Προς το περιεχόμενο

BOSS GT-8...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι ενισχυτή/ηχείο παίζει το GT-8 ?

 

Στο μαγαζί έχουμε ηχεία..........ωχ δεν θυμάμαι ακριβώς.........αααα, β2 η β3 λέγονται, κονσόλα soundcraft LX7 II και ενισχυτές άγνωστης ταυτότητας.

 

Στο σπίτι μου για τις πρόβες δουλέυουμε τον Fender The Twin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα ξέρω τα ηχεία, δεν είναι ότι καλλίτερο και σίγουρα δεν κάνουν για live μπάντα. Ο ήχος που θα φτιάξετε σπίτι δεν θα έχει σχέση με το μαγαζί, αρα θα πρέπει να φτιάξεις τον ήχο στο μαγαζί. Βεβαιώσου ότι στην κονσόλα το EQ είναι flat και προσπαθήστε να φτιάξετε ενα καλό ήχο *στην ένταση* που θα παίξει.

Στο τέλος, αν ο ηχολήπτης είναι καλός και σε full πρόβα, θα πρέπει να φτιάξει το βιολί έτσι ώστε "να μην πέφτει" επάνω σε άλλο όργανο. Πολλές φορές μου έχει συμβεί να βγαινει μια χαρα ο ήχος μόνος του και όταν προστεθούν οι υπόλοιποι ... το χάος. Επίσης όταν γεμίσει κόσμος ίσως θέλει λιγο πειραγμα.

(Δεν είμαι ηχολήπτης και καλλίτερα θα βοηθήσει κάποιος απο τα μέλη στο τελευταίο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου