Προς το περιεχόμενο

BOSS GT-8...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε janick o Dime ποτέ δεν εκθειάστηκε για τους ήχους του(δικαίως κατα την άποψή μου) αλλά κυρίως για το παίξιμο του.

 

Φίλε Zakk είναι προφανές πως για να παίζει η συντριπτική πλειοψηφία των κιθαριστών με λαμπάτα μηχνήματα ' date=' δεν είναι θέμα "snobαρισματος" αλλά ουσίας.Πίστεψε με πως στο μέλλον θα ανκαλύψεις οτι είναι προτιμότερο να έχεις μια καλή μονάδα παρά , πολλές μέτριες. Παρεπιμπτόντως αυτό δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν και μάπες στην λαμπάτη οικογένεια :roll: ( :arrow: Marshall DSL,TSL π.χ.)[/quote']

 

+1000 :wink:

 

+ 1.000.000 :!: :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρεπιπτοντος μιας και μιλαμε για λαμπες.......

Δοκιμασα στον Pro Reverb κατι καινουριες λαμπες (τελειες, OSRAM λεγονται :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Πολυ αξιοπιστες και με γλυκο φωτισμο!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΑΑΧΧΧΧ!!!!!! Το πολυ διαβασμα καιει πολλα κυτταρα......

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδες οκ...συμφωνω η λαμπα γ***ει ,ετσι κι αλλιως και στις ηχογραφησεις που κανω παντα βαζω ενα simulator λαμπας αφου δεν μπορω να εχω :( (συμφωνω οτι TSL,DSL ....ειναι πατατες.....)

Αλλα και παλι δεν θα ελεγα οτι ειναι "μετριο" το να εχεις bossgt-8 h gt-6!

Δηλαδη αν επαιζα με gt-8 μεσα απο λαμπατο ενισχυτη θα ηταν ασχημο???

Και εγω για λαμπατο ενισχυτη θα επερνα μονο mesa......και φυσικα οταν θα εχω το ρευστο θα το κανω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε δούλε... :lol:

 

(εγώ τελειώνω την Παρασκευή 8) )

 

Εγω τελειωνω την Πεμπτη με Σ.Α.Ε.............................ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδες οκ...συμφωνω η λαμπα γ***ει ' date='ετσι κι αλλιως και στις ηχογραφησεις που κανω παντα βαζω ενα simulator λαμπας αφου δεν μπορω να εχω :( (συμφωνω οτι TSL,DSL ....ειναι πατατες.....)

Αλλα και παλι δεν θα ελεγα οτι ειναι "μετριο" το να εχεις bossgt-8 h gt-6!

Δηλαδη αν επαιζα με gt-8 μεσα απο λαμπατο ενισχυτη θα ηταν ασχημο???

Και εγω για λαμπατο ενισχυτη θα επερνα μονο mesa......και φυσικα οταν θα εχω το ρευστο θα το κανω :D[/quote']

 

Βεβαια να μην ξεχναμε οτι το σημαντικοτερο δεν ειναι αν ενας ενισχυτης ειναι λαμπατος η οχι, αλλα πως εχεις σεταρει το σετ απ σου.........παραδειγματα αυτης της αποψης σιγουρα εχετε δει ολοι σας, με μουσικους εδω στην ελλαδα αλλα και παγκοσμιου φημης...

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω GOATPHILOSOPHER.....οτι και να εχεις αν ξερεις να το σεταρεις σωστα θα βγαλεις ηχο!!!μπορει να εχεις τα καλυτερα μηχανηματα και να εχεις πατατα ηχο γιατι δεν ξερεις να τα χρησιμοποιεις!Πιστευω να εννοεις αυτο...em.icon.smile.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω για λαμπατο ενισχυτη θα επερνα μονο mesa......και φυσικα οταν θα εχω το ρευστο θα το κανω

 

& γιατι ΜΟΝΟ Μesa?oι άλλοι δεν κάνουν? :lol:

θα εκπλαγεις απο το πόσοι πολλοί καλοί ενισχυτες υπάρχουν κατω απο 800 ευρω.. :wink:

 

(& για να μην παρεξηγηθω οτι ειμαι εναντιον των Mesa,EXΩ Μesa :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος με το gt8 και ας το βαζω σε εναν peavy xpress 112 ...αμα γουσταρω τοσο οτι ακουω φανταζομαι αν παρω κανα λαμπατο τι θα γινει!!!

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τα χουμε ξαναπεί.Παιδιά δοκιμάστε ότι είναι διαθέσιμο έστω και αν δεν έχετε τα χρήματα να αγοράσετε εκείνη την στιγμή.Θα διαμορφώσετε μια καινούρια (πιο ισορροπημένη) άποψη και θα γλυτώσετε πολλά χρήματα που ενδεχομέμως να ξοδεύατε σε πατάτες μηχανήματα.

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου