Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους νεοι drivers απο την ΕΜU


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους δοκιμασα στην 1820 και η καρτα φυσαει και δεν μου παρουσιαζει πια το (σπανιο) χασιμο του audio που χρειαζοταν restart.Oι πιστοι προσέλθετε:

 

http://www.emu.com/support/files/download2.asp?Centric=760&Platform=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τους δοκιμασα κι εγω στην 1820m μου και μου παρουσιαζεται προβλημα στο Wavelab 5. Παιζει ολα τα wav με πηδηματα pops, clicks και τα τοιαυτα.Οταν εκανα uninstall τους καινουριους drivers και πηγα στους προηγουμενους το προβλημα δεν υπαρχει πια.To Cubase SX3 και γενικα οτιδηποτε αλλο που χρησιμοποιει Asio δουλευουν μια χαρα.

 

Εχει τσεκαρει κανεις το Wavelab απο τοτε που εκανε εγκατασταση τους καινουριους drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παρατήρησα και εγώ pops-clicks,αλλά σε ρύθμιση 500ms latency στο nuendo.Περίεργο.Πάντως δεν δουλευω ποτέ με τέτοια καθυστέρηση,ούτε καν στο mix,οπότε δεν με ενοχλεί.

Το wavelab από default έχει υψηλό latency.Μήπως το "έριχνες" λίγο και σου δουλέψει οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παρατήρησα και εγώ pops-clicks' date='αλλά σε ρύθμιση 500ms latency στο nuendo.Περίεργο.Πάντως δεν δουλευω ποτέ με τέτοια καθυστέρηση,ούτε καν στο mix,οπότε δεν με ενοχλεί.

Το wavelab από default έχει υψηλό latency.Μήπως το "έριχνες" λίγο και σου δουλέψει οκ;[/quote']

 

Στα 10ms δουλευω...Αυτη η EMU πια!Να βγαλει ντραιβερς που να μην εχουν ενα προβλημα δεν μπορει :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρόμοια προβλήματα, airbone, είχα και εγώ με τo Wavelab και επιλέον μετά από την εγκατάσταση του Halion 2 το win media player δεν έπαιζε καθόλου τα μουσικά cd. Όλα διορθώθηκαν κάνοντας update τους drivers του επεξεργαστή, όχι της μητρικής, από το www.intel.com ( ο δικός μου είναι intel 1.8 της σειράς 845). Πριν κάνεις οτιδήποτε πολύ καλό διάβασμα του readme ιδιαίτερα στις παραμέτρους. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου