Προς το περιεχόμενο

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω την είχα δώσει σε κάποια φάση που χρειαζόμουν λεφτά για ενισχυτη. Θα την είχα κάνει πειραματόζωο-τερατούτργημα-φρανκενσταϊν τωρα, αλλά καλώς ή κακώς εκείνη την περίοδο δε γινότανε αλλιώς...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν μετάνιωσα καθόλου γιατί αγόρασα μια άλλη στα καπάκια

οι κιθάρες είναι σαν τις γυναίκες αν πάρεις απόφαση να διώξεις μια θα σου περάσει όταν πάρεις άλλη  ;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου κιθάρα ήταν μια Aria Pro II την οποια μου είχε χαρίσει ένας φίλος μου όταν πήγαινα γυμνάσιο. Ήμουν ο τέταρτος κάτοχός της και όταν έφτασε στα χέρια μου είχε περάσει τα χίλια μυρια. Καποιος προηγούμενος ιδιοκτήτης την είχε κοπανήσει σε έναν τοιχο με αποτέλεσμα να εχει σπάσει το pickguard και οι μαγνήτες να έχουν καταρρεύσει μέσα στο σώμα, το μπράτσο ήταν έτσι ρυθμισμένο ώστε είχε ένα φοβερά ψηλο action  και άλλα πολλά. Φυσικά τότε δεν υπηρχαν internet και τετοια οπότε η κιθάρα παρέμεινε ως είχε. Εξάλλου κι εγώ το μόνο που ήξερα να κάνω ήταν να αλλάζω χορδές και και να κουρδίζω στο περίπου (χωρις κουρδιστήρι!).

 

Όταν αγόρασα μετα από τρια-τεσσερα χρόνια καινούρια κιθάρα, χάρισα την Aria σε ένα ξαδερφάκι μου ο οποιος την έβαλε στο δωμάτιό του για ντεκόρ. Πρόσφατα την αναζήτησα με σκοπό να την επισκευάσω αλλά έμαθα ότι την είχε πετάξει σε μια μετακόμιση...   

 

Παρ' ότι η κιθάρα εκείνη ήταν τελείως unplayable, ήταν η πρώτη μου επαφή με τον υπέροχο κόσμο της μουσικής και παρ' όλο που δε θα γίνω ποτέ έστω μέτριος κιθαρίστας έχω περάσει πολύ πολύ ωραία όλα αυτα τα χρόνια.

 

Το μήνυμα μου αυτό είναι ένας φόρος τιμής σε σένα, ω σάπια Aria Pro II (The Cat  ;)) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια υπαρχει.Βεβαια εχει παρει αλλη μορφη με το περασμα των ετων αλλα υπαρχει... Εχει γινει μαυρη απο ασπρη με το αναλογο τζαμαικανων αποχρωσεων Pickguard και συν τοις αλλοις δεν εχει πια ταστα... χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πρωτη κιθαρα μου ηταν μια κλασικη την οποια δυστυχως πουλησα για να μαζεψω χρηματα για ηλεκτρικη. Τη πρωτη ηλεκτρικη (αγορασμενη το '93) την εχω ακομα και δυσκολα θα τη δωσω γιατι μου αρεσει και δε "πιανει" πολλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειτε πως υπαρχει!

Πολυ δυσκολα θα την πουλαγα...

Αλλα τι να σας λεω τωρα...εδω δενομαι και μετα κουτια τους!!!!

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου