Προς το περιεχόμενο

Αντέχουν τα ...πορτοφόλια σας?


Regent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε κατι τετοιους  δεν πρεπει ουτε διφραγκο να δινουμε που βλεπουν τα μουσικα οργανα σαν μεσο κονομας!

Με τα ιδια λεφτα σκεψου μονο τι αλλο (ή τι αλλα) μπορεις να αποκτησεις!

 

 

Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου.

Εφόσον υπάρχει κόσμος που δίνει τόσα λεφτά για μια τέτοια κιθάρα, γιατί να την την πουλήσει λιγότερο; (να είσαι σίγουρος ότι θα την πουλήσει, ίσως όχι μέσω ebay βέβαια)

Εσύ αυτό θα έκανες; Θα μπορούσες να πουλήσεις κάτι πχ 100 κ θα πούλαγες 20;

Κ εδώ μιλάμε για έμπορο κιόλας.

 

Κ οι τιμές όντως έπεσαν, έχω δει παρόμοιες στο παρελθόν >$400Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι κι εγώ θα προτιμούσα αυτή η κιθάρα να είναι active στα χέρια ενός φτωχού πλην όμως ταλαντούχου και τίμιου κιθαρίστα και όχι αντικείμενο εκμετάλλευσης από ήδη πλούσιους μεγαλέμπορους...

Αλλά για φαντάσου έναν ζάμπλουτο μπούλη που για να εντυπωσιάσει την γκόμενά του, της παίρνει για τα γεννέθλιά της δώρο την gibson αντί με τα ίδια χρήματα να της έπαιρνε απλά ένα διαμαντένιο κολιέ...

Με αυτόν τον τρόπο, δίνεται έστω και συμβολική αξία στην τέχνη, άσε που το κορίτσι θα μπορεί να αρχίσει μαθήματα κιθάρας και να γίνει άνθρωπος.. ;)

Θα την χτύπαγα εγώ για τον γιο μου αλλά μου λείπουν 1400 ευρώ ;D ;D

www.onlinerecording.org

forever changes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου.

Εφόσον υπάρχει κόσμος που δίνει τόσα λεφτά για μια τέτοια κιθάρα, γιατί να την την πουλήσει λιγότερο; (να είσαι σίγουρος ότι θα την πουλήσει, ίσως όχι μέσω ebay βέβαια)

Εσύ αυτό θα έκανες; Θα μπορούσες να πουλήσεις κάτι πχ 100 κ θα πούλαγες 20;

Κ εδώ μιλάμε για έμπορο κιόλας.

 

Κ οι τιμές όντως έπεσαν, έχω δει παρόμοιες στο παρελθόν >$400Κ

+1. Eλληνες είμαστε και στο μεγαλύτερο ποσοστό κάπως έτσι θα ενεργούσαμε. "ν" τα παραδείγματα.

 

Πάντως σύμφωνα με έγκυρες και αποκλειστικές πληροφορίες ο Αυστραλός είναι σκληρός διαπραγματευτής και διαπραγματεύετε τη κιθάρα ΜΟΝΟ με αυτή τη συλλέκτικότατη και αμύθητης χρηματικής αξίας καρέκλα.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

SL380691.jpg

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε Μπαμπη  ;D ;D ;D

Και εδω στην Κολομβια, που λεει και ο Τραγκας, εκανα 2 χρονια να πουλησω,

μια καταπληκτικη Gibson LP custom του 1974

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν είναι καθόλου θέμα "τα έχω και τα δίνω", ούτε περιπτωσάρες γεροξεμωραμένων που θα πάρουν κάτι τέτοιο αντί για διαμαντένιο κολλιέ στην γκόμενα (όχι μόνο δεν θα έκαναν ποτέ κάτι τέτοιο οι ίδιοι αλλά και η γκόμενα θα την... πετούσε απ'το παράθυρο επειδή ακριβώς δεν θα ήταν διαμαντένιο κολλιέ κλπ κλπ).

 

Είναι μια απόλυτα φυσιολογική και υγιής αγορά με τις επενδύσεις της, το μουσειακό της ενδιαφέρον και με τους ίδιους άγραφους κανόνες που διέπουν τις αγοραπωλησίες κάθε κειμηλίου συλλεκτικής αξίας. Δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτά που διάβασα προηγουμένως.

 

Και αν νομίζετε ότι πρέπει σώνει και καλά τέτοια αντικείμενα να χρησιμοποιούνται και να μην βρίσκονται πίσω από μια βιτρίνα, θα πρέπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να πείτε επίσης ότι κι ένα υπερσπάνιο περσικό χαλί πρέπει να βρίσκεται σε ένα σαλόνι μέχρι να απομείνουν μόνο 2-3 κλωστές, ότι μια Jaguar E Type πρέπει να οδηγείται μέχρι να σμπαραλιαστεί το αμάξωμα, ότι ένα αντίτυπο του White Album των Beatles με αριθμό 000007 πρέπει να παίζεται μέχρι να λιώσει, ότι μια βίβλο του Gutenberg του 1455 πρέπει να την παίρνουμε συνεχώς στην Εκκλησία και να την χρησιμοποιούμε μέχρι να γίνει χίλια κομμάτια κλπ.

 

 

 

Εdit: ορθογραφικό και συντακτικό λαθάκι

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+2000000000000000

 

ο παππους μου ελεγε "αν δεν ξερεις ,μη μιλας" ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανονας λεει οτι οτιδηποτε και αν καταφερεις να κρατησεις για ενα ευλογο χρονικο διαστημα γινεται τελικα συλλεκτικο (σπασμενο πηλινο Σουμεριακο κανατι, φθαρμενη Αρπα αρχαιου Αθηναιου βαρδου, μεταχειρισμενο σανδαλι Περση πεζικαριου κλπ).

 

Σκοπευω να κανω πλουσια τα παιδια μου λοιπον κληροδοτοντας τους την squier μου.

 

Ειναι μια ωρολογιακη βομβα αμυθητου πλουτισμου. Το μονο που χρειαζεται να κανουν για τα επομενα 2-3 χιλιαδες χρονια ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ και στο τελος θα εχουν πολυ χρημα στο τσεπακι τους.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου