Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία: Ποιο είναι το αγαπημένο σας Guitar VSTi?


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψήφισα Guitar Rig παρόλο που δεν θα έπρεπε να συμμετάσχω μιας και ουσιαστικά μόνο αυτό έχω χρησιμοποιήσει...αλλά μ'αρέσει το άτιμο  :)

 

 

Οτιδήποτε, αρκεί οι καμπίνες να τρέχουν μέσω impulse. Απ' όσα έχω δει μέχρι τώρα, οι προσομοιώσεις των εργαλείων είναι μια χαρά όσον αφορά την ποιότητά τους, εκτός του τομέα των καμπινών και μικροφώνων. Έτσι αν είναι να διαλέξω κάποιο μεταξύ όλων αυτών θα διάλεγα το revalver, καθώς έχει έτοιμο module για impulses, χωρίς να κάνεις αλχημείες.

 

Πάντως ένα ακόμη που έχω προσέξει είναι ότι όλα τα plugs έχουν κάποιους καλούς ενισχυτές και κάποιους κακούς, οπότε το να διαλέξω κάποιο ως αγαπημένο, κάνει τα πράματα ακόμη δυσκολότερα. Ίσως και πάλι το revalver, μιας και είναι πιο πληθωρικό για την γκάμα ήχων που θέλω!

 

Προσκυνώ, δεν ήξερα για το revalver μέχρι τώρα και το τσέκαρα στα γρήγορα. Ιδέα μου ή είναι από τα ελάχιστα στα 64 bit?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guitar Rig 3 και amplitube (αν και το δευτερο δεν το χρησιμοποιω σχεδόν ποτε)

 

Μόνο που είναι Vst και όχι Vsti. Τα vsti είναι vsti(nstruments) δηλαδή soft synths και όχι μονάδες εφέ.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω στο οτι το προβληματικο σημειο των amp sims ειναι οι καμπινες,k το βροντοφωναζω απο την πρωτη στιγμη που επαιξα με το gr1(Για αυτο το λογο σε καποιους συγκεκριμενους ηχους τις παρακαμπτω).Διαφωνω στο οτι τα impulses ειναι η λυση,αλλα μπορει να μην εχω δοκιμασει τα καταλληλα.Εσυ ποια impulses χρησιμοποιεις?

 

Χρησιμοποιώ impulses από guitarhack και του andy sneap και άλλου ενός που δεν θυμάμαι πως τον λένε. Είναι αρκετά καλά και πάρα πολλά οπότε θέλουν τραγικό ψάξιμο. Αν θες σου στέλνω link από που τα βρήκα, αν και θα θέλει να του ρίξω λίγο ψάξιμο, καθώς διαρκώς το link αλλάζει! Είναι κάτι τραγικό στο forum του Andy Sneap αυτό, αλλά τες πα!

 

Το revalver συναγωνιστή jase τα σπάει για τον ήχο που θέλουμε  ;)

Ε  είναι και η peavey μπεγμένη, οπότε το αποτέλεσμα τουλάχιστον στος δικούς της ενισχυτές είναι 1-2 κλικ παραπάνω από τους υπόλοιπους!  :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξύ Guitar Rig 3 και amplitube 2 που έχω δοκιμάσει, προτιμώ το Guitar Rig 3 γιατί είναι

τρομερά ποιο ευέλικτο, μπορώ να βάλω όσες καμπίνες θέλω (έχω βάλει μέχρι 12 παράλληλα  ;D),

μπορώ να βάλω όποια εφέ θέλω σε όποια σειρά θέλω και όσες φορές θέλω, έχει αυτά τα

split, πολλά ήδη EQ κτλ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου