Προς το περιεχόμενο

Gibson introducing Dark Fire.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φοβαμαι πολυ οτι η συζητηση παει να ξεφυγει..

 

εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι κατα 90% αυτου που θεωρουμε καλυτερο απο ενα αλλο ειναι θεμα γουστου. Για μενα τα καθαρα μιας gibson-epiphone ειναι θολα και μουντα και τα βρομικα τζιτζικιασμενα.. ΟΜΩΣ για τον γειτονα μου η fender ειναι τενεκεδακια.. αυτο δεν σημαινει οτι οι κιθαρες ειναι για τα μπαζα.. αλλα ειναι θεμα προτιμησης και γουστου .

 

κατι τελευταιο  επειδη εχει υποθει πολλες φορες.. οι maiden δεν νομιζω οτι απλα παιζουν με μια stratocaster..ειναι τουλαχιστον κατα 60% μονταρισμενες..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

άμα ξέρεις πως, μπορείς να βγάλεις ΟΛΟΥΣ τους ήχους, οι Maiden άλλωστε παίζουν με στρατ και την τελευταία φορά που θυμάμαι ήταν ΠΟΛΥ γκάζι, όχι λίγο), εμένα δεν με τραβάνε...

 

καλα ναι αμα "ξερεις" και με banjo θα παιξεις ρεμπετικο, ομως δεν θα παιξεις ρεμπετικο χαρι στο banjo, αλλα παρ'ολο που παιζεις με banjo...  ;)

και για τους maiden συγγνωμη αλλα λες τη μιση αληθεια: οι stratocasters τους ουδεμια σχεση με τυπικη stratocaster εχουν: Floyd Rose Tremolo, HotRails/humbuckers.... καμια σχεση με τον κλασσικο strat ηχο...  ;)

κ εγω βαζω hot rails στην tele μου καμια φορα και δεν εχει καμια σχεση με telecaster ηχο, δινει ολη τη δυναμη και τον ηχο ενος διπλου μαγνητη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως. πραγματικά δεν μου αρέσουν οι τσακωμοί άλλωστε. απλά σπάραξε η καρδιά μου όταν είδα όσα ειρωνικά σχόλια ειπώθηκαν για τη υπέροχη αυτή κιθάρα...

 

και πάλι ζητώ συγνώμη όπως και πριν, άλλωστε από λάθος πληροφόρηση δική μου ξεκίνησε αυτό...  :-[

 

αααα και βέβαια συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν για τους Maiden, γι' αυτό τους έφερα σαν παράδειγμα, επειδή φαίνεται η διαφορά στην περίπτωσή τους...

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου