Προς το περιεχόμενο

Αγορά emu0202 ή m-audio fast track usb?


thecrow80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες ανακαλυψα το site και ομολογω οτι μου ανοιξε τα ματια σε πολλα θεματα στριφογυριζαν στο μυαλο μου!!! πολυ καλη δουλεια.

 

Στο home recording ειμαι νεος και μεχρι στιγμης το εκανα με onboard card!!!! Απαραδεκτο το ξερω!!

 

Γι'αυτο θα προβώ σε αγορα εξωτερικης καρτας usb (θελω να τη μεταφερω)

Γραφω κιθαρα μπασο και φωνη, οχι ταυτοχρονα!

Το μηχανημα μου ειναι pentim 4 3Ghz , 1 gb ram

και χρησιμοποιω cubase sx3 και addictive drums

 

To ερωτημα μου ειναι emu0202 ή m-audio fast track usb?

Για τις αναγκες μου πιστευω με καλυπτουν προς το παρων αλλα δεν ξερω τι ποιοτικη διαφορα εχουν και αν εχουν

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ποιό τρόπο γράφεις κιθάρα, μπάσο και με τι μικρόφωνο γράφεις φωνή?

 

Οι κάρτες είναι πανομοιότυπες... Προσωπικά θα πήγαινα για emu, λόγω των balanced outs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθαρα και μπασο γραφω καρφι στην onboard με asio4all και μετα με guitar rig sto cubase, αλλα δεν εχει και καλο αποτελεσμα μπορω να πω τωρα για μικροφωνο ενα της πλακας εχω δανεικο προς το παρων, λιγες μερες εχω που το ψαχνω για φωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε και εγω την 0404 EMU ειχα μπανισει στην αρχη γιατι εχω ακοθσει δείγματα εδω μέσα αλλα δεν ειναι 50 ειναι 100 ευρω η διαφορα οχι οτι ειναι πολλα αλλα αν δεν υπαρχει τεραστια διαφορα στην ποιοτητα ηχου στη φαση που βρισκομαι τωρα δεν βλεπω να χρησιμοποιω τα extras αν και ποτε δεν ξερεις βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου προτεινω την fast track pro, αυτη εχω και γω και μια χαρα ειμαι ως τωρα . Επισης ψαξε και για κανενα μικροφωνο και monitors γιατι χωρις αυτα δεν πας πουθενα. Για μικροφωνο Rode Nt -1 a (Value for money)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Μωρε και εγω την 0404 EMU ειχα μπανισει στην αρχη γιατι εχω ακουσει δείγματα εδω μέσα αλλα δεν ειναι 50 ειναι 100 ευρω η διαφορα οχι οτι ειναι πολλα αλλα αν δεν υπαρχει τεραστια διαφορα στην ποιοτητα ηχου στη φαση που βρισκομαι τωρα δεν βλεπω να χρησιμοποιω τα extras αν και ποτε δεν ξερεις βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου