Προς το περιεχόμενο

Ποιον ενισχυτή High gain?


sayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεω τα χριστουγεννα να χτυπησω ενα high gain "κεφαλακι"(μαζευω λεφτα απο τη δουλεια σαν τρελος). Παιζω metal και θελω καφροκαταστασεις. προς το παρων επειδη ειναι και σχετικα νωρις εχω ψαξει μονο στο web να δω τι παιζει. Αργοτερα οι βολτες.

 

-Λοιπον σκοπευω να δωσω το παρα πολυ μεχρι 2400€

 

Μου εχουν κεντρισει το ενδιαφερον οι εξης:

 

1)MESA BOOGIE DUAL RECTIFIER

2)DIEZEL ENISTEIN 100

3)5150/II

4)ENGL INVADER 100

 

Για καμπινα βλεπουμε αλλη φορα.

 

Πως βλεπετε τους παραπάνω? Πιο συγκεκριμενα παιζω metallica/in flames/cradle of filth/iced earth/rammstein...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι 2 πρώτοι είναι οι κορυφαίοι

σε αυτή την κατηγορία και αν

έχεις τα χρήματα μην μπείς κάν

στον κόπο να δείς αλλού.

Χωρίς καμπίνα βέβαια δεν κάνεις τπτ

αν δεν δώσεις και εκεί πάλι αρκετά

800 και άνω δεν εκμεταλεύεσαι το

μηχάνιμά σου

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω οτι με τη καμπινα ειναι αλλο πακετο!! Τωρα εαν μπορεσω να διαθεσω οριακα τα χρηματα για dual recto μαλλον, και για καμπινα (με v30) εχει ο θεος...

 

Τον diezel που μπορω να τον ακουσω στην Αθηνα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μας πείτε και εμάς ή θα τα λέτε κατ ιδίαν ? γιατί δεν μας παίζετε ? 

 

Παραπονιαρη.... Αντε για να μην στεναχωριεσαι μου εστειλε το link του Κουρμπη. ΑΑΧ ατιμο για να δεις οτι σε προσεχω....... ;D

 

SPLAWN???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα είναι ότι αυτούς τους ενισχυτές δεν μπορείς να τους ακούσεις κάπου εδώ στην Ελλάδα.Μόνο τον ENGL και τον MESA και ίσως τον 5150.Για τον diezel δεν ξέρω.

 

Λοιπόν.Ο Diezel παίζει να είναι ο κορυφαίος απο τους τέσσερις αλλά έχει ένα λίγο loose ήχο που για μένα είναι λίγο μειον αν κρίνω και απο τα γκρουπ που αναφέρεις.Τον Invader τον αντιπαθώ προσωπικά.Πολύ ξερός ήχος.

 

Οπότε εγώ θα διάλεγα μεταξύ τοων υπόλοιπων δυο με τον μεν Mesa να είναι η 1000δοκιμασμένη επιλογή αλλά και τον δε 5150 να είναι πραγματικά κάφρος.Ο Mesa είναι πιοπριμαριστός απο τον 5150.Έχει πιο πολλές επιλογές για να φτιάξεις ήχο και έχει καλύτερο καθαρό κανάλι συν το γεγονός ότι ειναι τρικάναλος συν το SOLO χαρακτηριστικό που έχει που μπουστάρει ένταση οπότε μπορείς να ρυθμίσεις ήχο στα τρία κανάλια και αν θες να σολάρεις απλά πατάς το SOLO.O δε 5150 έιναι δικάναλος μεν με ένα κουμπάκι που του δίνει και λίγο πιο crunchy ήχο αν θες αλλα το καθαρό του είναι πιο ξερό και απο φρυγανιά.Έχει και επιπλέον Resonance και presence που είναι σούπερ χρήσιμο ;) και απο ήχο ο κλασικός καφρόηχος Peavey που σπάει κόκκαλα  8) Δεν μπορω να συγκρίνω τους ήχους γιατί ειναι άλλη φιλοσοφία.Πολλοι τον θεωρούν ποιοτικότερο.Γέρνω υπέρ του MESA ελαφρά πάντως. 8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου