Προς το περιεχόμενο

Για το Κατάστημα thomann.de


Νickrnr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως το ανοιξαν οι serlock holmes των ΕΛΤΑ μπας και βρουν καμια βομβα?

 

μηπως τα εχει στειλει χωριστα? αν και δεν εχω παρει απο Thomann, εχω διαβασει οτι αρκετες φορες στελνουν σε χωριστες συσκευασιες διαφορετικα αντικειμενα...

 

Eιδες την τεραστια (συγκριτικα) κουτα? Τα λαμακια φαινονται κατω δεξια.Μακαρι να'χεις δικιο!

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παλιότερα στη Θεσσαλονίκη που λόγο δουλειάς πήγαινα πάντα και έπαιρνα τα δέματα από τις αποθήκες πάντα τα έλεγχα μέσα στο αμάξι. Μια φορά είχε έρθει μια κούτα από Thomann με μια τεράστια τρύπα αλλά τα χαρακτηριστικά bubbles που έχουν δεν είχαν αφήσει να πέσει τίποτα έξω ενώ μια δεύτερη φορά το κουτί ήταν πάλι ανοιχτό και έλειπαν από μέσα 2 σετ χορδές μπάσου τις οποίες και βρήκα μετά μέσα στην αποθήκη των ΕΛΤΑ ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το δέμα συνοδεύεται από κάτι σαν τιμολόγιο-δελτίο αποστολής το οποίο περιγράφει αναλυτικά τι στέλνει ο εμπορος.

Σε αυτό το χαρτί περιλαμβάνονται αυτα που λείπουν;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το δέμα συνοδεύεται από κάτι σαν τιμολόγιο-δελτίο αποστολής το οποίο περιγράφει αναλυτικά τι στέλνει ο εμπορος.

Σε αυτό το χαρτί περιλαμβάνονται αυτα που λείπουν;;

 

Ναι,αυτο ηταν κολλημενο πανω στο δεμα στο κλασσικο σακουλακι...

Αλλα ο ταχυμεταφορες ΕλΤα ηρθε με gadget (αυτο το pocket pc η οτι αλλο ειναι) και οχι με αποδειξη,ουτε χρειαστηκε να υπογραψω καπου.

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μηπως τα εχει στειλει χωριστα? αν και δεν εχω παρει απο Thomann, εχω διαβασει οτι αρκετες φορες στελνουν σε χωριστες συσκευασιες διαφορετικα αντικειμενα...

Alderbody!!!

Ειχες δικιο τελικα!!!

Τα πακετα ηταν 2... :D

Και σημερα πηρα mail απο τον Thomann,που μου εξηγουσε ακριβως αυτο!

 

Πραγμα που ηξερα απο προχθες το βραδυ,

οταν εψαξα τα παντα στο σαιτ του,και τα "ψιλα γραμματα" στο account μου....

Ηταν ολα εκει! Τα πακετα,το βαρος,η ωρα αποστολης...(εφυγαν με 20 λεπτα διαφορα)

Χθες το μεσημερι ειδα την ειδοποιηση (δεν σας βρηκαμε),και τηλεφωνησα

στις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ...

 

-Αυριο 9-14 μου ειπαν...

-Με εστησαν...και τελικα,στις 14.15 μου ανακοινωσαν οτι ο οδηγος δεν προλαβαινε να ερθει,

και αν το ηθελα σημερα,επρεπε να το παραλαβω ο ιδιος....15.30-16.00...!

Ετσι και εγινε.Και επι τελους,τελειωσε αυτη η ιστορια...

 

Οχι τελειως δηλαδη,αφου πρεπει να ζητησω συγγνωμη στον "Τhomann" δημοσιως (εδω),και ιδιαιτερως (απαντωντας στην τελευταια τους επιστολη),αλλα και να υποβαλω τις ενστασεις μου για τον τροπο αμπαλαζ και αποστολης....!

 

Μηδενα προ του τελους.....ειπεν ο σοφος αρχαιος! 8)

 

yann

 

 

 

 

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί τη ευκαιρία, να δώσω και ένα tip σε όσους σκέφτονται να κάνουν online αγορά οργάνων / εξοπλισμού εν όψει γιορτών. Παρατηρώ ότι οι τιμές σε Thomann και λοιπούς έχουν πλέον αρχίσει να ανεβαίνουν ΠΟΛΥ, προφανώς λόγω νέου στοκ που αγοράζεται με βάση τις νέες ισοτιμίες. Επειδή αν συνεχίσει έτσι, η κατάσταση θα γίνει όπως ήταν πέρυσι (που π.χ. μία Epiphone Les Paul κόστιζε 150-200 ευρώ πάνω απ' ότι τώρα), καλό θα ήταν οι όποιοι ενδιαφερόμενοι να παρακολουθούν τις διακυμάνσεις των τιμών και να κινηθούν έγκαιρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πριν λιγο εβαλα ενα καινουργιο topic για το θεμα ακριβειας των τιμων, δεν ηξερα οτι πρεπει να το βαlω εδω, σορρυ guys!

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου