Προς το περιεχόμενο

euroguitar.com - Εμπειρίες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

na sai kala, kai egw to idio agxos eixa, ta lefta poly dyskola mazeuontai kai panw apo 500 spania ta dineis etsi.. pantws pali egw den efaga fola.. alla re file esy eisai poly gkantemhs mallon, na s klepsoun thn ki8ara apo to spiti!!!!

 

pou les mou spasane mia fora to amaksi se mia alana, kai phran ta gyalia mou!!! apo ola ta amaksia spasane to pio mpatiriko pou eixe kasetofwno mesa kiolas!!( akoma briskw gyalia apo to tzami)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Και ο Γολγοθάς δεν έχει τέλος....

Τελικά παρήγγειλα από το euroguitar  ένα μπάσο Cort A4 στις 30/3.

Σήμερα έχουμε 14/4 και ακόμα δεν έχει φύγει από το μαγαζί.

Στη σελίδα τους έλεγε ότι θα το έχουν στις 4/4. Τελικά δεν το είχαν τότε.

Μετά από ερώτησή μου, με είπαν ότι θα το έχουν στις 13/4. Σήμερα 

μου απάντησαν ότι δεν το έχουν ούτε τώρα και ακόμα το περιμένουν. Μάλιστα αυτή τη φορά δεν με είπαν καν, πότε υπολογίζουν να φτάσει στο κατάστημά τους.

 

Και όλο αυτό γιατί το αγόρασα σε open cherry και όχι στο Natural....

OXI STO FASISMO TOU NATURAL COLOR!

anywayz...

Δεν ξέρω τι συνεννόηση έχουν κάνει με την Κορτ αλλά αυτά τα πράματα είναι απαράδεκτα. Τουλάχιστον ας με έλεγε "ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ" από την αρχή.

Όπως και να'χει τα λεφτά είναι πολλά...200+ διαφορά από Θωμά είναι πολλά....

 

υ.γ. ζήτω το όπεν τσέρυ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλημέρα

 

Ας παραθέσω κι εγω την αποψη μου σχετικά με το θέμα μιας και διαβάζοντας το ποστ και τις αποψεις σας αποφάσισα να παραγγείλω απο euroguitar, μιας και μονο εκει έβρισκα αυτο που ήθελα και σε αρκετά δελεαστική τιμή,με αρκετό άγχος για το αποτέλεσμα

Ισχύει οτι η επικοινωνία μαζι τους ειναι λίγο περιεργη μιας και δεν εχουν καλή σχέση με την αγγλική, πέρα απο αυτο ομως εγω εμεινα υπερευχαριστημένος οταν άνοιξα το κουτί με το μπασάκι μου.Πρόκειται για το

http://en.euroguitar.com/bass/squier/classic-vibe/precision-bass-60/122975.htmlτο οποιο ηταν σε stock. Τέτοια συσκευασία δεν έχω ξαναδεί να πω την αλήθεια, σε σημείο που προς το τέλος του ανοιγματος μου πέρασε απ'το μυαλο να το αφησω για αργότερα(καλα με τπτ αλλα λεμε τωρα..). Το παρήγγειλα 1/6/10 , και πέραν του οτι έκανε ενα μινι τριπ (Γερμανια,Ουγγαρία,Αυστρια,Βουλγαρια)και κάθε μερα ηταν και σε αλλη πολη, ηταν στο σπίτι 9/6/10 μέσω Chronopost και ACS νομιζω οταν έφτασε εδώ.

Γενικά ειμαι πολυ ευχαριστημένος μιας και δεν ειχα αγοράσει ποτε κατι απο θωμά για να μπορώ να συγκρίνω

Αυτα ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

καινούργιος είμαι,σορρυ που ξεθαβω thread με το καλημέρα αλλα με καίει λιγάκι το θέμα...

Ψάχνω κανα δυο μήνες τι κιθάρα να πάρω και κάθε φορα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το καλύτερο γι'αυτά που θέλω είναι η cort kx custom.Ελα όμως που εδώ θεσσαλονίκη που είμαι ο τσέλιος που χει cort δεν την έχει.Σαν να μην έφτανε αυτό έψαξα στου "Θωμά" που λέτε κι εσείς(thomann για όσους δε το πιάσαν) ακόμα και στο λογοθέτη κάτω στην Αθήνα πήρα τηλέφωνο που είναι ο αντιπρόσωπος της cort στην Ελλάδα και κανείς τους δεν την έχει.Ο τσέλιος λέει θα ξαναφέρει κιθάρες το καλοκαίρι και στον κατάλογο την είχε στα 675 ευρώ,τώρα την έβγαλε τελείως.Μετά στο euroguitar πέτυχα την κιθάρα ακόμα και στο χρώμα που θέλω 540 ευρώ!Λέει όμως not available και 1 week availability.Τι από τα δύο να καταλάβω δε ξέρω...Τους έστειλα email κι όσα λέτε περι συνενοήσης με φοβίζουν λιγάκι.

 

Τελικά,απ'ότι κατάλαβα,οι παραγγελίες αργούν,οι συνενοήση είναι gtp ΑΛΛΑ το όργαν έρχεται σε άριστη κατάσταση και όπως το θέλατε?Για να ξέρω κι εγώ τι να κάνω!Γιατι οι εναλλακτικές μου είναι Thomann->χειρότερο όργανο(χωρις Locking tuners και βαθια cutaways,με emg passive αντι για duncans)->απ'ευθείας αλλαγή μαγνητών που πρακτικά θα πληρώσω περισσότερα για χειρότερο όργανο αλλά θα διαλέξω ακριβώς τους μαγνήτες που θέλω.

 

Σημειώση για λάτρεις της cort και μη: αντιστοιχο μοντέλο βρίσκεις από την Schecter με duncan designed αντι για original duncans 700 ευρώ!140 ευρώ διαφορά με μεταφορικά!Η Schecter C1 standard είναι για όσους θέλουν να το κοιτάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To one-week availability μπορει να μην σημαινει απολυτως τιποτα (το εβλεπα σε ενα οργανο που κοιτούσα σε άλλο cyber-store και μόλις επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι θα το έχουν σε περίπου 3 μήνες. ::) )

 

Νομίζω η καλύτερη λύση εν προκειμένω είναι να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα email.Απλά μ'αυτά που λέγανε τα παιδιά αναρωτιέμαι κι εγώ τι νόημα έχει να πάρω τηλ. στη Γαλλία και να μη βγάλω άκρη με τα αγγλικά τους.Θα περιμένω και μετά θα δω.Κατα τ'άλλα για την ποιότητα και κατάσταση των οργάνων στην παραλαβή κυρίως αναρωτιόμουν.Γιατι άμα είναι να γλυτώσω τόσο φράγκο ας έρθει και τον απρίλιο που λέει ο λόγος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου