Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία: Ποιο είναι το αγαπημένο σας Guitar VSTi?


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως θα ήταν ενδιαφέρον να είχαμε τις επιλογές μας μαζεμένες σε μια ψηφοφορία..

 

Αν έχετε κάποια άλλη προτίμηση σφυρίξτε το να προστεθεί στη λίστα... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε, αρκεί οι καμπίνες να τρέχουν μέσω impulse. Απ' όσα έχω δει μέχρι τώρα, οι προσομοιώσεις των εργαλείων είναι μια χαρά όσον αφορά την ποιότητά τους, εκτός του τομέα των καμπινών και μικροφώνων. Έτσι αν είναι να διαλέξω κάποιο μεταξύ όλων αυτών θα διάλεγα το revalver, καθώς έχει έτοιμο module για impulses, χωρίς να κάνεις αλχημείες.

 

Πάντως ένα ακόμη που έχω προσέξει είναι ότι όλα τα plugs έχουν κάποιους καλούς ενισχυτές και κάποιους κακούς, οπότε το να διαλέξω κάποιο ως αγαπημένο, κάνει τα πράματα ακόμη δυσκολότερα. Ίσως και πάλι το revalver, μιας και είναι πιο πληθωρικό για την γκάμα ήχων που θέλω!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε, αρκεί οι καμπίνες να τρέχουν μέσω impulse. Απ' όσα έχω δει μέχρι τώρα, οι προσομοιώσεις των εργαλείων είναι μια χαρά όσον αφορά την ποιότητά τους, εκτός του τομέα των καμπινών και μικροφώνων.

 

Συμφωνω στο οτι το προβληματικο σημειο των amp sims ειναι οι καμπινες,k το βροντοφωναζω απο την πρωτη στιγμη που επαιξα με το gr1(Για αυτο το λογο σε καποιους συγκεκριμενους ηχους τις παρακαμπτω).Διαφωνω στο οτι τα impulses ειναι η λυση,αλλα μπορει να μην εχω δοκιμασει τα καταλληλα.Εσυ ποια impulses χρησιμοποιεις?

 

Αααα,ξεχασα εξακολουθω να προτιμω το guitar rig,αν κ στο demo του revalver μου αρεσε πολυ ο classic 30 ενισχυτης

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει οτι υπαρχει στην αγορα απο Vsti.

To Guitar Rig 3 ειναι το ποιο ευελικο, και γενικα η Native Instruments,

ειναι η αγαπημενη μου εταιρια.

Επισης μου αρεσει και το AmpliTube  ;)

Να πω επισης, ο λογος που ξεκινησα να ασχολουμαι με κιθαρες ειναι αυτο το

κ@λο-plugin που λεγεται Guitar Rig  ;D

Μια χαρα την εβρισκα με τα πληκτρα μου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AmpliTube X-GEAR να οδηγει ολα τα επι μερους AmpliTube.

Με λιγα λογια ολα τα AmpliTube μαζι ;D

 

Για τα δικα μου φτωχα αυτια μακραν καλυτερο ολων 8)

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το studio devil για γκάζι και γενικώς για πανκ alternative ήχο είναι ότι καλύτερο και πιο αληθινό έχω ακούσει και έχει και free version..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι ρε παιδια πλεον δεν συμπαθω κανένα γιατι νομιζω οτι δεν μου βγαζουν τον ηχο που θελω.Στο ψηφιακο εφε εχει προσομοιωσεις και βρηκα οτι ηθελα απο ηχο και ας μην εχουν κ τοση σχεση τα διασημα ενισχυτονια που λεει οτι εχει.Επισης μου φαινεται οτι δεν εχει το ευρος αποκρισης ενος ενισχυτη σε δυναμικές.Το πολυεφε είναι πιο κοντα σ'αυτα τα προγραμματα με φαινεται αλλα οταν καρφωνω ενισχυτονι σαν να ακουω περισσότερα με τις δυναμικες.Τωρα αν λεω καμμια αρβυλα δεν ξερω.Οταν ελιωνα μ'αυτα τα τελευταια μου ηταν με ηχους που εφτιαχνα στο amplitube.Το θεωρουσα καλυτερο στο συνολο του απο το guitarig τουλαχιστον σε μπλουζοτζαζ.Σε μεταλογκάι(ν) μου φαινοταν πιο αληθινο κ ογκώδες το guitarig.Γενικα για καθαρο ηχο μπορεις να βρεις καλο και στο SIMULANALOG GUITAR SUITE και ειναι κ φρι.

 

Υο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσθεσα στη λίστα και το line6 gearbox που φαίνεται πολλά υποσχόμενο, ενώ σύμφωνα με την εταιρεία, έχει τους ήχους του pod II..

Επίσης, softube metal amp room και vintage amp room...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου