Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω μια Charvel 4


almos423

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε φιλε ειχα μια παρομοια μονο με ενα διπλο στην bridge.γιατι αγχωνεσαι μια χαρα κιθαρα ειναι .εχει την πιο ευκολη ταστιερα.τα ξυλα ειναι καλα

εαν την ειχα τωρα δεν θα την εδινα.πολυ απλα γιατι εχουν τον ηχο 80 που μου αρεσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας (vimp και shadow)

 

Φίλε vimp ξέρω ότι η κιθάρα είναι πολύ καλή. Το μπράτσο της είναι πολύ ευκολόπαιχτο  και τα jumbo τάστα που έχει την κάνουν για μένα ασυναγώνιστη.

 

Την πουλάω γιατί απλά δεν πρόκειται να ξαναπαίξω (  :'  και όχι μόνο αυτό αλλά, μάλλον θα πουλήσω και κάποια άλλη και ότι άλλο έχω μόνο και μόνο γιατί δεν έχω χρόνο να ξανα ασχοληθώ και είναι κρίμα να κάθονται.

 

Πάντως, αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει κάποια τιμή . . . γιατί δεν έχω ιδέα.

 

Φίλε shadow είπαμε ότι πάλιωσα αλλά δεν έγινα και τόσα αρχαίος ώστε να γίνω Αϊ Βασίλης.

 

Αν η κιθάρα δεν έχει πουληθεί μέχρι τότε . . . και έχω γίνει Αϊ Βασίλης τότε θα στην κάνω δώρο μαζί με το ZOOM 9030. (αλήθεια το ΖΟΟΜ 9030 πουλιέται ? και πόσο ?)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/Charvel-Model-4_W0QQitemZ150316773790QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item150316773790&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

 

Δεν εχουν μεγαλη συλλεκτικη αξια,ειναι βεβαια καλες κιθαρες.

 

Γυρω στα 450 ευρω ειναι καλα να την δωσεις.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Charvel Model 6 και το μονο που εχω να σου προτεινω ειναι , αν σου το επιτρεπουν τα οικονομικα σου , κρατησε την.Εκτος κι αν εχεις αλλαξει γουστα και παιζεις αλλα πραματα πλεον.Προσωπικα αν ειχα τα χρηματα θα αγοραζα και αυτη που πουλουσε ο Ibanezas(γιατι το κανες αυτο στον εαυτο σου πασα μου?) αλλα ειμαι σε συνεχες ψαξιμο λαμπατου οποτε καταλαβαινεις.Απ'οσο μου επιτρεπουν οι λιγο μικρες φωτο σου δεν πρεπει να 'χεις αλλαξει και τιποτα απο τα μαμισια(τρεμολο και μαγνητες).Κανε καμια αλλαγη , ισως εκπλαγεις ευχαριστα και τη γλυτωσεις και φθηνα!

Η ποιοτητα των Charvel της εποχης εκεινης ειναι πολυ καλη!Τεχνικος που την εχω παει για σεταπ , μου εχει πει οτι - αν και δεν ηταν του γουστου του(ο τυπος ηταν ο ορισμος του "vintage")- αν την εβρισκα καινουρια θα  κοστιζε μπορει και κοντα στο 1500σαρικο!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους απάντησαν μέχρι τώρα σ αυτό το θέμα:

 

Ευχαριστώ όλους (vimp / shadow / Kostas-5150 / duckino) και χρόνια πολλά.

 

Στην κιθάρα δεν έχω αλλάξει τίποτα και απ το τρέμολο ήμουνα ευχαριστημένος (όταν έπαιζα . . .)

 

ΔΕΝ με ενδιαφέρει να την κρατήσω γιατί δεν πρόκειται να ξανα παίξω λόγω καταστάσεων.

 

Ένας φίλος πρότεινε τιμή 600ε. Εγώ υπολόγιζα γύρω στα 800ε. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχω βγάλει άκρη.  Από κει και πέρα δεν ασχολούμαι με εμπόριο ή συχνές αγοραπωλησίες καινούριων / μεταχειρισμένων. Καμιά άλλη πρόταση ? (όπως και να χει θα την πουλήσω. Είναι αμαρτία να κάθεται).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Made in Japan κιθαρες ειναι,φυσικα κ ειναι καλες.

 

Όχι είναι από Αμέρικα από τις πρώτες που ήρθαν στην Ελλάδα.

Το γράφει στην πίσω πλευρά στην πλάκα στήριξης.

7ytesvpxk6ag13bd6tjm_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι από Αμέρικα από τις πρώτες που ήρθαν στην Ελλάδα.

Το γράφει στην πίσω πλευρά στην πλάκα στήριξης.

7ytesvpxk6ag13bd6tjm_thumb.jpg

Οχι φιλε μου δεν ειναι.

Ολες οι Jackson/Charvel φτιαχτηκαν στην Ιαπωνια παροτι εγραφαν επανω USA.

Προσεξε οτι δεν γραφουν Made in USA αλλα USA σκετο.

 

Ειναι γνωστα αυτα ριξε μια ματια στο google,αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλη κιθαρα,ισα ισα μαλιστα.

 

Δεν εχει ομως συλλεκτικη αξια. Bρισκεις αφθονες στο Ebay απο 450$ μεχρι 550$ κ με το δολαριο γυρω στο 1.35 καταλαβαινεις οτι μιλαμε για πολυ λιγοτερα χρηματα απο τα 800 ευρω.Αλλωστε σου παρεθεσα παραπανω μια model 4 αψογη σε τιμη 500$.

 

600 ευρω που σου προτειναν δεν ειναι ασχημα,σου ευχομαι να την δωσεις εστω κ τοσο.

 

Σιγουρα ομως εσυ μπορεις να ορισεις οποιαδηποτε τιμη σε ευχαριστει. :) Στο κατω κατω ειναι κ θεμα ζητησης.Τελικως αυτη οριζει κ την τιμη.

 

Αυτο ισχυει κ στις Kramer,οπου εγραφαν επανω στο headstock American series,αλλα κ σε αλλες διαφορες superstrat.

 

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου