Προς το περιεχόμενο

Ibanez AT-100 A. Timmons Reissue!


koraxprs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή αυτό μου το ποστ πριν από λίγο καιρό:

 

Ibanez-AT100-1.jpg

 

Επιτέλους! Κάποιος έβαλε τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ (για τα γούστα μου πάντα  ;) ) Ibanez που έχει το "κάτι" παραπάνω.

 

Γιατί δεν έχει παραχθεί σχεδόν καθόλου ρε παιδιά;;;  :'( :'( :'( :'(

 

 

έπεσα σήμερα τυχαία πάνω σε αυτό και κατ' επέκτασιν εδώ: http://www.thomann.de/gr/ibanez_at100cl_sb.htm  ;D ;D

 

Θεώρησα καλό λοιπόν να ενημερώσω μιας και δεν το βρήκα κάπου αλλού, και να πω κι εγώ πως περιμένω εναγωνίως να τη δοκιμάσω (αγορές τέτοιου ύψους αποκλείονται αυτή την περίοδο  :'( ).

 

Offtopic:

Επίσης μου φαίνεται πολύ κουλό που η Ibanez αν επισκεφτείς το site της είναι σα να μην τον ξέρει τον Timmons και να μην έχει καμία σχέση  :P :P Ουδεμία αναφορα και παρόλο που αν κάνεις search site βγάζει πραμα, δεν είδα να λειτουργεί κανονικά κάποιο link... Τι να τους πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαραδεκτη τιμη ρε *****το για bolt on οργανο....

 

Δε νομίζω ότι σημαίνει κάτι το bolt-on. Άλλωστε και οι Jem bolt-on είναι, όλες οι Fender και η PRS μου bolt-on είναι  :P :P :P και είναι εξαιρετικό όργανο... Εν πρώτοις θα συμφωνήσω ότι δεν είναι φτηνή κιθάρα, αλλά το αν αξίζει τα λεφτά της είναι υποκειμενικό και μπορείς να το συμπεράνεις μόνο αφού παίξεις με μία... Με την ίδια λογική που μια strat μπορεί να κοστίζει >2500-3000...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο ισχυει και για τις στρατ...για τις βαι εχεις αδικο...να σου θυμισω καποια καλουδια οπως τρελλα καστομ χρωματα,scalloped frets στα τελευταια ταστα,abalon γραφικα στην ταστιερα,και ιδιαιτερο σχημα σωματος με το γνωστο χερουλι...συν την υπογραφη...συν τον καβαλαρη ...

 

ολα αυτα θα τα πληρωσεις στην βαι αλλα στου timmons???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειχα στο ματι και ηθελα να την παρω.

 

Στο Thomann την ειχαν 1990 πριν κανα μηνα, ξαφνικα πριν μια βδομαδα μπηκα να τσεκαρω και βλεπω 2111. Εκει ξενερωσα παααρα πολυ, και λεω οχι ρε κεραταδες θα φτιαχω οχι μια, αλλα 2 χειροποιητες μ αυτα τα λεφτα.

 

Εξ αλλου η συγεκριμενη κιθαρα, αν και ωραια εμφανισιακα, δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ που να δικιολογει αυτο το κοστος αποκτισης.

 

alder body, 1-pcs maple neck, (AT "Prestige"), maple fretboard, 22 jumbo frets, Wilkonson by Gotoh VSVG bridge, DiMarzio Cruiser neck, DiMarzio Cruiser middle postion and DiMarzio AT1 Custom bridge pickup, cosmo black hardware,

 

Σιγα τα οα, 2111 ευρω? πανε καλα?

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic:

Επίσης μου φαίνεται πολύ κουλό που η Ibanez αν επισκεφτείς το site της είναι σα να μην τον ξέρει τον Timmons και να μην έχει καμία σχέση  :P :P Ουδεμία αναφορα και παρόλο που αν κάνεις search site βγάζει πραμα, δεν είδα να λειτουργεί κανονικά κάποιο link... Τι να τους πεις...

 

διάβασα σε κάποια φάση ότι ο ίδιος ο Timmons Ζήτησε να σταματήσει η συνεργασία με την Ibanez γιατί δεν ήθελε τίποτα να τον περιορίζει απ το να χρησιμοποιεί ότι κιθάρα του καπνίσει! γιαυτό λοιπόν δεν έβρισκες επίσημα τον Andy στο site!  ;)

 

Το βρήκα!

http://andytimmons.com/ATBBBS/viewtopic.php?t=930&highlight=300

 

Μια ερώτηση τώρα.. ποιους cruisers φοράει στην AT300? τους neck ή τους bridge? θέλω να αλλάξω τον μεσαίο μου αλλά δεν έχω βρεί σίγουρα ποιους έχει.. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση τώρα.. ποιους cruisers φοράει στην AT300? τους neck ή τους bridge? θέλω να αλλάξω τον μεσαίο μου αλλά δεν έχω βρει σίγουρα ποιους έχει.. :-\

 

Παιδιά αν κάποιος ξέρει please να βοηθήσει! μην ανοίγω καινούριο θέμα τώρα..  :-\

Στο site της Dimarzio λέει ότι φοράει τους bridge αλλά μετά στα samples τον Timmons τον έχει στους neck.. και σε ξένα forums που έψαξα οι μισοί λένε για bridge και οι άλλοι μισοί για neck.. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο λογικό μου κάνει να φοράει neck και στις δύο θέσεις. Και η προτεινόμενη λύση της DiMarzio αυτή είναι νομίζω...

Εγω πάντως στη δικιά μου έβαλα τον cruiser neck και στην μέση έναν fast track 1 για να έχομεν και ποικιλία βρε αδερφε... ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου