάρα πως σας φαινεται? Την έχει δοκιμάσει κανείς? Στον οδηγο αγοράς για strat ο Superfunk λέει να αποφύγουμε τις standard λόγω κακών μαγνητών. Ισχύει και για αυτήν? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει μέχρι 500 ευρώ και να είναι HSS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει και για αυτήν? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει μέχρι 500 ευρώ και να είναι HSS.

 

ΜΕ 500 ΕΥΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ USED.....

ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΙΖ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ!

ΠΡΩΤΑ Ο ΗΧΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται και οι Μεξικάνικες Strat μου αρέσουν περισσότερο από τις κινέζικες, καθαρά και μόνο λόγο ελαφρώς παχύτερου σώματος. Το πρώτο που πρέπει να κοιτάξεις είναι η ποιότητα κατασκευής (που στις Μεξ. είναι πάρα πολύ καλή).

 

Για τους μαγνήτες θα πω ότι είναι σίγουρα αξιοπρεπείς και ότι... αλλάζονται στο μέλλον, αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο, άρα σε αυτήν την κατηγορία τιμής (για μένα) δεν είναι καθοριστικός παράγοντας.

 

Με άλλα λόγια... μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε στο νου σου και το μεγεθος των ταστων...

Σε μια μεξικανα που επαιξα πριν απο λιγες μερες τα ταστα ηταν τοσο μικρα που ειχε αισθηση αταστης κιθαρας...

Εχω παιξει με τις classic vibe και ηταν φανταστικες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε στο νου σου και το μεγεθος των ταστων...

Σε μια μεξικανα που επαιξα πριν απο λιγες μερες τα ταστα ηταν τοσο μικρα που ειχε αισθηση αταστης κιθαρας...

Εχω παιξει με τις classic vibe και ηταν φανταστικες...

 

Εχω την εντυπωση οτι τα ταστα στις μεξικανικες standard ειναι medium jumbo, ενω στις classic vibe vintage... Οι μεξικανικες classic εχουν κι αυτες μικρα vintage ταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, ενω στις classic vibe vintage...

 

Oχι,medium jumbo ειναι (κοντα στο 6150)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι,medium jumbo ειναι (κοντα στο 6150)

 

Καλα να παθω που υπεθεσα οτι θα ειναι σε αντιστοιχια με το τι βαζουν στα μπασα τους. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε στο νου σου και το μεγεθος των ταστων...

Σε μια μεξικανα που επαιξα πριν απο λιγες μερες τα ταστα ηταν τοσο μικρα που ειχε αισθηση αταστης κιθαρας...

Εχω παιξει με τις classic vibe και ηταν φανταστικες...

 

Σοβαρά ; Πως σου φάνηκε αυτή η Μεξικό ; Καλη καλη ; Ηταν σε κανένα σπάνιο χρωμα ; Ο ιδιοκτήτης την προσέχει ; Πρεπει να ακούγεται καλα πάντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά ; Πως σου φάνηκε αυτή η Μεξικό ; Καλη καλη ; Ηταν σε κανένα σπάνιο χρωμα ; Ο ιδιοκτήτης την προσέχει ; Πρεπει να ακούγεται καλα πάντως .

 

Δε ξερω πως ακουγεται γιατι οτι εγραψα ο ιδιοκτητης το κρατησε σε καθαρο για reamping και τελικα δεν ακουσαμε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω πως ακουγεται γιατι οτι εγραψα ο ιδιοκτητης το κρατησε σε καθαρο για reamping και τελικα δεν ακουσαμε τιποτα...

 

 

Πολυ καραγκιόζης ο ιδιοκτήτης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου