Προς το περιεχόμενο

fender f200


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προκειται για μια ακουστικη του πατερα μου χωρις cutaway. απ οτι διαβασα κατασκευαζοταν απο το '82 εως το '88 στην Ιαπωνια. πρεπει να ηταν 'μικρομεσαιο' μοντελο αλλα παραμενει αγεραστη, το μπρατσο της ειναι ολοισιο και ο πατερας μου λεει οτι δεν εχει πειραξει ποτε το truss rod!! της ειχα λιμαρει ελαφρως τον καβαλαρη για χαμηλοτερο action και πραγματικα παιζει πολυ ωραια. σκεφτομαι λοιπον αν αξιζει η μετατροπη της σε ηλεκτρακουστικη με ενα συστημα σαν αυτο http://www.thomann.de/gr/b_band_a12_ast.htm το οποιο δυστυχως δεν καταλαβα τι ειναι  ;D αλλα μαλλον εγκαθισταται ευκολα. δεν θελω να ανοιξω τρυπα για equalizer καθως εχω και πεταλακι για αυτη τη δουλεια, και γενικα να καταφυγω σε 'μη αναστρεψιμες' λυσεις ή να ξεφυγω απο πλευρας κοστους. παρακαλω τα φωτα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προκειται για μια ακουστικη του πατερα μου χωρις cutaway. .. της ειχα λιμαρει ελαφρως τον καβαλαρη ...

Εγώ αν ήμουν ο πατέρας σου, θα σε είχα σπάσει στο ξύλο...για να μάθεις ότι vintage όργανα δεν τα πειράζουν! Κ@λόπαιδο!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και καμμια pre war Martin για να χασει την αξια της ;D ;D  (150 ευρω τις πουλανε στο ebay).

 

Mια χαρα δουλεια θα κανεις με το b band ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και καμμια pre war Martin για να χασει την αξια της ;D ;D  (150 ευρω τις πουλανε στο ebay).

 

Mια χαρα δουλεια θα κανεις με το b band ;)

Ωραίες συμβουλές δίνεις...θέλω το παιδί σου να έρθει να τρίψει τον καβαλάρη της Thinline σου...και έλα μετά να μου πέις!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ηταν το action για να τριβεις παρμεζανα καλα εκανε το παλικαρι και τον λιμαρε ;) ενα κομματι πλαστικο ειναι ετσι κι αλλοιως δεν ειναι και το τιμιο ξυλο... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ηταν ετσι οι vintage, marathon... θα την ειχα πουλησει ηδη  8)

απ οτι βλεπω το b band εχει καποιου ειδους προενισχυση πανω στο jack. ο 'μαγνητης' που τοποθετειται? επισης το battery pack με το volume control που δεν φαινονται στην φωτο πως ειναι και πως μπαινουν? υπαρχει καποια λυση που να χρειαζεται μονο μια τρυπουλα για jack στο πισω μερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου