Προς το περιεχόμενο

Αλήθεια ή ψέματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσείς αποφασίζεται απλά το παραθέτω

 

Δείτε το όλο

1ο μέρος Χριστιανισμός

2ο μέρος 9/11

3ο μέρος κραχ

 

Τα πρώτα 10 λεπτά είναι τις υπομονής στα οποία απλά θα χάσετε το χρόνο σας, μετά ξεκινάει όλη η θρεψίνη

 

http://video.aol.com/video-detail/zeitgeist-official-xvid-greek-sub/2644353000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..έχω δει το δεύτερο sequel, που περιγράφει τα παγκόσμιο οικονομικό κύκλωμα όπως πραγματικά είναι, και τον τρόπο που χρησιμοποιούν οι Αμερικάνοι για να υποτάξουν κάθε χώρα και να εκμεταλλευτούν τον φυσικό της πλούτο. Η αλήθεια είναι πως το βρίσκω eye-opener, ειδικά σαν εισαγωγικό στο να καταλάβεις κάποια πράγματα.

 

Για το link που δίνεις, αν και δεν το έχω δει ακόμα, ξέρω ότι έγινε μεγάλος ντόρος και μάλιστα κάποιοι βγήκαν να το διαψεύσουν. Δες εδώ...:

http://www.alwaysbeready.com/index.php?option=com_content&task=view&id=124&Itemid=107

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απόσπασμα από τους κανονισμούς:

 

.....

4.Συμφωνείτε να μην αναρτείτε:

παραπλανητικά, δυσφημιστικά, ανακριβή μηνύματα ή με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

.....

 

Με την εγγραφή σας δεσμεύεστε με τους ανωτέρω όρους.

 

Αφήνω τα links για όποιον ενδιαφέρεται να χάσει λίγο χρόνο βλέποντας τα σχετικά "ντοκυμαντέρ" (το internet είναι γεμάτο από τέτοια). 

 

Προσοχή όμως:

Η αναζήτηση της αλήθειας σε τέτοια θέματα δεν μπορεί να είναι απόροια της παρακολούθησης ενός ταινιακίου της μιας ώρας. Ο καθένας, μπορεί να διαβάσει ιστορία, μυθολογία και ό,τι άλλο επιθυμεί ώστε να καταλήξει στα συμπεράσματά του.

 

Ας μην αναλύσουμε εδω (ο καθένας τη δική του) θρησκευτική και πολιτική αλήθεια.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου