Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με χαμηλές συχνότητες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλα τα λετε για τις μπασοπαγιδες... καλα τα λετε και για τα προγραμματα...

 

αλλα...

 

1) Η συγκεκριμενη μπασοπαγιδα εχει καμπυλη αποροφησης οπως και ενα lowpass φιλτρο... αρα δεν μπορει να ειναι broadband... (δειτε alton everest η εφαρμοσμενη ακουστικη του δημητρη σκαρλατου για επιβεβαιωση)

 

2) Κανενα προγραμμα δεν μπορει να προσφερει λυσεις στην ακουστικη...

 

3) Ο χωρος ειναι 9τμ... αυτο σημαιενει οτι ο χωρος ειναι 3x3 στη καλυτερη περιπτωση... αυτο παλι σημαινει οτι δεν μπορει καποιο μπασσο να τον ενοχλησει λογο στασημου κυμματος λογο του οτι οτιδιποτε κατω απο τα 228Hz μεταφραζεται ως ενα απλο μετοπο πιεσης. Οι διαστασεις του χωρου δεν υποστηριζουν στασιμα μικροτερα απο τα 228Hz...

 

τα μετοπα πιεσης δεν ειναι ακουστα... ειναι σαν αλλαγες της βαρομετρικης πιεσης...

 

4) ειμαι ξερολας

 

5) θελω καποιος να μου κατεβασει το καρμα μου!!

 

6) βαριεμαι

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν παίδες, μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα τη λύση:

 

^ είχα link στο άλλο ποστ που παίζει περί ηχομόνωσης δεν το είδες;

 

 

2) Κανενα προγραμμα δεν μπορει να προσφερει λυσεις στην ακουστικη...

 

και όμως αυτό ισχυρίζεται πως το κάνει. Μετρώντας σε πολλά διαφορετικά σημεία του δωματίου το πρόγραμμα εντοπίζει την ακουστική και την αναιρεί παιρνόντας στο mix τις αντίθετες δυναμικές για να φέρει την κατάσταση στο flat όταν θα ακούς τα monitor. Έξυπνη ιδέα άλλα πόσο επιτυχημένα δουλεύει κανείς δεν ξέρει. Μέχρι αποδείξεως του εναντίου πάντως...προσφέρει λύση.

 

Taskor άμα θες να την ψάξεις πολύ υπάρχει και ένα βιβλίο που λέγεται Home Recording Studio : Built it like the pros από Rod Gervais το οποίο σε πάει και ένα level παραπέρα (στείλε μου πμ αν σε ενδιαφέρει)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου