Προς το περιεχόμενο

Εκτελωνισμός σε μεταχειρισμένο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry αν φανει ηλιθια η ερωτηση αλλα αν αγορασω μεσω net καποιο μεταχειρισμενο προιον απο Aμερικη,ενα ενισχυτη πχ,θα πληρωσω τελωνειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ερώτηση δεν είναι ηλί8ια,απλώς άσκοπη,γιατί καλό είναι να ρίχνεις μια ματιά στο forum για ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί.Ήδη υπάρχει θέμα που τρέχει με

τίτλο ΤΕΛΩΝΕΙΟ HELP !!!!!!!

 

Εντελώς συμβουλευτικά πάντως,δε θα σου συνιστούσα να φέρεις ενισχυτή (ειδικά λαμπάτο) από αμερική,πρώτον γιατί είναι πολύ μεγάλο ταξίδι και δεν είναι και ότι καλύτερο για τον ενισχυτή,εκτός κι αν πληρώσεις 400 δολλάρια στη Fedex να σου τον φέρει σώο και ασφαλή,και δεύτερον,γιατι θα χρειαστείς μετασχηματιστή 220-->110 Volt το οποίο είναι το λιγότερο,αλλά ο ηλεκτρολόγος μέσα μου προτιμά να βάζει τον ενισχυτή κατευθείαν στο ρεύμα χωρίς "ενδιάμεσους".

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά,

Δεν διαφωνώ με τον roybatty αλλά παλίοτερα ένας φίλος είχε φέρει ένα μεγάλο λαμπάτο από Αμερική και δεν υπήρξε πρόβλημα ούτε με τη μεταφορά ούτε με το μετασχηματιστή αργότερα.

Το μόνο είναι ότι άργησε πολύ να έρθει γιατί δεν πλήρωσε ιδιωτική τύπου fedex.

 

Ένα επιπλέον πακέτο, με τα μεταχειρισμένα ειδικά, είναι ότι εάν κάτι δεν πάει καλά πρέπει να πληρώσεις πάλι για να το στείλεις πίσω...αυτό είναι κάτι που αξίζει να το σκεφτείς. Εκτός εάν κάνεις τόσο καλή συμφωνία που σε περίπτωση που δε μείνεις ευχαριστημένος να καλύψει ο πωλητής αυτά τα έξοδα...κατάχλωμο.

Εγώ έχω φέρει μεγάλα (καινούρια) πράγματα, με fedex όμως. Έρχονται σε μία-δύο!!! μέρες και το συνολικό κόστος είναι γύρω στο 45% κάτω από την Ελληνική τιμή.

Μήπως για μεταχειρισμένα να δεις καλύτερα Αγγλία-Γερμανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου