Προς το περιεχόμενο

Φτηνό εργαλείο ηχογράφησης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο φτηνό εργαλειο για ηχογραφηση?

Δλδ από ηλεκτρικη μεσω αυτου, σε υπολογιστή.

Με υποδοχή για μικροφωνο και για δευτερη κιθάρα.(κατι για μεικτης μου εχουν πει).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος.

Σκέφτομαι να παρω το http://www.thomann.de/gr/line6_toneport_ux2.htm

Το θέμα είναι αν οι υποδοχες του ειναι για δυο κιθαρες η για μια κ αν υπαρχει καποιο αλλο σε παρομοια τιμη που να συνδιαζει οσα χρειαζομαι.

Ευχαριστω οσους ασχοληθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις.

Κάνω αρκετό καιρο ηχογραφηση ηλεκτρικής και φωνής με την κάρτα ήχου του υπολογιστή.Ειναι 7.1. Ο υπολογιστής είναι laptop centrino1.8ghz με 1mb μνήμη.Βάζω την κιθάρα στο line in της καρτας και το μικρόφωνο στο mic. Με κάποιες ρυθμίσεις μπορώ να πετύχω καλή ισορροπία έντασης κιθάρας - φωνής.Ο ήχος της ηλεκτρικής βγαίνει από πολυεφέ.

Ο λόγος που ψάχνομαι στο θέμα είναι για να βελτιώσω λίγο την ποιότητα.

Έχω απορία αν κάνω καλά που βάζω έτσι χωρίς να ξέρω τα βυσματα στην κάρτα.Δεν ξέρω αν υπαχει πιθανότητα να καεί η κατι τέτοιο.

Επειδή δεν θέλω να μπω στον κόπο να ψαχνομαι να αλλάζω καρτες η κ αλλα είπα να κοιταξω για συστημα ηχογραφισης.

Είχα στο μυαλο μου το μηχανημα της line6.Είδα οτι έχει 2 υποδοχές κ δεν ξέρω αν ειναι για μια κιθάρα κ επιλέγεις που θα βάλεις το βυσμα,η ειναι υποδοχες για κιθάρα κ μπάσο η κατι άλλο.

Τέλος αν αποφασίσω να αγοράσω κάποιο σύστημα θα ήθελα να παιρνει 2 κιθάρες κατι σαν μεικτης δλδ για να παιζω κ με παρεα.

Όποιος έκανε τον κόπο να φτάσει ώς εδω έχει συγχαρητήρια. :-[

Αυτά είναι κυρίως τα στοιχεία που μπορώ να σας δώσω για να με βοηθήσετε ;D

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου