Προς το περιεχόμενο

Ποιό διπεταλο; DW 5002 ή TAMA HP900RSW?


ALFA5633

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θα ηθελα να αγορασω ενα διπεταλο , το οποιο να ειναι αρκετα ποιοτικο, ποιο κατα την γνωμη σας αξιζει τα λευτα του καλυτερα? ξερω οτι και τα 2 ειναι πολυ καλα αλλα ποιο υπερεχει ? ποιο ταιριαζει καλυτερα για παιξιμο metal τραγουδιων? ευχαριστω

 

για συγκριση κοιταξτε εδω --> http://www.thomann.de/gr/dw_5002td3_double_pedal.htm

                           κι εδω --> http://www.thomann.de/gb/tama_hp900rsw_rolling_glide_pedal.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pearl eliminator?

Όλα καλα είναι εαν μπορείς δοκίμασέ τα ειδικά εαν μένεις Αθήνα και αποφάσισε. Πάντως ότι και να πάρεις είναι καλή επιλογή ανάμεσα στα τρία και θα το χαίρεσαι πολλά χρόνια. Λόγω περισσότερων επιλογών στις δυνατότητες ρύθμισης του πεταλιού θα διάλεγα το eliminator με δεύτερο το tama και τέλος το dw. Δες εδώ μια πιο διεξοδική κριτική και αποφάσισε. ;) ;D

 

http://www.pearldrummersforum.com/showthread.php?t=60291

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΛΙΣΤΑ!  μηπως παει να βγαλει το dw εντελος σκραπα? επειδη το εχω δει απο κωντα και το 5000 και το 9000 , εχω να πω πως το 9000 ειναι απαιχτο! απο θεμα ανεσης! αλλα ειναι πολυ ακριβο για μενα. μαλων λεω να παρω το iron cobra , αλλα θα ηθελα να ακουσω κι αλλες αποψεις απο ανθρωπους που εχουν δοκιμασει αυτα τα πεταλια.  ευχαριστω για την απαντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος είναι drumtech για πολλούς γνωστούς ντραμμερ οπότε κάτι ξέρει. Απλά ότι και να πάρεις σε αυτά τα λεφτά είσαι οκ. Τη διαφορά θα την κάνει το πόδο σου από κει και πέρα. Όλα είναι θέμα εξάσκησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το cobra εδώ και 2 χρόνια και δεν μου έχει πάθει τίποτα ειναι πολύ αξιόπιστο πετάλι.Ουτε μου έχει συμβεί κάνα απρόοπτο πχ την ώρα που κοπανάω να μου χαλαρώσουν τα ελατήρια η να μου γυρίσουν οι κόπανοι.Το μόνο που έχω αγοράσει είναι heavy ελατήρια άποψη μου έιναι να το δίνουν με αυτά γιατι το κάνει ποιο θανατηφόρο.Οσο για το eliminator δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πώ και αυτό πρεπει να σπέρνει.Καλές αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! μαλων θα παρω το    TAMA HP900RSW ROLLING GLIDE PEDAL  , και οχι το

 

TAMA HP900PTW POWER GLIDE PEDAL.

 

ειδα οτι εχει ελατηρια απο κατω τα οποια επαναφερουν τον κοπανο πιο γρηγορα, οποτε μαλον αυτο ενδεικνυται για μεταλ κοματακια! τι λετε γι αυτα τα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταλ δοκίμασε το powerglide. Οι περισσότεροι αυτό εχουν. Το ελατήριο από κάτω δεν κάνει μεγάλη διαφορά και τοποθετείτε και στο powerglide εκ των υστέρων. Απλά το eliminator αλλάζει από powerglide σε rolling χωρίς να αγοράσεις κάτι επιπλέον. Και τα δύο είναι καλά. Απλά το rolling-powerglide έχουν διαφορετική αίσθηση λόγω διαφορετικού εκκεντροφόρου. Oι περισσότεροι όταν λένε ότι πήραν το cobra εννούν το powerglide. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το powerglide εχω ουτε κάν σκέφτηκα να το αναφέρω. ;D Εμένα πάντως δέν θα μάρεσε να υπάρχει ελατήριο απο κάτω αν θέλω περισότερη επαναφορά βάζω τους κόπανους ποιό πίσω σε 10 δευτερόλεπτα που λέμε γιατι στό αριστερό πετάλι έχει κλειδί μαζι με alen που χρειάζεται για να ξεσφιξεις τον κόπανο.Το βρίσκω πολύ βολικό. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο εγώ ψηφίζω από δω μέσα dw;;

 

Ιron Cobra πολύ καλό, στο eliminator κάτι δεν μου κάθεται, ενώ το 5000 είναι λατρεία  :D

 

Βέβαια όλα είναι θέμα του πώς σου αρέσει εσένα, πάντως μη διστάσεις να πάς σε κανένα μαγαζί να δοκιμάσεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου