Προς το περιεχόμενο

Roland TD-20 -> Multitrack Soundcard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες σε όλους. Είμαι διατεθιμένος να κάνω ένα αρκετά μεγάλο upgrade στό home studio μού αντικαθιστώντας τόν εγκέφαλο τής roland μού, πού τώρα είναι εξοπλισμένη με έναν εγκέφαλο td-9 με τόν td-20. Σκοπός αυτής τής πράξης είναι βέβαια αξιοποίηση όλων τών 8 direct output πού προσφέρει τό td-20 παρέχοντάς μού τήν ικανότητα να πάρω ξεχωριστό σήμα από κάσα , τομ , ταμπούρο, πιάτα κλπ. Το επόμενο step είναι μια πολύ καλή κάρτούλα και θέλω να μου δώσετε κάποιες ιδέες , έστω και απο παλλίοτερα μοντέλα που θα μπορούσα να βρώ σέ κανα ebay. Δέν ψάχνω για καρτές που έχουν 6-8 προενισχυτές, δέν χρειάζομαι τόσα mics ούτώς η άλλως, μέ 2 είμαι καλυμμένος. Επίσεις θέλω να είναι koble γιά real time recording. Δηλαδή 10-12 κανάλια ηχογράφηση μαζί και χωρίς να ζορίζεται η κάρτα. Μετά απο μιά μικρή ερευνα αγοράς πιστεύω το πιό κοντινό σε αυτό που ψάχνω για να μέ καλύψει είναι αυτο:

 

http://www.thomann.de/gr/motu_828_mk_iii.htm

 

thx και περιμένω γνώμες   8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου