Προς το περιεχόμενο

Midi keyboard ή μεταχειρισμένο synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν αξίζει το cme τελικά έχει λίγες θύρες και για να βάλεις και τις άλλες παίρνει expansion card που κάνει 150 ευρώ, μεγάλη απάτη. Είδα το edirol pcr-800 τι λέτε καλό είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο θα σου προτεινα και εγω πολυ πριν διαβασω το τελευταιο μυνημα σου.Προσωπικα απεχθανομαι τις ροδες ,ανωτερο πραμα ο μοχλος.Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο κοντρολερ απο αυτο, ειδικα για 5 οκταβες.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ οπότε πάω για Edirol Pcr-800. Μόνο μια τελευταία απορία, το edirol έχει 2 θύρες midi (in και out) και μια usb, μπορώ να συνδέσω το rack με τις midi και ταυτόχρονα να το έχω συνδεδεμένο με το pc μέσω usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια αυτο δεν το εχω δοκιμασει αλλα υποπτευομαι οτι θα δημιουργει προβληματα και τα δυο αν ειναι μαζι.Αν θελεις συνδεση με Η/Υ για να παιζεις και σοφτ , το midi out του κοντρολερ θα παει στο mιdi in της καρτας σου και απο το midi out της καρτας θα παει στο midi in του 1080 για να γραφει μεσο sequencer cubase-sonar...

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον μπορεις να τα εχεις και τα 2 συνδεδεμενα οπως ειπες.εγω ετσι το κανω με ενα maudio oxygen.το εχω με usb στο pc και στα midi εχω ενα ρακ.Δεν μπορω ομως να παιξω εαν δεν ανοιξω καποιο daw ή εστω καποιο midi utility

 

Το κερδος που εχεις με αυτο το τροπο ειναι οτι μπορεις να σωσεις ηχους απο το το συνθ στο pc και να χρησιμοποιησεις midi editor εαν χρειαστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου