Προς το περιεχόμενο

Βρέθηκε κιθάρα.


noa6064

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο φίλε, 1000 μπράβο μακάρι όλοι να σκέφτονταν έτσι! Δεν θέλω να φανταστώ τον εαυτό μου στην θέση του ξεχασιάρη πάντως  :o

Στην αρχή μου φάνηκε λίγο άκυρο αλλά αφού είπες ότι το πόσταρες όπου μπορουσες οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν, ώς πιανίστας δηλώνω ότι είναι δική μου (ναι... καλά).

 

Είναι μια πράσινη κιθάρα, σε θήκη κίτρινη, μαζί με παρτιτούρες, και όχι ταμπλατούρες, απο διάφορα σκυλάδικα. Επίσης έχει αυτοκόλητα απο τσόντες κλπ (hardcore) στη θήκη. Είναι κουρδισμένη σε quarter tones, και αν παίξεις και τις 6 χορδές άταστες, σπάνε τα τζάμια τριγύρω...

 

Να μου την φέρεις, αυτοπροσώπος παρακαλώ, στην παρακάτω διεύθυνση:

 

Diether house

12543

LA, CA

USA

 

:P

 

Σοβαρά λοιπόν,

 

Μπράβο στον άνθρωπο που το διέδωσε και μακάρι να βρεθεί ο ιδιοκτήτης! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να φανω κακος.. αλλα πως γινεται να ξεχασεις μια ολοκληρη κιθαρα μεσα σε ενα ταξι?!?!?!

 

Κάποτε, πριν 10 χρόνια περίπου, μίλαγα με έναν φίλο που πέτυχα πεζός σε ένα στενό στα Πατήσια. Ακούμπησα την κιθάρα μου στην είσοδο πολυκατοικίας που ήταν στο σημείο που κουβεντιάζαμε. Τα παμε, χαιρετηθήκαμε, πήγα σπίτι, θυμάμαι έκανα ένα μπάνιο, έφαγα, και έκατσα να λιώσω στην TV. Είχαν περάσει σχεδον 6 ώρες όταν κατάλαβα οτι είχα γυρίσει χωρίς την κιθάρα!!!! Έφυγα σαν τρελός, πήγα στο σημείο, και ήταν ακόμα εκει όπως την είχα αφήσει... απίστευτη ανακούφιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να φανω κακος.. αλλα πως γινεται να ξεχασεις μια ολοκληρη κιθαρα μεσα σε ενα ταξι?!?!?!

...αν είσαι πίτα????

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε, πριν 10 χρόνια περίπου, μίλαγα με έναν φίλο που πέτυχα πεζός σε ένα στενό στα Πατήσια. Ακούμπησα την κιθάρα μου στην είσοδο πολυκατοικίας που ήταν στο σημείο που κουβεντιάζαμε. Τα παμε, χαιρετηθήκαμε, πήγα σπίτι, θυμάμαι έκανα ένα μπάνιο, έφαγα, και έκατσα να λιώσω στην TV. Είχαν περάσει σχεδον 6 ώρες όταν κατάλαβα οτι είχα γυρίσει χωρίς την κιθάρα!!!! Έφυγα σαν τρελός, πήγα στο σημείο, και ήταν ακόμα εκει όπως την είχα αφήσει... απίστευτη ανακούφιση.

 

Πω πω, μόνο που το διάβαζα αγχώθηκα.. Είμαι και γω ξεχασιάρης, και καταλαβαίνω πως είναι αυτά, αλλά δεν θέλω ποτέ να βρεθώ σε μια τέτοια περίπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να φανω κακος.. αλλα πως γινεται να ξεχασεις μια ολοκληρη κιθαρα μεσα σε ενα ταξι?!?!?!

 

Πολύ εύκολα, και απορώ πώς δεν μου έχει τύχει ακόμα...

Γι' αυτό, όποτε είμαι πιωμένος κρατάω την κιθάρα στα πόδια μου, και δεν την βάζω στο πορτμπαγκάζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου