Προς το περιεχόμενο

Dave smith instruments synth σε κιθαρα


ThePilgrim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας παιδιά,

 

Κοίτουσα διάφορα εφέ για κίθαρες στο Thomman και με έβγαλε στο άκυρο και το dave smith instruments μαζί. Πήγα στο youtube να δω τι κάνει και είδα ότι είναι για αρμόνιο!!! Πιστεύετε ότι μπορεί να συνδεθεί με κιθάρα? Θα ήταν ενδιαφέρον.......

Παραθέτω ένα link.

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

το Mopho δεν ειναι μοναδα εφε, αλλα μονοφωνικο αναλογικο synth.

Εχει external input, το οποιο σημαινει οτι μπορεις να εισαγεις  εξωτερικη πηγη ηχου και να την επεξεργαστεις, αλλα στην περιπτωση της κιθαρας , θα χρειαστεις ενα active DI γιατι η εξοδος της κιθαρας ειναι Ηι-Ζ.

Οσον αφορα την επεξεργασια κιθαρας μεσω του Mopho , δεν νομιζω οτι μπορει να σου προσφερει τρομερες δυνατοτητες γιατι δεν εχει εφε & ring modulation, παρα μονο filter και VCA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, επείδή ψάχνομαι για κανα synth πετάλι με πολλές δυνατότητες, υπάρχει κάποιο που θα προτείνατε? έχω δέι τα digitech synth wah και electro harmonix microsynth αλλά δεν με έχουν γεμίσει πολύ το μάτι και δεν κάνουν και ακριβώς αυτό που θέλω. Έχετε να προτείνετε κάτι?

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, επείδή ψάχνομαι για κανα synth πετάλι...

Τι εννοείς ακριβώς? Roland GR20 ή Roland VG99 ας πούμε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, επείδή ψάχνομαι για κανα synth πετάλι με πολλές δυνατότητες, υπάρχει κάποιο που θα προτείνατε? έχω δέι τα digitech synth wah και electro harmonix microsynth αλλά δεν με έχουν γεμίσει πολύ το μάτι και δεν κάνουν και ακριβώς αυτό που θέλω. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Αναλογως τι ακριβως ζητας. Το micro synth ειναι πολυ καλο. Με ψαξιμο και σωστες ρυθμισεις πετυχαινεις πολυ καλους ηχους. Αν απτην αλλη δε σε ενδιαφερει τοσο ο πειραματισμος αλλα θελεις να μιμηθεις ηχους αλλων οργανων, τοτε το gr 20 της roland ειναι μια καλη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι δεν θέλω να προσομοιώνω ήχους άλλων οργάνων, απλώς θέλω να έχω πολλές δυνατότητες ήχων, έτσι περίεργα πράγματα ;)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε κι αυτο.

 

http://www.eventide.com/AudioDivision/Products/StompBoxes/PitchFactor.aspx

 

Κλικαρεις στο media και εχει demo. Σε καλυπτει σχεδον σε ολα οσα ζητας απο ενα synth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου