Προς το περιεχόμενο

Shred Jam


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά παλιό jamarisma για δοκιμαστικούς λόγους και μόνο πάνω στο Why του Satriani [δεν έχει καμία απολύτως σχέση]. Αν δεν την παλεύεται με το shred μην πατήσετε το play, οι μελωδίες είναι ελάχιστες. Το ανεβάζω κυρίως για σχόλια στον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπραβο ρε μαγκα πολυ πολυ καλο σε βρισκω.

Τα λεγκατα σου ειναι σουπερ.

Περιεργα την κρατας την πενα,περισσοτερο βλεπω σε δυσκολευει αυτη η σταση του καρπου παρα σε βοηθα.

Απο πενα γενικα ειδα θες δουλιτσα αλλα μου αρεσες εχεις ενα χαλαρο ηρεμο στυλ (σε αντιθεση με μενα!Ιδρωτα να δουν τα ματια σου!)

 

Απο ηχο μια χαρα επισης απλα η γνωμη μου μη βασιζεσαι πολυ στο comp,ενταξει ξερω γιατι να τα δυσκολευουμε τα πραγματα αλλα δεν ξερω τωρα τελευταια προσπαθω να τα δυσκολεψω!!Ανακαλυψα οτι παιζω καθαροτερα ετσι.Κυριως γιατι προσεχω κ εχω το νου μου.

Thumbs up anyway

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Δεν έχω compressora απλά το θηρίο [5150 ΙΙ] το είχα τιθασεύσει σε εντάσεις δωματίου [ο ταραχοποιός της γειτονιάς] και όσο να είναι κόβουν συχνότητες. Τα εφέ είναι από TC G Major [delay - reverb αλλά πολύ λίγο in the mix, 12 - 20% στο return]. Στην Japan οι μαγνήτες είναι Texas Special neck και midle και JB Jr o bridge. Σε αυτό με την πένα έχεις δίκιο είναι λίγο ανορθόδοξο το στήσιμο του χεριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλτατε, οπως σου εχω ξανατονισει, θα ηθελα λιγο πιο "V" τον ηχο σου. Να θυμιζει λιγο "Eddie" βρε αδερφε. Νομιζω πως τα πολλα μεσαια σου καθαριζουν τον ηχο (σαν να χανεται η παραμορφωση, το γκαζι). Περιοριζομαι στον ηχο, μιας και γι αυτον τον λογο το ανεβασες.

 

Και να μας δινεις πιο συχνα την ευκαιρια να σχολιασουμε.  ;)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks mehiko! Ναι μου έχεις ξαναπεί περί μεσαίων και πρέπει να δοκιμάσω την V προσέγγιση.

@Ignantios: Σε ευχαριστώ για την ακρόαση man! όντως είναι too much εξού και οι αρχικές προειδοποιήσεις περί Shred;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε οταν παιζεις σολο,θες μεσαια,οχι φουλ αλλα θελεις.Μπορεις να βαλεις στο 3 το midrange κ οταν μπαινεις για σολο να πατας πανω σ'ενα EQ οπου θα'σαι ρυθμισμενος "Λ" .Επισης κ ενας καλος κεραμικος η alnico 2,μαγνητης βοηθαει.

Παντως ο ηχος που βγαζεις στο σπιτι δεν εχει σχεση με τον ηχο σου live,σε κλαμπ κτλ.Σε χαμηλες εντασεις κ σε κλειστο,μικρο χωρο με επιπλα κτλ σχεδον παντα καλα θ'ακουγεσαι. Noise gate εχεις?

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι στο φούλ τα μεσαία;) Και ο ήχος των ρυθμικών είναι V [Crunch κανάλι]. Στο σόλο τα τσιμπάω λίγο παραπάνω από όσο πρέπει και δείχνει να "καθαρίζει" αλλά όχι με την συγκεκριμένη κιθάρα, αλλά με μια Peavey HP Special. Ο ήχος στα live είναι ένα άλλο θέμα, όντως - όπως και το live γενικά είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου