Προς το περιεχόμενο

The ΣΗΜΜΥ Cafe


Suede

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φάση που δεν μου συνέβη εμένα, αλλά σε μπάντα φίλων μου:

 

Live εμφάνιση πρόπερσι στην Πολυτεχνειούπολη πάνω στου Ζωγράφου, το live να πηγαίνει κατά διαόλου:

Ξεβιδώνεται η μπότα, το stand του mic του κιθαρίστα που έκανε backing, ομοίως το stand των πλήκτρων να φλερτάρει ψιλοεπικίνδυνα με το έδαφος, να μην ακούει κανένας μα κανένας τον άλλον, και με τέτοιες συνθήκες κουτσά στραβά βγαίνει το setlist ως το τελευταίο τραγούδι (Whole Lotta Love) που όλως περιέργως βγαίνει καλά.

 

Και στα μισά γίνεται το θεϊκό:

Ένας παππούς της περιοχής του Ζωγράφου που γυρίζει κάθε απόγευμα κατά τις 6 στον χώρο της Πολυτεχνειούπολης, φτάνει στον χώρο, και ατάραχος πάει παίρνει το μικρόφωνο, αρχίζει να μας λέει τον πόνο του για την γυναίκα του που πέθανε... Το κοινό να θέλει να γελάσει γιατί το θέαμα είναι φοβερά τραγελαφικό (δεν ξέραμε ποιος τα είχε πιο χαμένα, η μπάντα ή ο παππούς) αλλά να μην γελάει κανείς επειδή τον λυπάται...

 

Με τα πολλά ο τραγουδιστής παίρνει πίσω το μικρόφωνο και το τραγούδι συνεχίζει... Αλλά ο παππούς τι απέγινε; Πήγε πίσω απ'την σκηνή και χόρευε τσάμικο με το καπέλο του στον ρυθμό του τραγουδιού...

 

Ρε αυτος ο παππους μας επισκεπτεται αρκετα συχνα στη σχολη μου στο Πολυτεχνειο..Φωναζει ''Γεια σας εγγονακια μου,πηγα και αφησα ενα λουλουδι στο ταφο της γυναικας μου και ηρθα να σας δω''?Μην τον λυπασαι καθε φορα που περναει μεσα στη τρελη χαρα ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και μπαινει στη βιβλιοθηκη του ΕΜΠ , μεσα στην ησυχια και φωναζει αυτο που λετε... καμια φορα σε πιανει απ το χερι και στο λεει προσωπικα. 

 

τι να κανεις, ο ανθρωπος τα εχει χαμενα δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μες στην τρελή χαρά είναι γιατί τα έχει χάσει, μην μου πεις πως δεν το πήρες χαμπάρι...

 

Υ.Γ: Τι σχολή είσαι; Εγώ είμαι ΗΜΜΥ

 

''Συναδελφος''  ειμαι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάση που δεν μου συνέβη εμένα, αλλά σε μπάντα φίλων μου:

 

Live εμφάνιση πρόπερσι στην Πολυτεχνειούπολη πάνω στου Ζωγράφου, το live να πηγαίνει κατά διαόλου:

Ξεβιδώνεται η μπότα, το stand του mic του κιθαρίστα που έκανε backing, ομοίως το stand των πλήκτρων να φλερτάρει ψιλοεπικίνδυνα με το έδαφος, να μην ακούει κανένας μα κανένας τον άλλον, και με τέτοιες συνθήκες κουτσά στραβά βγαίνει το setlist ως το τελευταίο τραγούδι (Whole Lotta Love) που όλως περιέργως βγαίνει καλά.

 

Και στα μισά γίνεται το θεϊκό:

Ένας παππούς της περιοχής του Ζωγράφου που γυρίζει κάθε απόγευμα κατά τις 6 στον χώρο της Πολυτεχνειούπολης, φτάνει στον χώρο, και ατάραχος πάει παίρνει το μικρόφωνο, αρχίζει να μας λέει τον πόνο του για την γυναίκα του που πέθανε... Το κοινό να θέλει να γελάσει γιατί το θέαμα είναι φοβερά τραγελαφικό (δεν ξέραμε ποιος τα είχε πιο χαμένα, η μπάντα ή ο παππούς) αλλά να μην γελάει κανείς επειδή τον λυπάται...

 

Με τα πολλά ο τραγουδιστής παίρνει πίσω το μικρόφωνο και το τραγούδι συνεχίζει... Αλλά ο παππούς τι απέγινε; Πήγε πίσω απ'την σκηνή και χόρευε τσάμικο με το καπέλο του στον ρυθμό του τραγουδιού...

 

;D ;D ;D

 

Κι εγώ εκεί ήμουν και το είχα δει όλο το σκηνικό!

 

''Συναδελφος''  ειμαι   ;)

 

me 2 ΗΜΜΥ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε....Αυτός ο παππούς είναι cult τύπος της πολυτεχνειούπολης....Τον εχω πετύχει κλασσικά στην σχολή , αλλά το καλύτερο είναι στην βιβλιοθήκη όπου τα έχωνε με την ησυχία του... ;D ;D

 

 

Και έγω HMMY btw

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε....Αυτός ο παππούς είναι cult τύπος της πολυτεχνειούπολης....

 

 

και όχι μόνο! όλου του Ζωγράφου...  :o

 

ps: σα πολλοί ntua-ers δε μαζεύτηκαμε στο noiz  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όχι μόνο! όλου του Ζωγράφου...  :o

 

ps: σα πολλοί ntua-ers δε μαζεύτηκαμε στο noiz  ;D

 

Αφου δεν εχουμε σχολες τι να κανουμε και εμεις στο noiz μαζευτηκαμε.. ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου