Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με αρχείο .rar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κατεβασει ενα αρχειο .rar που ειναι 7gb και δεν μπορω να το αποσιμπιεσω γιατι λεει οτι ειναι πανω απο 4 gb και το file format στον σκληρο μου ειναι FAT 32 και οχι NTFS οπωσ μου ζηταει για να το αποσιμπιεσει... Πως μπορω να λυσω το προβλημα μου? :-[ :-[

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή πατέντα αλλά πιάνει. Πήγαινει ζίπαρε/ραραρε  ;D  το αρχείο ακόμα μια φορά. Στην καρτέλα που θα σου βγάλει κάτω αριστερά έχεις την επιλογή να κόψεις το αρχείο σου σε 2 μέρη ισάξια όσο ένα DVD. Έτσι θα βγείς με δύο αρχεία τα οποία αυτόματα θα γίνουν όνομααρχείου.r001 και το άλλο r002. Όταν θα πάς να ξεζιπάρεις θα σου ζητήσει και τα 2 μέρη αυτού του αρχείου. Βάλε τα να γίνουν force unzip το κάθε ένα ξεχωριστά, αλλιώς θα έχεις κάνει μια τρύπα στο νερό.

 

Επίσης μπορείς να τα κάνεις unzip μέσα από DOS αλλά είναι μεγαλύτερο μπέρδεμα.

 

Είσαι σίγουρος οτι είναι ραρ αρχείο και όχι .iso, γιατί και αυτά τα αρχεία έχουν την ένδειξη .rar μέχρι να τα ανοίξεις απο κάποιο πρόγραμμα αντιγραφής (π.χ. Nero)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου