Προς το περιεχόμενο

ΕΚΟ Guitars Που θα βρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα για να ειμαστε και κοντα στην πραγματικοτητα...ενα reality check δεν βλαπτει ποτε.... :)

 

Η κιθαρα σου ειναι μια ΕΚΟ RANGER (οχι ακριβως....σπανια μια και η ΕΚΟ τις εφτιαχνε στην κυριολεξια κατα 1000αδες)

 

http://www.fetishguitars.com/html/eko/index/ranger.html

 

& οντως ειναι σκυλι απο πλευρας αντοχης και φυσικα ευκολη στη ρυθμιση λογω Bolt on,δεν παυει ομως να ειναι laminated (sides,back & δυστυχως και top) & αυτο πως να το κανουμε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τη βοηθαει να ανταγωνιστει μια Μartin ή μια Lakewood ;) Ισως ο χρονος την εχει λιγο βοηθησει (ακομα και τα laminated ακουστικα οργανα βελτιωνονται με το χρονο) αλλα σιγουρα δεν ειναι και η επιτομη της ακουστικης κιθαρας ;)

 

 

 

Xεχεχεχε

Εχω μια ιδια  ;D

Κοβει χερια λεμε :P

Αλλα πανω της καθρεφτιζεται ολοκληρη η εποχη της μικρης ελληνικης μουσικης ''επαναστασης''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aυτή η κιθάρα είναι ολόιδια με του πατέρα μου... την είχε αγοράσει στα γενέθλιά μου το 1968....

 

!Bl(ip5gBGk~$(KGrHqYOKjQEtliu(D70BLbbZBNqPQ~~_12.JPG

 

Η μόνη διαφορά είναι Headstock όπου η δική μας έγραφε ΕΚΟ ενώ αυτή γράφει....MODERN ???

 

width=600 height=450http://i.ebayimg.com/13/!Bl(j(9!B2k~$(KGrHqUOKiUEtmHv5NInBLbb,25W5w~~_3.JPG[/img]

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποια αξία (στο 500άρι πουλιούνται στο EBAY) για μένα η αξία είναι συναισθηματική καθαρά.

Φυσικά περιμένω και τον ειδικό Vintagολόγο SF.... μπας και ξέρει τίποτις παραπάνω.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω το site.... η συγκεκριμένη από ότι δείχνει είναι EKO του 1965 με σήμανση του 1966.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου